تعمیر مودم محل تبلغیغ شما
صفحه 4 از 7 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 64

موضوع: یک سری پیشرفت های حاصل شده در آنلاک b612 مبین نت جدید

Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad نمایش پست ها
    وقتی WAN رو معنی میکنی که بخای از راه دورو حتما اینترنت مودم را با سرویس cwmpاپدیت کنی دقیقا همان کاری که هواوی مدتی روترهایش را اپدیت و پشتیبانی میکند ولی وقتی فرمویر ویرایش شده توسط اوپراتور و ادرس سرویس هم وارد شده از قبل با یوزر و پسورد و از سیمکارت اون اوپراتور هم استفده میکنی دیگه نیازی به متصل بودن به اینترنت نیست فقط باید سیمکارت داخل مودم باشد و آی پی بگیرد تا بدون اجازه شما روتر اپدیت بشود
    بله خود اپراتورها نیازی ندارن شما رو سیم کارت بسته اینترنتی داشته باشید یا نداشته باشید و فقط کافیه سیم کارت مربوط به خود اون اپراتور رو بیندازید رو مودم و ip بگیره تمام و مودم میره برا اپگرید ولی خب اون فایلی که با cwmp برا مودم شما فرستاده شده ساین شده خود اپراتور هست و از سد cpu قانونی و به راحتی عبور و فلش میشه

Senior Member
    Post Thanks / Like
    در مورد انتنهای داخلی این مودم یک عده اماتور انتظار دارند با اضافه کردن دو انتن تقویتی به کانکتورهای پشت مودم نهایت سرعت رو دریافت کنند که امکان نداره و سرعت هیچ تغییری نخواهد کرد! دلیلش اینه این مودم cat6 است و چهار تا انتن داخلی داره وبرای نهایت دریافت سرعت باید با اضافه کردن دو عدد تبدیل ms165 به sma دو خرجی انتن دیگر از مودم گرفته بشود
    همه ماژولها و مودمهای cat6 به بالا بیشتر از دو انتن دارند
    اتفاقا ما انتن های خیلی خوبی در این زمینه داریم و تست هم کرده ایم و خیلی عالی رو این مودم جواب میدن هم fdd و هم tdd و خود مودم هم دو محل ورودی انتن داره که میتونه میکس با انتن های داخلی خودش به کار بگیره و همون 4 عدد اتصال عملا به وجود بیاد و هم میتونه فقط قفل کنه رو انتن خارجی که بهش وصل کردیم و هم میتونه فقط قفل کنه رو انتن های داخلی خودش . کیفیت و سرعت هم به طرز خارق العاده ای بالا میره و جوابش رو پس داده . در ضمن این مودم از نوع ماژول دار نیست که رو خود ماژول شاهد 4 تا ورودی انتن خارجی باشیم و نوع برد و سی پی یو و چینش انتن ها فرق داره . شاید بشه اون نظریه شما : دو عدد تبدیل ms165 به sma دو خرجی انتن دیگر از مودم گرفته بشود . رو عملی کرد و احتمالا با این کار انتهای داخلی مودم از کار خواهند افتاد چون رو بعضی مدل ها تست کردیم و این اتفاق افتاد . راستی اگر اون گزینه mimo4*4 براتون مهم هست و میخواهید ببنید چطوری کار میکنه با یکی از مودم های i60 با سیم کارت fdd رو باند 7 قفل کنید و از بخش ستینگ نتورک هم مودم رو بزارید رو mimo4*4 اگر خوش شانس باشید و این قابلیت توسط اپراتور و دکل های منطقه شما راه اندازی شده باشد در دیوایس اینفورمیشن شاهد mimo rank : 4 یا mimo rank :3 خواهید بود و علامت پلاس هم کنار 4g ظاهر خواهد شد .

انتن هایی که بحثشون رو کردم و راحت جواب دادن :

[فقط کاربران عضو قادر به دیدن لینک هستند. ]

[فقط کاربران عضو قادر به دیدن لینک هستند. ]

Senior Member
    Post Thanks / Like
    مایمو 4*4 بدون انتن خارجی :

Junior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط saber73 نمایش پست ها
    هر اپدیت و فریموری از هر راهی به مودم فرستاده میشه حتی cwmp موقع نصب و فلش شدن فریمور رو مودم ابتدا توسط سی پی یو hi6950 بررسی و ساین فریمور چک میشه اگر مربوط به خود مبین نت نبود ریجکت میزنه و قبلا این روش و روش های خیلی زیاد دیگه هم تست شده و لازم به تست دوباره نیست تنها راه کار انلاک در همون سی پی یو hi6950 هست یا پیدا شدن کلیدهای ساین ورژن 5 هواوی همانند ورژن 4 که الان راحت دارن مودم های efuse رو فریمور میزنن و انلاک میکنن.

شما بدت میاد یه سود عجیب غریب بکنی؟
    از دیوار یه مودم دست دوم فریمور 196 مبین نت بگیر بشین انلاکش کن. از پولی که در میاری برای همه عمرت میتونی کار نکنی...
    نتونستی هم دوباره میزاری دیوار میفروشیش.
    نهایتا 200 تومن بخوای ضرر کنی دیگه در مقابل اون سودی که نصیبت میشه ارزش نداره؟
    اگه اینقدر راحته امتحان کن دیگه
    فقط فروختن راه انلاکش به یه شرکت خارجی 1000 برابر پولی که خرج کردی برات سود میاره...
    3 ساله همین حرفارو میشنویم

5. Thanks saber73 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط bruuuda نمایش پست ها
    شما بدت میاد یه سود عجیب غریب بکنی؟
    از دیوار یه مودم دست دوم فریمور 196 مبین نت بگیر بشین انلاکش کن. از پولی که در میاری برای همه عمرت میتونی کار نکنی...
    نتونستی هم دوباره میزاری دیوار میفروشیش.
    نهایتا 200 تومن بخوای ضرر کنی دیگه در مقابل اون سودی که نصیبت میشه ارزش نداره؟
    اگه اینقدر راحته امتحان کن دیگه
    فقط فروختن راه انلاکش به یه شرکت خارجی 1000 برابر پولی که خرج کردی برات سود میاره...
    3 ساله همین حرفارو میشنویم
    کمی حوصله و وقت بزار و مطالب رو درست بخون و چند تا منبع و مطلب خارجی هم مطالعه کن تا چشم دلت باز بشه . دوست عزیز فقط تو ایران این مودم یا امثال اینو نداریم که efuse یا sec boot باشن کلی مودم از کمپانی هواوی در کلی اپراتور در سطح کره زمین داریم که همین وضعیت رو دارن و سه سال تازه کمه بیشتر از 5 سال هست وضعیت همینه و تنها راه سخت افزاری هست و توضیح دادم اولا برا اینکه جوانب احتیاط رعایت بشه شما باید بتونی از چین سی پی یو این مودم رو وارد و دم دست داشته باشی یک مودم i60 داشته باشی و یک مودم b612 مبین نت که efuse هست کلی ابزار و باکس و پروگرامر حرفه ای باید داشته باشی . شماتیک سی پی رو مودم رو برد رو داشته باشی و خودت هم تعمیرکار خیلی ماهری باشی و همه ابزار کارت هم حرفه ای و درست و کامل باشه و اینها کلی خرج برمیداره و ریسک هم داره حتی برا فرد ماهر تازه ممکنه به نتیجه 100 درصدی هم نرسی و یا برسی و ببینی هزینه بیشتر از ارزش انلاک مودم هست و بیخیالش بشی . در ضمن دوره و زمان این مدل تموم شد و مدل 233 الان داره پخش میشه و اینم از خود کارخونه هواوی چه جنرال و چه اپراتوری sec boot شده تقدیمتون میکنن تا اون 5 سال بشه صبر ایوب تا شاید مودم روزی انلاک بشه . در کل دنیا بالای 90 درصد راه حل اصولی انلاکها از راه نرم افزاری هست و فقط 10 درصد سخت افزاری هست که از اون 10 درصد هم 5 درصد ارزش صرفه اقتصادی و اون همه وقت گذاشتن رو نداره و یا ریسک بالایی داره و ارزش نداره از هر سه تا مودم 1 دونه رو خراب کنی . شما فقط داری کور کورانه به بخش مادی موضوع و پولی که طرف با انلاک یا فروختن راه انلاک به جیبش خواهد زد نگاه میکنی و این اشتباه هست و همیشه در همه کارها باید به جنبه های دیگر اونها هم دقت کنی و قبلش هم کامل تحقیق کنی و وقت صرف کنی و مشاوره بگیری .

7. Thanks ALiAS2, MH.Mousavi, shervin thanked for this post.
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    من چرا این پیام رور به شما رپلای کردم اتفاقا من کاملا هم نظر با شما هستم
    میخواستم به اقای بهزاد رپلای کنم

صحبتم این بود اگه ایشون مدعی هستن که اینقدر ساده میشه اینکار رو انجام داد چرا این ریسک رو نمیکنن که انجامش بدن؟
    از پول زیاد بدشون میاد یا از شهرتی که بعدش میتونن کسب کنن به عنوان کسی که تونسته این راه رمزگذاری رو بشکنه؟
    اگه اینکارو به صورت نرم افزاری میتونن بکنن به عنوان رزومه توی حیطه کاریشون تو شرکت های معروف خارجی میتونن کار کنن.
    پس به جای ایده دادن و ساده دیدن اینکار بشینن عملیش کنن چون ما هم سه سال همین حرف هارو میشنویم فقط ...
    ویرایش توسط bruuuda : 08-20-2021 در ساعت 03:44 PM

9. Thanks MH.Mousavi, saber73 thanked for this post.
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    وقتی WAN رو معنی میکنی که بخای از راه دورو حتما اینترنت مودم را با سرویس cwmpاپدیت کنی دقیقا همان کاری که هواوی مدتی روترهایش را اپدیت و پشتیبانی میکند ولی وقتی فرمویر ویرایش شده توسط اوپراتور و ادرس سرویس هم وارد شده از قبل با یوزر و پسورد و از سیمکارت اون اوپراتور هم استفده میکنی دیگه نیازی به متصل بودن به اینترنت نیست فقط باید سیمکارت داخل مودم باشد و آی پی بگیرد تا بدون اجازه شما روتر اپدیت بشود
    صحبت شما مانند طرح و نقشه هایی هست که هر رهگذری میاد و کنار ساختمان در حال ساخت ، برای معمار و مهندسش میکشه .

طرح ها و تئوری ها رو همه ما داریم . شما نباید انتظار داشته باشی تئوری شما رو کسی دیگه هزینه کنه و انجام بده . کما اینکه خیلی از کارهایی که شما میگی و حتی فراتر از اون رو تمامی عزیزان انجام دادند .

قسمت CWMP رو من برای مودم های خیلی پیش پاافتاده شبیه سازی کردم ولی همین فکر شما رو مهندسین هواوی به ذهنشون رسیده و تمامی دیتا های ورودی به مودم طبقه بندی میشه .

همون طبقه بندی که کاربر یوزر و کاربر ادمین و کاربر ریشه نسبت به همدیگه دارند . نقش سی پی یو و قسمت های کنترل کننده مودم رو شما اطلاعی از کارایی شون گویا ندارید .

تمامی این راه حل ها قبل از اینکه به ذهن من و شما برسه توسط مدیر این فروم و دوستان دیگه تست شده و تو فروم روسی هم هنوز جوابی گرفته نشده .

اگر هم راه حل و نکته ای دارید یا علی . این گوی و این میدون . وارد میدون شو شما ، و این مدل هارو انلاک کن .

11. Thanks MH.Mousavi, saber73 thanked for this post.
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    چرا توی سایت های مختلف عنوان شده که مبین نت توی مودم های جدید تغییری فیوزی واسه cpu ایجاد کرده؟
    اگه این حرف درست بود مودم های قدیمی که آپدیت گرفتن باید قابلیت آنلاک داشته باشن، من خودم یک مودم قدیمی سری اول مبین نت دارم ( از اونهایی که جلوش آرم هواوی داره) که خودبخود به ورژن ۱۹۸ آپدیت شده و قابلیت آنلاک رو از دست داده و به این معنی هست که این قفل بصورت نرم افزاری اعمال شده نه سخت افزاری و فیوزی

Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_golabpour نمایش پست ها
    چرا توی سایت های مختلف عنوان شده که مبین نت توی مودم های جدید تغییری فیوزی واسه cpu ایجاد کرده؟
    اگه این حرف درست بود مودم های قدیمی که آپدیت گرفتن باید قابلیت آنلاک داشته باشن، من خودم یک مودم قدیمی سری اول مبین نت دارم ( از اونهایی که جلوش آرم هواوی داره) که خودبخود به ورژن ۱۹۸ آپدیت شده و قابلیت آنلاک رو از دست داده و به این معنی هست که این قفل بصورت نرم افزاری اعمال شده نه سخت افزاری و فیوزی
    برای اینکه برای شما ساده تر باشه قضیه فرض کن یه فیوز سیمی داری که ولتاژ از یه حدی بره بالاتر میسوزه حالا با نرم افزار جدید ولتاژ اون فیوز رو بالا میبرن و فیوز به صورت سخت افزاری میسوزه حالا چرا به نطرت این تغییر حتما نرم افزاریه؟
    البته فیور سی پی یو طراحیش فرق میکنه ولی یه مثال زدم یخورده نزدیکتر بشی به اتفاقی که میفته

14. Thanks shervin thanked for this post.
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_golabpour نمایش پست ها

شما وقتی با پروگرامر فیوز بیت های چیپ فلشی رو میسوزونی توسط نرم افزار و بیت کدهای 0 و 1 کار رو انجام میدی یا فندک زیر پایه میگیری که فیوز بیت هارو بسوزونی ؟؟؟

صفحه 4 از 7 نخستنخست ... 23456 ... آخرینآخرین