تعمیر مودم محل تبلغیغ شما
صفحه 97 از 104 نخستنخست ... 47879596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 961 به 970 از 1033

موضوع: بررسی مودم Huawei B612s-25d/Irancell TF-I60

Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط saber73 نمایش پست ها
    دستورات رو وارد کردید و اینتر زدید خطایی دریافت نکردید ؟ اگر دستورات درست باشه باید همون لحظه مودم آنلاک بشه و دیگه هم نباید اصلا ریست کارخانه بزنید چون اونوقت تمام این دستورات که به nv فرستادید هم میپره . شما اول nvram مودم رو show کن داخل شل و ببین داخلش اپراتور ایرانسل چطوری شبکه رو قفل کرده و بعد همون دستور رو ویرایش کن یعنی مثلا اپراتور گفته مودم یا شبکه روی فلان عدد یا فلان چیز قفل بشه اونو تغییر بده و بعد دوباره با دستور set بفرست به nvram مودم .
    من خطا میگرفتم ولی بدون نیاز به اینکه بخوام اون دستور رو ویرایش کنم یا حتی APN براش تعریف کنم با یه 1 به 0 تبدیل کردن اوکی شدش

nvram_set 0 sqns_simLimit_hplmn=1,432,35,211,220 حتی با این حرکت هم تونستم بدون مشکل آنتن بگیرم حتی سیمکارت TDLTE گذاشتم نیاز نشد حتی برم Auto رو روی حالت TDD به هرصورت داره راحت شبکه رو دریافت میکنه !!

به این شکل هم nvram_set 0 sqns_simLimit_hplmn=0 بزاری دیگه کامل اوکیه !

ولی یه چیزی که اذیت کنندس اینه که بالای صفحه webui مودم همش پیغام invalid simcard میادش آیا راهی برای خلاص شدن ازین هست ؟

در رابطه با اون مشکل اپراتور هم فکر کنم شما منظورتون به اینه که اینو تغییرش بدیم ؟؟

nvram_set 0 sqns_network_apnSet=1,1,0,mtnirancell,1,1,None, اونطوری که من متوجه شدم این فقط APN اضافه میکنه اگر دست بزنیم بهش یا APN اصلی خود مودم رو تغییرش میده ولی آیا نیازه دستکاریش کنیم !!؟
    ویرایش توسط ALiAS2 : 05-14-2023 در ساعت 10:28 PM

Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiAS2 نمایش پست ها
    من خطا میگرفتم ولی بدون نیاز به اینکه بخوام اون دستور رو ویرایش کنم یا حتی APN براش تعریف کنم با یه 1 به 0 تبدیل کردن اوکی شدش

nvram_set 0 sqns_simLimit_hplmn=1,432,35,211,220 حتی با این حرکت هم تونستم بدون مشکل آنتن بگیرم بدون اینکه حتی سیمکارت TDLTE گذاشتم نیاز نشد حتی برم Auto رو روی حالت TDD به هرصورت داره قشنگ شبکه رو دریافت میکنه !!

به این شکل هم nvram_set 0 sqns_simLimit_hplmn=0 بزاری دیگه کامل اوکیه !

بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه ولی یه چیزی که اذیت کنندس اینه که بالای صفحه webui مودم همش پیغام invalid simcard میادش آیا راهی برای خلاص شدن ازین هست ؟

در رابطه با این خط فرمان هم فکر کنم شما منظورتون به اینه که اینو تغییرش بدیم ؟؟

nvram_set 0 sqns_network_apnSet=1,1,0,mtnirancell,1,1,None, اونطوری که من متوجه شدم این فقط APN اضافه میکنه اگر دست بزنیم بهش یا APN اصلی خود مودم رو تغییرش میده ولی آیا نیازه دستکاریش کنیم !!؟
    نیاز به تغییر نداره اگر میتونید در صفحه وب مودم خودتون دستی apn جدیدی اضافه کنید
    ویرایش توسط saber73 : 05-14-2023 در ساعت 02:59 PM
    https://t.me/Unknown2023_1
    آنلاک به صورت ریموت مودم های سیم کارتی

Senior Member
    Post Thanks / Like
    جناب جوادی بزرگوار من توجه کردم و براساس نقل قول ها و پست های شما جلو میرفتم ولی یه نکات ریزی که گفتین جا افتاده همین باعث شده که این حرکت شما در سیستم تون درست عمل کنه ولی من نتونم کارو پیش ببرم و همین نزدیکای صبح متوجه شدم مابین اون enable و 0 بایستی = بزاریم که نذاشتیم و نمیذاشتیم بعد من کلی دستور ازون فایل nvram.cfg استخراج کردم که به اصطلاح میشه با این فرمان های جلوگیری از آپدیت فک کنم البته مطمئن نیستم ولی آنلاک رو دائمی کردش چون من بلخره اوکیش کردم به لطف مواردی که فرمودین تشکر از لطفتون ♥
    ریست کارخانه بزنید و مطمئن بشید که آنلاک دائمی شده یا نه . اگر بعد ریست کارخانه بازم مودم آنلاک مونده بود پس دائمی هست .

Member
    Post Thanks / Like
    ریست کارخانه بزنید و مطمئن بشید که آنلاک دائمی شده یا نه . اگر بعد ریست کارخانه بازم مودم آنلاک مونده بود پس دائمی هست .
    چندین بار ریست کردم آنلاک دایمی نیست دوباره میره از روی اون یکی فایل nvram اطلاعات رو بر میگردونه و مودم لاک میشه nvram رو file system read only میشناسه و اجازه تغییرات و دستبردن بهش رو نمیده دنبال راهی برای تغییر دادن پرمیشن اون هستم تا الان نشده

Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط khordad نمایش پست ها
    چندین بار ریست کردم آنلاک دایمی نیست دوباره میره از روی اون یکی فایل nvram اطلاعات رو بر میگردونه و مودم لاک میشه nvram رو file system read only میشناسه و اجازه تغییرات و دستبردن بهش رو نمیده دنبال راهی برای تغییر دادن پرمیشن اون هستم تا الان نشده
    شاید نیاز نباشه و با این دستور و خط فرمان ها اوکی بشه جناب جوادی جان ؟

Set cloner = CreateObject("WScript.Shell")
    cloner.run"cmd"
    WScript.Sleep 500

cloner.Sendkeys"color a{Enter}"
    WScript.Sleep 500

cloner.SendKeys"telnet 192.168.1.1"
    cloner.SendKeys("{Enter}")
    WScript.Sleep 4000

cloner.SendKeys"root"
    WScript.Sleep 1000

cloner.SendKeys"root123"
    WScript.Sleep 1000

cloner.SendKeys"ucfg dset nvram_set 0 upgrade_ftp_server localhost"
    WScript.Sleep 1000

cloner.SendKeys"ucfg dset nvram_set 0 upgrade_ftp_username local"
    WScript.Sleep 1000

cloner.SendKeys"ucfg dset nvram_set 0 upgrade_ftp_password local"
    WScript.Sleep 1000

cloner.SendKeys"ucfg dset nvram_set 0 upgrade_ftp_file"
    WScript.Sleep 1000

cloner.SendKeys"ucfg nvram commit "
    WScript.Sleep 1000

cloner.SendKeys"ucfg reload"
    WScript.Sleep 1000

cloner.SendKeys"/factoryreset.sh"
    WScript.Sleep 1000

WScript.Sleep 1000
    WScript.Sleep 1000
    cloner.SendKeys"echo Feel The Power"
    WScript.Sleep 5000

cloner.SendKeys"exit"
    WScript.Sleep 500

#############################

Blocking updates command below - commands

nvram_set 0 manufacturer_url
    nvram_set 0 cwmp_periodic_inform_enable 0
    nvram_set 0 cwmp_periodic_inform_time
    nvram_set 0 cwmp_periodic_inform_interval
    nvram_set 0 upgrade_enable 0
    nvram_set 0 upgrade_protocol
    nvram_set 0 upgrade_method
    nvram_set 0 upgrade_http_url
    nvram_set 0 upgrade_http_period
    nvram_set 0 upgrade_ftp_server
    nvram_set 0 upgrade_ftp_port
    nvram_set 0 upgrade_ftp_username
    nvram_set 0 upgrade_ftp_password
    nvram_set 0 upgrade_ftp_file
    nvram_set 0 upgrade_ftp_period
    nvram_set 0 upgrade_tftp_server
    nvram_set 0 upgrade_tftp_port
    nvram_set 0 upgrade_tftp_file
    nvram_set 0 upgrade_tftp_period
    nvram commit 0

لطفاً یک بزرگواری بگه که اینارو بزنیم یا نزنیم ؟

Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    خب صابرخانِ عزیز من همونطور که گفته بودم نمیخوام مودمم رو آنلاک دائمی کنم ، اگر یه مودم بودش که واسه کسی دیگه بود راحتتر اینکارو انجام میدادم و ابایی نداشتم !

ولی خب بصورت موقت آنلاک شده و با سیمکارت های TD FD بصورت اتوماتیک وصل میشه و نیاز به هیچ دستکاری هم نیست فقط با 2 3 خط دستور فرمان اوکی میشه ! ولی دائمیش رو اعمال نکردم مخصوصا این دستوراتی که بالا نوشتم و فرستادم !

راستی من اصلا کابل LAN هم استفاده نکردم بصورت وایفای به 10.1.1.1 وصل شدم و مودم رو اوکی کردم گفتم شاید کمکی باشه که دیگران خودشونو با کابل اذیت نکنن !!
    ویرایش توسط ALiAS2 : 05-14-2023 در ساعت 10:21 PM

Senior Member
    Post Thanks / Like
    خب صابرخانِ عزیز من همونطور که گفته بودم نمیخوام مودمم رو آنلاک دائمی کنم ، اگر یه مودم بودش که واسه کسی دیگه بود راحتتر اینکارو انجام میدادم و ابایی نداشتم !

ولی خب بصورت موقت آنلاک شده و با سیمکارت های TD FD بصورت اتوماتیک وصل میشه و نیاز به هیچ دستکاری هم نیست فقط با 2 3 خط دستور فرمان اوکی میشه ! ولی دائمیش رو اعمال نکردم مخصوصا این دستوراتی که بالا نوشتم و فرستادم !

راستی من اصلا کابل LAN هم استفاده نکردم بصورت وایفای به 10.1.1.1 وصل شدم و مودم رو اوکی کردم گفتم شاید کمکی باشه که دیگران خودشونو با کابل اذیت نکنن !!
    رو ای پی ماژول مودم یعنی : 10.1.1.1 شما دستورات رو زدی و مودم آنلاک موقت شد ؟ مگه وارد شل مودم با اسم و پسورد root / root123 نشدی و بعد دستورات رو نزدی ! خب این شل و این اسم و پسورد برا مودم هست نه ماژول یعنی آی پی : 192.168.1.1 . در مورد دستوراتی که بالا فرستادی نیازی نیست با همون دستورات قبلی که تست هم زدی و مودم هم آنلاک شده دیگه کار تمامه

Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    رو ای پی ماژول مودم یعنی : 10.1.1.1 شما دستورات رو زدی و مودم آنلاک موقت شد ؟ مگه وارد شل مودم با اسم و پسورد root / root123 نشدی و بعد دستورات رو نزدی ! خب این شل و این اسم و پسورد برا مودم هست نه ماژول یعنی آی پی : 192.168.1.1 . در مورد دستوراتی که بالا فرستادی نیازی نیست با همون دستورات قبلی که تست هم زدی و مودم هم آنلاک شده دیگه کار تمامه
    بله من اصلا از 192.168.1.1 استفاده نکردم و همه جا با همین آی پی وارد شدم یوزر پسورد رو هم زدم قبول کردش و کل کارارو انجام دادم دقیقاً با همین اسم و پسورد وارد شدم و دستورات رو زدم !! فرقی نمیکرد دقیقاً با جفتشونم کار میکنه !!

[فقط کاربران عضو قادر به دیدن لینک هستند. ]

ملاحظه کنین جناب صابر جان !!

9. Thanks saber73 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    بله من اصلا از 192.168.1.1 استفاده نکردم و همه جا با همین آی پی وارد شدم یوزر پسورد رو هم زدم قبول کردش و کل کارارو انجام دادم دقیقاً با همین اسم و پسورد وارد شدم و دستورات رو زدم !! فرقی نمیکرد دقیقاً با جفتشونم کار میکنه !!

ملاحظه کنین جناب صابر جان !!
    خیلی جالب و کلیدی بود . چون از این ماژول روی یک مودم دیگری در ایران استفاده شده و اونم با همین آی پی وارد میشه اما اسم و رمز ورود به شل کلا با اسم و رمز ورود به شل ای پی 192/168/1/1 فرق داره .

11. Thanks ALiAS2 thanked for this post.
    Moderator Hamid1920 آواتار ها
    Post Thanks / Like

بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه ولی یه چیزی که اذیت کنندس اینه که بالای صفحه webui مودم همش پیغام invalid simcard میادش آیا راهی برای خلاص شدن ازین هست ؟
    قاعدتا با این کدها که لینکش رو گذاشتم مشکل invalid sim حل میشه
    https://netwiz.ir/forum/showthread.p...ull=1#post2347

فقط دوستان تو همون بخش مودم G1 در موردش بحث و تبادل نظر کنید که بقیه دوستان هم بتونن از اطلاعات استفاده ببرن اینطوری بین صحبت ها اطلاعات گم میشه

13. Thanks ALiAS2, saber73 thanked for this post.
صفحه 97 از 104 نخستنخست ... 47879596979899 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع