تعمیر مودم محل تبلغیغ شما
صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 64

موضوع: یک سری پیشرفت های حاصل شده در آنلاک b612 مبین نت جدید

Junior Member
    Post Thanks / Like
    متوجه منظور شما هستم ولی خب واقعا افیوز ربطی به cwmp ندارد این CPE WAN management protocol برای خودش برو بیای دیگه ای داره فقط همانطور که گفتم شما برای امتحان هم که شده به مودم اینترنت بده(طبیعتا با سیمکارت نمیشود) بعد همان کارت شبکه را مانیتور کن ببین این مودم قصد متصل شدن به سرور CWMP دارد یا خیر این فعال بودن خیلی مهمه
    و حتما هم نیاز نیست اینکار انجام بدین اگر اون فرمویر 196 که روی مودم همراه قفل اپدیت شد این cwmp ادرس را داشته باشد(بهمراه یوزر و پسورد چون اتصال از راه دور و مخفیانه انجام میشود) پس صددرصد امکان انجام اینکار وجود دارد و بنظرم دیگه تست کردن چنین چیزی برای شما که مودم را در اختیار دارد و خرجی هم ندارد پس به امتهانش میارزد من میخام بگم این یک پروتکلی که اوپراتور نمیبنده و اگر قصد اپدیت بدون اجازه شما را داشته باشد پس یوزر پسورد هم بهمراه پورت و ای پی ادرس روی فرمویر موجود است این خودش یک دسترسی راحت و مخفیانه از راه دور به روتر های cpe است
    ویرایش توسط behzad : 08-12-2021 در ساعت 08:43 PM

2. Thanks saber73 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad نمایش پست ها
    اشتباه نمیکنید؟ این مدل فکر نمیکنم تقلبی باشه چون خود وبسایت هواوی این مدل را با نام تجاری [فقط کاربران عضو قادر به دیدن لینک هستند. ]

فکر میکنم دلیلش هم ضعفهای امنیتی بسیار بدی بود که نسخه قدیمیتر داشت یکی از این حفره ها که در سرویس upnp بوده اجازه اپلود اسکریپت هم میداده...

در مورد نسخه بومی شده این مودم هم شنیدم با وای فای 5ghz به بازار وارد شده اینجوریشو ندیده بودم مگر اینکه در وبسایت هواوی باشتباه وایفای 5ghz نوشته نشده باشد
    عرض کردم مبین نت و ایرانسل دارن مدل b612-233 رو با اسم b612s-25d به فروش میرسونن و این تقلب و کلاهبرداری هست . اون مودم tfi60- s1 هم اصلا هواوی نیست یک مودم مثلا ساخت ایران هست و من بردش رو بررسی کردم و صفحه وب مودم هم دیدم خیلی خجالت اور هست این شعارهای ایرانی میتواند ایرانی ........... فلان هست و هی دارن فقط شعار میدن در حالی که یک مودم ناشناس و به اصطلاح بومی رو داخل قاب b612 گذاشتن . مثل این ماشین های ایران خودرو و سایپا
    ویرایش توسط saber73 : 08-13-2021 در ساعت 12:11 AM

Senior Member
    Post Thanks / Like
    بنظرم نسخه انلاک کارخانه ای این مدل جدیدتر بدون ریپک شدن داخل بازار باشد و البته اگر در بازار موجود شده و قیمت عالی هم داشت به بنده هم اطلاع بدین قصد تهیه دارم از بس حرف این مودم رو شنیدم دلم خاست

منظورم دقیقا همین مدل زیر است که نسخه اصل ,نهایی و انلاک کارخانه ایست و بقیه ریپک و دستکاری شده هستند و بنظرم اورجینال تهیه کنید و اگر خواستید از فرمویرهای ایرانسل روی مودم استفاده کنید البته ویرایش شده رنگ کارتن و مودم سفید است و نوشته روی کارتن باید بصورت huawei 4G router 2 pro باشد ( در عکس زیر بنظرم فروشنده و وارد کننده این مودم یک برچسب روی کارتن مودم چسبانده و بهمراه مودم سیمکارت هم میفروشند البته عکسو از اگهی داخل دیوار برداشتم جستجو کنید موجوده این مودم )
    بله این مدل اسم کدش همون b612-233 هست که جنرال و واقعا بدون دستکاری الان وارد شده در دیجی کالا هست ولی گرون میدن . اون برچسپ ایرانسل هم چیزی نیست خود فروشنده ها چسپوندن و سیم کارت رایگان بهتون میدن . این مودم اصلاح شده b612s-25d هست و الان ایرانسل و مبین نت هم دارن توزیع میکنن و متاسفانه این مودم همین نسخه جنرال هم sec boot هست و به هیچ عنوان نمیتونید فریمور ویرایش و تزریق مودم بکنید و فقط یک انتخاب دارید مثلا فریمور ایرانسل رو بتونید پیدا کنید ( خیلی گشتیم جایی نشر پیدا نکرده ) و از لوکال بدید به مودم و راحت از جنرال بیایید رو ایرانسل البته کار اشتباهی هست چون دیگه تا اخر عمر مودم شما میشه ایرانسل و( قفل نمیشه فریمور میشه ایرانسل ) و راه برگشتی هم نداره و همه باندهای مودم رو از دست میدید و رو باندهای 3 و 7 و 42 فقط از مودم میتونید استفاده کنید .

5. Thanks behzad thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    متوجه منظور شما هستم ولی خب واقعا افیوز ربطی به cwmp ندارد این CPE WAN management protocol برای خودش برو بیای دیگه ای داره فقط همانطور که گفتم شما برای امتحان هم که شده به مودم اینترنت بده(طبیعتا با سیمکارت نمیشود) بعد همان کارت شبکه را مانیتور کن ببین این مودم قصد متصل شدن به سرور CWMP دارد یا خیر این فعال بودن خیلی مهمه
    و حتما هم نیاز نیست اینکار انجام بدین اگر اون فرمویر 196 که روی مودم همراه قفل اپدیت شد این cwmp ادرس را داشته باشد(بهمراه یوزر و پسورد چون اتصال از راه دور و مخفیانه انجام میشود) پس صددرصد امکان انجام اینکار وجود دارد و بنظرم دیگه تست کردن چنین چیزی برای شما که مودم را در اختیار دارد و خرجی هم ندارد پس به امتهانش میارزد من میخام بگم این یک پروتکلی که اوپراتور نمیبنده و اگر قصد اپدیت بدون اجازه شما را داشته باشد پس یوزر پسورد هم بهمراه پورت و ای پی ادرس روی فرمویر موجود است این خودش یک دسترسی راحت و مخفیانه از راه دور به روتر های cpe است
    هر اپدیت و فریموری از هر راهی به مودم فرستاده میشه حتی cwmp موقع نصب و فلش شدن فریمور رو مودم ابتدا توسط سی پی یو hi6950 بررسی و ساین فریمور چک میشه اگر مربوط به خود مبین نت نبود ریجکت میزنه و قبلا این روش و روش های خیلی زیاد دیگه هم تست شده و لازم به تست دوباره نیست تنها راه کار انلاک در همون سی پی یو hi6950 هست یا پیدا شدن کلیدهای ساین ورژن 5 هواوی همانند ورژن 4 که الان راحت دارن مودم های efuse رو فریمور میزنن و انلاک میکنن.

7. Thanks behzad thanked for this post.
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط saber73 نمایش پست ها
    بله این مدل اسم کدش همون b612-233 هست که جنرال و واقعا بدون دستکاری الان وارد شده در دیجی کالا هست ولی گرون میدن . اون برچسپ ایرانسل هم چیزی نیست خود فروشنده ها چسپوندن و سیم کارت رایگان بهتون میدن . این مودم اصلاح شده b612s-25d هست و الان ایرانسل و مبین نت هم دارن توزیع میکنن و متاسفانه این مودم همین نسخه جنرال هم sec boot هست و به هیچ عنوان نمیتونید فریمور ویرایش و تزریق مودم بکنید و فقط یک انتخاب دارید مثلا فریمور ایرانسل رو بتونید پیدا کنید ( خیلی گشتیم جایی نشر پیدا نکرده ) و از لوکال بدید به مودم و راحت از جنرال بیایید رو ایرانسل البته کار اشتباهی هست چون دیگه تا اخر عمر مودم شما میشه ایرانسل و( قفل نمیشه فریمور میشه ایرانسل ) و راه برگشتی هم نداره و همه باندهای مودم رو از دست میدید و رو باندهای 3 و 7 و 42 فقط از مودم میتونید استفاده کنید .

مشخصه امتحان کردید این > و راه برگشتی هم نداره و همه باندهای مودم رو از دست میدید و رو باندهای 3 و 7 و 42 فقط از مودم میتونید استفاده کنید > روی همین مودم تست شده؟ به تلنت هم دسترسی نمیده که با ترمینال باند اضافه کنیم؟

9. Thanks saber73 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    [/B]

مشخصه امتحان کردید این > و راه برگشتی هم نداره و همه باندهای مودم رو از دست میدید و رو باندهای 3 و 7 و 42 فقط از مودم میتونید استفاده کنید > روی همین مودم تست شده؟ به تلنت هم دسترسی نمیده که با ترمینال باند اضافه کنیم؟
    بله ما کارمون اینه و علاقه هم داریم به این کارها و هر تستی و ریسکی رو میکنیم . کلا گفتم رفتن رو فریمورهای اپراتوری با مودم b612-233 کار اشتباهی هست و خود مودم جنرال و فریمور جنرال هواوی هم روش هست و کفایت میکنه و از طریق اپ های مخصوص اندروید و ویندوز که برا هواوی وجود داره میتونید بین باندها جابه جا بشید و خوبی مودم جنرال 233 اینه همه باندها روش بازه و محدودیتی نداره ولی متاسفانه در اپراتوری این مودم چه مبین نت و چه ایرانسل فقط دسترسی به باندهای 3و 7 در fdd و فقط 42 در tdd دارید و چون مودم sec boot هست و ساین هم داره و فعلا هم کسی راه و روش ویرایش فریمورهای v10 هواوی رو نتونسته پیدا کنه ( با مجموعه ابزاری های قبلی بالونگ کار نمیکنه و جواب نمیده ) در نتیجه نمیشه دسترسی telnet یا adb داشت وگرنه میشد nv مودم رو ویرایش و اون محدودیت باندها رو برداشت . کلا هواوی در فریمورهای v10 و ساین ورژن 5 همه رو نقره داغ کرده و تا به الان هیچ کسی نتونسته کاری بکنه و همین کار هم باعث شده رغبت به خرید مودم های اپراتوری از این دسته کمتر بشه .

11. Thanks MH.Mousavi thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    [/B]

دادا اطلاعاتت یخورده قدیمی هست این راههایی که میگی بیشترشون خیلی پیش پا افتادس و اکثرا همه این راه ها رو امتحان کردن بعضی راههایی رو هم که گفتی مشخص بود فرق ون اپراتور با شبکه داخلی رو نمیدونی یه سری پکت ها اصلا تو شبکه داخلیت نمیان که بخوای مونیتور کنی یا یه سرور خودت وصل کنی و ساین فریمورها رو به نظر نمیدونی چطوری مودم چک میکنه چون بیشتر پیشنهادات اصلا علمی و عملی نیست

13. Thanks saber73 thanked for this post.
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    اون چیزی که بنده نوشتم دادن اینترنت به مودم و بعد اسنیف اون کارت شبکه بود.....چیزی که شما میگی رو من یادم نمیاد کجا نوشتم....(روی شبکه داخلی نمیشه به سرور cwmp متصل شد؟ کاری که اوپاتورها با مودمها میکنند دقیقا همین است...اصلا شما کانکشن اینترنت را در مورد غیر فعال هم کنی و سیمکارت داخل مودم باشد باز هم مودم ip میگیرد و در هر حال در شبکه داخلی اون اوپراتور قابل شناسایی و متصل شدن به سرورهای cwmp است یعنی لازم نیست شما حتما به اینترنت متصل باشی که فرمویر مودم شمارو اپدیت کنند
    این چیزیکه که خودم تست کردم و دیدم....
    ویرایش توسط behzad : 08-13-2021 در ساعت 09:24 PM

15. Thanks saber73 thanked for this post.
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    در مورد انتنهای داخلی این مودم یک عده اماتور انتظار دارند با اضافه کردن دو انتن تقویتی به کانکتورهای پشت مودم نهایت سرعت رو دریافت کنند که امکان نداره و سرعت هیچ تغییری نخواهد کرد! دلیلش اینه این مودم cat6 است و چهار تا انتن داخلی داره وبرای نهایت دریافت سرعت باید با اضافه کردن دو عدد تبدیل ms165 به sma دو خرجی انتن دیگر از مودم گرفته بشود
    همه ماژولها و مودمهای cat6 به بالا بیشتر از دو انتن دارند

17. Thanks saber73 thanked for this post.
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    وقتی WAN رو معنی میکنی که بخای از راه دورو حتما اینترنت مودم را با سرویس cwmpاپدیت کنی دقیقا همان کاری که هواوی مدتی روترهایش را اپدیت و پشتیبانی میکند ولی وقتی فرمویر ویرایش شده توسط اوپراتور و ادرس سرویس هم وارد شده از قبل با یوزر و پسورد و از سیمکارت اون اوپراتور هم استفده میکنی دیگه نیازی به متصل بودن به اینترنت نیست فقط باید سیمکارت داخل مودم باشد و آی پی بگیرد تا بدون اجازه شما روتر اپدیت بشود

صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین