تعمیر مودم محل تبلغیغ شما
صفحه 93 از 104 نخستنخست ... 43839192939495103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 921 به 930 از 1033

موضوع: بررسی مودم Huawei B612s-25d/Irancell TF-I60

Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    تشکر من یه الان یه tf i60 دیگه خرییدم این ورژنش81.201 هست هر چی هم میزنم آپدیت میزنی شما آخرین نسخه هستید ولی اونیکی روش آپدیت 203 نصبه جریان چیه؟
    ایرانسل دیگه بعد از یک سال و نیم یا دو سال پیش که برای این مودم آپدیت دادش دیگه آپدیت رو نگهش نداشته و هر مودمی هم تا اون زمان آپدیت شده روش مونده و اگر بخوای دانگریدش کنی و بعدش آپگرید همون ورژن 201 رو برات دانلود میکنه و 203 نمیشه !! متاسفانه

Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط khordad نمایش پست ها
    علی آقا چقدر نوع مشکل و راههایی که رفتیم شبیه همیم
    بنده هم یک مودم i60 h1 دارم که ایرانسل سری اوله و تا حالا داشت خوب واسم کار میکرد دقیقا از ایام تعطیلات عید سیمکارت td داخلش شروع کرد بازی درآوردن و روزی یه بار قطع میشد بعد دیگه کم کم قطعیش زیاد شد و چندین بار با ایرانسل تماس گرفتم گفتن شاید ایام عید ترافیک زیاد شده و طوری شد که دیگه اصلا تو ۲۴ ساعت انتن نداشتم و چراغ دوم قرمز و هیچکدوم خونه ها آنتن نداشت رفتم یک سیمکارت دوم td خریدم دیدم فایده نداره مجبور شدم برم یک i60 g1 بگیرم که البته هر دو تا سیمکارتم باهاش تو همون خونه جواب میده بعد که موضوع کمی روشن شد اون h1 رو شروع کردم باهاش ور رفتن با جستجوی نت به انجمن p30 و اینجا رسیدم البته قبلش همه ویدیوهای اون بنده خدا رو که سما اشاره کردین دیدم و تو آیدی تلگرامش بهش پیام دادم و موضوع h1 رو گفتم ایشون گفت نرم افزار انلاک ۲۵۰ تومن و شاید درست بشه خلاصه پیگیر اون روش پولی نشدم و خوشبختانه تونستم از راهنماییهای دوستان کاربلد همین دو تا فروم بهره بگیرم و مودم h1 رو انلاک کنم و همه ورژنهای مختلف رو روش ازمایش کنم متاسفانه تا این لحظه نتیجه نگرفتم و اون مودم با همه سیمکارتهای fd کار میکنه و هیچ مشکلی نداره ولی سیمکارت td رو شناسایی نمیکنه بنظرم میاد که این ایراد نرم افزاری نیست و با اینکه تو پیغام خطاش میگه سیمکارت رو جا بزنید و دیوایس رو ربستارت کنید ولی ایراد باید از سخت افزار مودم باشه البته صد در صد مطمعن نیستم حالا باید بیشتر پیگیری کنم
    متاسفانه اون آقا با اون کلاهش فقط پول رو میبینه درحالیکه این مودم رو این سایت و این بندگان خدا که واقعا خدا خیرشون بده راهکارهاش رو به آسونی در اختیار دیگران قرار دادن و حتی کلی هم راهنمایی میکنن ولی ایشون فقط میگه 250 بده 200 بده بیاد بعدشم همش دیگران رو خراب میکنه که ما پیگیری هامون رو داریم بقیه پیگیری نمیکنن و فقط فایل میفروشن و نرم افزار و دیگه پشتیبانی نمیکنن !! درحالیکه دقیقاً خودش همینطوره !!

Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiAS2 نمایش پست ها
    حدس من دقیقا روی اینه که شما احتمالا زیاد سیمکارت توی مودم میندازی و در میاری برای همین تا توی سامانه همتا بخواد رجیستری IMEIت ثبت بشه روی سیمکارت قدیمیت و جدیدت برروی مودم این اختلال پیش میادش که شاید حس میکنن یه مشکلی هست و بخاطر همین به سیمکارت و حتی مودم آنتن نمیدن مثل همین گوشیایی که وقتی رجیستری شون میگذره دیگه خدمات و آنتن نمیگیرن و قطع میشن و برروی سیمکارت هامون همین مشکل رو ایجاد کردن که البته میگم گذرا هستش و بعد یه مدت درست میشه ولی اگر نشد بیا تا بهت بگم چی به چیه من یه حرکتای انتحاری زدم روی مودم H1 خودم و یکی از بچه ها که آنلاکش کردم داره قشنگ کار میکنه !
    مودم ها شامل طرح ریجیستری در سامانه همتا نمیشن یعنی مثل گوشی به شما کد جهت ثبت یا نقل انتقال نمیدن و اکثر مودم های بازار راحت با قرار دادن یک سیم کارت روی مودم بعد مدتی در سامانه همتا بعد استعلام قانونی نشون داده میشن یا مینویسه شامل طرح ریجیستری نمیباشد . یک سری مودم که مشکل ریجیستری دارن ( مودم های اپراتوری خودمون ) علتش میتونه اینها باشه : کسی از imei مودم شما سوء استفاده کرده یعنی زدن روی یک مودم دیگه . یا مودم ثبت نشده خریداری شده ( مودم هایی که tdd میگیرن با یک سیم کارت tdd باید در اون اپراتور ثبت بشن و بعدا فروخته بشن ) . کلا خیلی راحت میشه یک imei دیگه برای مودم در نظر گرفت و راحت روی مودم رایت کرد و از شر این مشکلات خلاص شد البته اگر راه کارهای قانونی جواب نداد . imei هم میتونید اگر یک دانگل کهنه که دیگه ازش استفاده نمیکنید یا یک گوشی قدیمی یا خراب دارید که ازش استفاده نمیکنید تهیه کنید و بر روی مودم رایت کنید و اینم بگم وقتی این کار رو کردید دیگه نباید از اون دانگل یا گوشی استفاده کنید و نباید imei اونها رو در اختیار کسی قرار بدید . مواردی هم داریم imei مودم موقع انلاک کردن یا فریمور زدن به 00000000000 تبدیل میشه که یعنی nv مودم پریده و باید این مشکل با استفاده از یک سری دستورات at و وارد شدن به تلنت مودم حل بشه یا پارتیشن nv دوباره رو مودم رایت بشه. اینها که توضیح دادم میشه حل مشکل imei حالا مشکل از imei نبود میمونه سوکت سیم کارت که باید بررسی بشه و همچنین مقاومت های پشت برد دقیقا پشت محل قرار گیری سوکت سیم کارت و این مرحله هم درست بود و چک شد مشکل نرم افزاری هست با راه کارهایی که قبلا در پست های بالاتر توضیح دادم حل میشه با اینم حل نشد باید مودم دامپ نرم افزاری بشه و با این مرحله هم جوابی نگرفتیم دیگه بعیده مودم درست بشه مگر با هزینه های تعمیر خیلی بالا که یا میان یکسری قطعات روی ماژول رو تعویض میکنن یا کامل کل ماژول عوض میشه .
    ویرایش توسط saber73 : 05-05-2023 در ساعت 04:44 PM

4. Thanks ALiAS2 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    ایرانسل دیگه بعد از یک سال و نیم یا دو سال پیش که برای این مودم آپدیت دادش دیگه آپدیت رو نگهش نداشته و هر مودمی هم تا اون زمان آپدیت شده روش مونده و اگر بخوای دانگریدش کنی و بعدش آپگرید همون ورژن 201 رو برات دانلود میکنه و 203 نمیشه !! متاسفانه
    بازم اپدیت میفرسته اما معلوم نیست برا چه سریال نامبرهایی یا چه imei هایی یا بر اساس چه نوع زمان بندی . دیروز ما یک مودم رو انلاک کردیم و فریمور خود ایرانسل رو زدیم و بعد راحت مودم اپدیت انلاین و نسخه 203 رو گرفت .
    https://t.me/Unknown2023_1
    آنلاک به صورت ریموت مودم های سیم کارتی

6. Thanks ALiAS2 thanked for this post.
    Junior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط saber73 نمایش پست ها
    بازم اپدیت میفرسته اما معلوم نیست برا چه سریال نامبرهایی یا چه imei هایی یا بر اساس چه نوع زمان بندی . دیروز ما یک مودم رو انلاک کردیم و فریمور خود ایرانسل رو زدیم و بعد راحت مودم اپدیت انلاین و نسخه 203 رو گرفت .
    آخرش متوجه نشدیم کدوم فریمویر برای این مودم بهتر جواب میده
    فریمویر اصلی ایرانسل یا فریویر جناب ابیانی

Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeghfafi نمایش پست ها
    آخرش متوجه نشدیم کدوم فریمویر برای این مودم بهتر جواب میده
    فریمویر اصلی ایرانسل یا فریویر جناب ابیانی
    فریمور خود شرکت برا این خوبه که از سمت ایرانسل ای پی استاتیک یا سیم کارت سازمانی داشته باشید . برا الباقی کارها بله فریمور ابیانی خوبه و بزنید رو مودم هیچ مشکلی هم نداره

Senior Member
    Post Thanks / Like
    متاسفانه اون آقا با اون کلاهش فقط پول رو میبینه درحالیکه این مودم رو این سایت و این بندگان خدا که واقعا خدا خیرشون بده راهکارهاش رو به آسونی در اختیار دیگران قرار دادن و حتی کلی هم راهنمایی میکنن ولی ایشون فقط میگه 250 بده 200 بده بیاد بعدشم همش دیگران رو خراب میکنه که ما پیگیری هامون رو داریم بقیه پیگیری نمیکنن و فقط فایل میفروشن و نرم افزار و دیگه پشتیبانی نمیکنن !! درحالیکه دقیقاً خودش همینطوره !!
    میگم به کلاهش خیلی گیر دادی

10. Thanks ALiAS2 thanked for this post.
    Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    چی بگم والا روم نمیشه بهش بگم ک*چ*ل خان یا زبل خان مجبورم به کلاهش گیر بدم

12. Thanks saber73 thanked for this post.
    Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    دوستان سلام و مخصوصا دوستان جدید و مخصوصا آقا صابر بزرگوار ارادت

آقایون جسارتا من یکمی آزمون خطا گرفتم تونستم یه راه جدیدی پیدا کنم برای وارد شدن به مودم TF-i60 G1 البته منظورم IPش هستش بجای 192.168.1.1 میشه با 10.1.1.1 وارد مودم شد

ولی ازونجایی که در قسمت [فقط کاربران عضو قادر به دیدن لینک هستند. ] من هرکاری کردم نشدش قسمت telnet service رو پیدا و enable کنمش متاسفانه نشد راهی هم پیدا کنم که از طریق برنامه جداگانه ای که دارم تلنت رو فعال و واردش بشم که به اصطلاح با یوزر پسورد root و root123 واردش میشن و یکسری کد at وارد میکنن تا بلخره بشه رمز ورود به superadmin رو پیداش کنیم بلکه بشه یه کاری کرد

حتی با نرم افزار Putty هم اینکارارو پیش بردم ولی اجازه دسترسی به IP 192.168.1.1 رو نمیده و یه پیغامی مبنی بر Network Error : Connection Refused میده که مشخص نیست چرا جلو نمیره ولی انگار مربوط به همون قسمتی هستش که در فریمور ایرانسل غیرفعاله و بجاش قسمتی رو گذاشتن که بایستی یه فایل Telnet Setting رو بارگزاری کنیم تا بلکه بشه اون قسمت رو داشته باشیم و احتمالا اون فایل همون فایل 5 کیلوبیتی برای آنلاکش هست که هنوز گیر نیاوردیمش

از طرفی هم تونستم یه راهی که میشه باهاش محدودیت شبکه رو برداشت و به اصطلاح کاری کرد که مودم موقتاً آنلاک بشه رو پیداش کردم ولی روی فریمور مودم های ایرانسل یعنی با فریمور ایرانسل سازگار نیست ولی روی مودم های خارجی راحت کار میکرده و از این آدرس قابل دسترسی هستش !!

[فقط کاربران عضو قادر به دیدن لینک هستند. ]

که در این مرحله اگر تیک آخرین گزینه رو بردارین به اصطلاح دیگه روی یه ISP قفل نمیشه و میتونی با هر سیمکارتی که بزاری آنتن بگیری که بازم عرض کردم با فریمور ایرانسل این قابلیت قابل اجرا نیست چون بازم اشاره میکنه که سیمکارت معتبری توی دستگاه نیست !!

حدسم اینه اگر بشه به قسمت تلنت وارد شد و یوزر پسورد superadmin رو گیر بیاریم و وارد مودم بشیم و ازون طریق بشه اون قسمتی که مربوط به سوئیچ شدن روی شبکه ISP ها هستش رو غیرفعال کنیم مسلماً میشه که از حالت آنلاک موقت استفاده کرد و چون من بصورت عادی وارد مودم شدم به همین خاطر اجازه دسترسی نمیده و بازم سیمکارت رو معتبر شناسایی نمیکنه !!

قسمت پاورشل مودم رو هم آدرسش رو پیدا کردم که البته فقط برای بدست آوردن یه سری چیزای عادی میشه ازش استفاده کرد و کدهاش با مودم های هواوی فرق میکنه

من جسارت کردم یکمی کنجکاوی به خرج دادم ولی اگر کسی تونست یه راهی پیدا کنه که البته دوس نداریم نون کسیو آجر کنیم ولی خب اگر بشه یه راه مناسب و خوبی برای آنلاک موقت این مودم پیدا بشه ممنون میشم که با بنده هم به اشتراک بذارتش با تشکر

ID Telegram: @ALiAS2
    ویرایش توسط ALiAS2 : 05-06-2023 در ساعت 03:35 PM

14. Thanks saber73 thanked for this post.
    Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    سلام آقا صابر جان خداقوت وقتت بخیر ♥

میگم این فایل backupsetting.bin مودم رو من بصورت Hex بازش کردم توی Terminal ویندوز 11 و همچنین توی Powershell هم قابل اجرا هستش و کد های باینریش رو تونستم ببینم ولی خب یه راهنمایی میخواستم چطوری میشه توی محیط ویندوز یا از سایت یا جایی کمک گرفت و این کدهای باینری رو تبدیل به زبان ساده تری کردش تا بدونیم داریم چیکار میکنیم من آشنایی ندارم ولی خب همونطور که تو تلگرام گفتم کنجکاویم که گل میکنه دیگه تا یه کاری رو تا تهش نرم نمیتونم ولش کنم جسارتاً یه کمکی میخواستم بلکه بشه بجز محیط لینوکس بشه اینکارو کردش و نتیجه هم گرفتم ولی نه کامل از چندین کد مثل (تبدیل رشته های هگزی ذخیره شده در فایل متنی >>> cat hex.txt | xxd -r -p && echo '' ) یا (با استفاده از دستور >>> echo 4c696e757868616e64626f6f6b20313233 | xxd -r -p ) استفاده کردم و خب تبدیل و بازش کردم ولی نشده بهش کامل دسترسی داشته باشم و چون همش شامل اعداد و حروفی هستش که ازش سر در نمیارم و نمیدونم باید کجاشو تغییر دادش تا بلکه بشه به نتیجه مطلوب و نهایی رسید گفتم فقط بگین که چطوری میشه ترجمه ش کرد بازم معذرت ♥♥
    ویرایش توسط ALiAS2 : 05-06-2023 در ساعت 04:08 PM

صفحه 93 از 104 نخستنخست ... 43839192939495103 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع