تعمیر مودم محل تبلغیغ شما
صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 94

موضوع: مودم GreenPacket ایرانسل TF-i60 G1

Member
    Post Thanks / Like
    تا اینجای کار تلنت G1 فعال شده و ما فرامین اولیه برای آنلاک موقت (آنلاکی که با ریست فکتوری از بین میرود) را انجام دادیم نتیجه کار فایل [فقط کاربران عضو قادر به دیدن لینک هستند. ]

که با مراجعه به بخش system--> maintenance گزینه آخر و restore کردن فایل بالا انلاک موقت روی مودم G1 انجام شده است
    بعد از مشارکت و آنلاک توسط حداقل یکی از دوستان سراغ آنلاک داِیم خواهیم رفت

2. Thanks saber73 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط khordad نمایش پست ها
    ما که نمیخوایم چشم بسته کاری انجام بدیم
    اگر بفهمیم دقیقا چه کاری داریم انجام میدیم هیچ مشکلی پیش نمیاد
    بنظرم گرفتن بک آپ فقط تهیه پشتیبان از تنظیماتی است که روی مودم انجام شده و هیچ ارتباطی با فایلهای سیستمی نداره
    گیرم بقول شما با restoreکردن فایل بک آپ روی مودم دیگه اون مودم بالا نیاد مهم نیست شما دوباره فکتوری ریست کنی از فایلهای سیستمی که دست نخورده هستند دوباره مودم بالا میاد
    فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد اگر از فایل بک آپ استفاده کنیم
    فایل بک آپ رو من باز کردم و داخلش دقیقا همون nvram مودم هست و برا همین میگم کار درستی نیست ماله یک مودم بر روی دیگری زده بشه و یک بار من انجام دادم یعنی از یک مودم به یک مودم زدم و دیگه مودم موند رو بوت و اصلا ریست کارخانه هم جواب نداد چون کلا بالا نیومد مودم . به هر حال من گفتم دانسته کار رو انجام بدید . حالا ممکنه شانس ما طوری بوده که مودم خراب شده ولی دیگه بعد اون ماجرا من یکی که دیگه این کار رو انجام ندادم و نمیدم البته من از طریق دیگه ای وارد شل مستقیم ( بدون یوزر و پسورد ) مودم میشم و نیازی به بک آپ یا آموزشی که بالاتر داخل عکس دادم ندارم .
    https://t.me/Unknown2023_1
    آنلاک به صورت ریموت مودم های سیم کارتی

Member
    Post Thanks / Like
    البته احتیاط شرط عقل و کسی که کار فنی و نرم افزاری انجام میده باید کاملا جوانب کار رو بسنجه وقبل از شروع اطلاعات لازم رو بدست بیاره
    اگه کاری رو از روی ناآگاهی انجام بدیم و مشرف به جوانب کار نباشیم ممکنه برامون مشکل پیش بیاد
    بهر حال دوست ندارم کسی رو بترسونم که اگر چنین کردی و چنان شد پای خودته
    قاعدتا کسی که با این مسایل ناآشناست و دوست هم نداره مثلا مودمشو آنلاک کنه و یا ریسک واسش محسوب میشه اون اصلا تو انجمن نمیاد میره یه پولی میده اینهمه مغازه 5 دقیقه ای براش کارو انجام میدن
    طرف صحبتمون مراجعین یا اعضایی هست که خودشون دنبال مطلب هستند و ریسک کارو پذیرفتن همونطور که بنده و شما پذیرفتیم
    حالا از این موضوع بگذریم
    راه ورود به شل غیر از طریقی که ما رفتیم چی هست؟ اگر امکانش هست اشاره کنیداز روی کنجکاوی دنبالش بگردیم

5. Thanks saber73 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    البته احتیاط شرط عقل و کسی که کار فنی و نرم افزاری انجام میده باید کاملا جوانب کار رو بسنجه وقبل از شروع اطلاعات لازم رو بدست بیاره
    اگه کاری رو از روی ناآگاهی انجام بدیم و مشرف به جوانب کار نباشیم ممکنه برامون مشکل پیش بیاد
    بهر حال دوست ندارم کسی رو بترسونم که اگر چنین کردی و چنان شد پای خودته
    قاعدتا کسی که با این مسایل ناآشناست و دوست هم نداره مثلا مودمشو آنلاک کنه و یا ریسک واسش محسوب میشه اون اصلا تو انجمن نمیاد میره یه پولی میده اینهمه مغازه 5 دقیقه ای براش کارو انجام میدن
    طرف صحبتمون مراجعین یا اعضایی هست که خودشون دنبال مطلب هستند و ریسک کارو پذیرفتن همونطور که بنده و شما پذیرفتیم
    حالا از این موضوع بگذریم
    راه ورود به شل غیر از طریقی که ما رفتیم چی هست؟ اگر امکانش هست اشاره کنیداز روی کنجکاوی دنبالش بگردیم

حالا بماند اون راهش چطوری هست چون کار تخصصی هست و مطلب ساده ای نیست عمومی بشه یا به بحث گذاشته بشه . مثلا اپراتور اومد همین بک اپ دیتا رو حذف کرد که نتونید بک اپ بگیرید یا بک اپ داخل مودم اپلود کنید ( مثل مودم های یوتل در نسخه های جدید ) و اون صفحه فعال سازی تلنت و ssh رو هم دستخوش تغییرات کرد یا اومد اسم و رمز تلنت رو عوض کرد اونوقت دیگه شما نخواهید توانست وارد شل مودم بشید و برا همین ما همیشه دنبال بک دورها یا باگهای مودم هستیم تا از اونها استفاده کنیم و وارد شل مودم بشیم اونم بدون اسم و پسورد .

7. Thanks ALiAS2 thanked for this post.
    Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط saber73 نمایش پست ها
    حالا بماند اون راهش چطوری هست چون کار تخصصی هست و مطلب ساده ای نیست عمومی بشه یا به بحث گذاشته بشه . مثلا اپراتور اومد همین بک اپ دیتا رو حذف کرد که نتونید بک اپ بگیرید یا بک اپ داخل مودم اپلود کنید ( مثل مودم های یوتل در نسخه های جدید ) و اون صفحه فعال سازی تلنت و ssh رو هم دستخوش تغییرات کرد یا اومد اسم و رمز تلنت رو عوض کرد اونوقت دیگه شما نخواهید توانست وارد شل مودم بشید و برا همین ما همیشه دنبال بک دورها یا باگهای مودم هستیم تا از اونها استفاده کنیم و وارد شل مودم بشیم اونم بدون اسم و پسورد .
    صابر جان اشاره می کردین خوب بود.همونطور که تو قضیه آنلاک G1 هم به علی آقا یک نکته گفتین دنبال کردم
    الان هم با مبحث binwalk و فرامین dd تا حدودی آشنا هستم و کار کردم
    طوری که اطلاعات لازم از یک فایل سیستمی رو بگیرم و ازش اطلاعاتی مثل بوت لودر و کرنل و راه ورود از بک دور به سیستم که در واقع همون روش reverse هست رو پیدا کنم
    ولی خوب هنوز خیلی چیزا هست که در موردشون اطلاعات ندارم و اگر اشاره ای بشه دنبالش میگردم
    خوشبختانه فرومهای خارجی دنیای مطلب و اطلاعات هستند ولی تو انجمن های ما یک نفر چیزی رو با زحمت شبانه روزی پیدا کنه باید راحت و دو دستی تقدیم بقیه کنه و عده ای بدون اینکه یک ذره وقت بگذارن راحت از دست رنج بقیه بهره میبرند وقتی هم یک مطلبی رو فارسی سرچ میکنی میبینی یموضوعی رو 100 تا سایت و فروم از روی هم کپی کردن بدون اینکه یک واو رو جابجا کنن به اسم خودشون منتشر کردن واسه همین کسی رغبت نمیکنه همکاری کنه
    تا اینجا هم بنده از شما تشکر میکنم و به مصداق جمله کسی که کلمه ای به من آموزد بتحقیق مرا بنده خویش ساخته است خودم رو مدیون شما و دیگر اساتید میدونم

9. Thanks saber73 thanked for this post.
    Member
    Post Thanks / Like
    حمید آقا سلام
    این خط فرمان رو در لینوکس دنبال میکردم ولی درست متوجه نشدم ممکنه خلاصه ای بفرمایید این چه کاری انجام میده
    282907d2a34e24133016e369a8a3a9d6130e6ac0/unlock-i60.sh | bash/>

بنظر چند خط فرمان لینوکس در یک بچ فایل بنام unlocck-i60 گذاشته شده و اجرا میشود
    سوالم اینه چطور با فرمت یک رشته کاراکتر در میاد
    نتونستم انجامش بدم

11. Thanks saber73 thanked for this post.
    Moderator Hamid1920 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    حمید آقا سلام
    این خط فرمان رو در لینوکس دنبال میکردم ولی درست متوجه نشدم ممکنه خلاصه ای بفرمایید این چه کاری انجام میده

نتونستم انجامش بدم
    سلام
    متوجه سوالتون نشدم واضج تر توضیح میدید؟
    این فایل unlock-i60.sh رو من ندارم

13. Thanks saber73 thanked for this post.
    Member
    Post Thanks / Like
    خودمم این فایل Unlock رو ندارم
    فقط کسی که از راه دور با مثلا نرم افزار AnyDisk به کامپیوتر بنده وصل میشه بعد از اینکه مرحله اول یعنی تلنت مودم G1 رو فعال میکنه و وارد شل مود این مودم میشه
    بجای فرمانهای nvram که دو سه تا فرمان هست برای اینکه بنده که دارم نگاه میکنم چیزی متوجه نشم در خط فرمان همین عبارت بالا رو تایپ میکنه و بعد از اجرا مودم آنلاک میشه
    بنظر میاد اون چند تا دستور nvram_set داخل فایلی با نام unlock-i60.sh باشه که از نظر ما پنهان باشه
    مثل اجرای یک بچ فایل در ویندوز فقط تفاوتش اینه که تو شل مود لینوکس اجرا میشه
    اینکه چطور با bash و یکسری کارکتر این کار در لینوکس انجام میشه برام سواله و نتونستم فرمت فرمانشو پیدا کنم
    این خط رو میگم

15. Thanks saber73 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    حمید آقا سلام

نتونستم انجامش بدم
    من فقط این قسمتش رو متوجه شدم ( unlock-i60.sh ) و جریان اینه ایشون یه بش اسکریپت ساخته داخلش هم دستورات انلاک دایم مودم هست و این بش اسکریپت رو تزریق میکنه داخل مودم از طریق سرور خودش و برا همین میگه باید روی خود مودم سیم کارت و اینترنت فعال وجود داشته باشه و اینترنت سیستم و این ارتباط رو باید خود مودم g1 تامین کنه و محلی که این بش اسکریپت تزریق میشه اصولا باید tmp مودم باشه چون بعد اجرای این اسکریپت لازمه از داخل مودم با همون ریست کارخانه پاک بشه و بره و آثاری ازش نمونه . و اینطوری ایشون مودم رو انلاک میکنه . به طور کل اگر نیازه فایلی به مودم تزریق بشه پس حتما هم لازمه اینترنت سیستم از اون مودم باشه که میخواهیم انلاکش کنیم نه اگر انلاک فقط با فرستادن دستور هست و فایلی از جایی به مودم تزریق نمیشه نیازی کلا به این نیست که مودم روش سیم کارت باشه یا اینترنت سیستم رو تامین کنه با استفاده از اینترنت یه مودم دیگه راحت کار قابل انجام هست .
    ویرایش توسط saber73 : 05-29-2023 در ساعت 12:22 AM

Senior Member
    Post Thanks / Like
    خودمم این فایل Unlock رو ندارم
    فقط کسی که از راه دور با مثلا نرم افزار AnyDisk به کامپیوتر بنده وصل میشه بعد از اینکه مرحله اول یعنی تلنت مودم G1 رو فعال میکنه و وارد شل مود این مودم میشه
    بجای فرمانهای nvram که دو سه تا فرمان هست برای اینکه بنده که دارم نگاه میکنم چیزی متوجه نشم در خط فرمان همین عبارت بالا رو تایپ میکنه و بعد از اجرا مودم آنلاک میشه
    بنظر میاد اون چند تا دستور nvram_set داخل فایلی با نام unlock-i60.sh باشه که از نظر ما پنهان باشه
    مثل اجرای یک بچ فایل در ویندوز فقط تفاوتش اینه که تو شل مود لینوکس اجرا میشه
    اینکه چطور با bash و یکسری کارکتر این کار در لینوکس انجام میشه برام سواله و نتونستم فرمت فرمانشو پیدا کنم
    این خط رو میگم
    باز ایشون گذاشته شما یه چیزهایی رو دیدید من بیام رو سیستم شما برا انلاک این مودم اصلا هیچ کاری در سیستم شما نمیکنم که بتونید ببینید همه کارها تو سیستم من انجام میشه بعد هم که مودم انلاک شد کلا شما متعجب میشید که چطور کار انجام شد .

18. Thanks thanked for this post.
صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین