PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی مودم Huawei B528

vigilante
08-09-2020, 12:40 AM
huawei b528
75

ابعاد: 105 × 105 × 181 میلی*متر
وزن: 432 گرم
رابط ها: شیار سیم کارت , پورت RJ-45 WAN/LAN , پورت RJ-11 نوع آنتن: امکان اتصال دو آنتن خارجی
صفحه نمایش: ندارد
باتری: ندارد
شبکه*های قابل پشتیبانی: 3G , 4G
استاندارد LTE : برابر با Cat6/FDD/TDD
درگاه آنتن: جک TS-9

فریمور رسمی:

روش قفل کردن مودم روی Cell خاص ([Only registered and activated users can see links]) از Hamid1920

ata.royalfalcon
08-10-2020, 08:42 PM
سلام .
من مودم هواوی B528 دارم . آیا راهی هست که فقط روی Cell ID خاصی قفل بشه ؟ برای اینکه شاید Cell ID مورد نظر سرعت بهتری داشته باشه و بین Cell ID های دیگه جابجا نشه .
در یوتیوب آموزشهایی در این مورد گفته شده مثلاً دو لینک زیر که البته من خوب متوجه نشدم .

[Only registered and activated users can see links]

Hamid1920
08-12-2020, 05:12 PM
سلام
کلا مودمای هواوی از خانه 53810 NV برای لاک کردن روی Cell دلخواه استفاده میکنن
شما برای اینکه بتونی روی یه Cell خاص قفل کنید این اطلاعات رو نیاز دارید که تو خونه 53810 بنویسد
PCI : ایدی cell ی که میخواید وصل بشید
Band No: شماره باندی که میخواید بگیرید بطور مثال باند 3 ، 7 ، 20
ِDownload Frequency - Fc: فرکانس برودکست انتن هست که تو رنج فرکانس باند و بصورت یک رقم اعشار هست بطور مثال 1864.9 که برای وارد کردن در nv نقطه باید حدزف بشه و به اینصورت باید نوشته بشه 18649
یه اسکریپت کوچک هم اپلود کردم که از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) میتونید دانلود کتید این پارامتر هارو داخل ورودی اسکریپت میدید و این برنامه در صورتی که دسترسی Adb مودمتون باز باشه تنظیم Cell رو انجام میده
تصاویر برنامه به این صورت هست

ورود ایپی
انتخاب نوع عملیات
ورود اطلاعات Cell

برای بدست اوردن اطلاعات cell هم نیاز به گوشی اندرویدی دارید که به Cell مد نظرتون وصل شده باشه و با اکثر برنامه های Cell Info که توی گوگل پلی موجود هست میتونید پارامتر ها رو در بیارید من از Network Cell Info Full استفاده کردم

فقط یه مورد که باید تو ذهنتون باشه این هست که این روش برای کلیه مودم های هواوی یکی هست برای اطمینان از عملکرد صحیح یکبار قبل از اجرا خونه 53810 رو از روی مودمتون بخونید بکاپ داشته باشید و اگر مقدارش برابر دیتای زیر بود انجام بدید

16.00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00
برای خوندن از این خونه هم توی تلنت از دستور پایین استفاده کنید

atc at^nvrd=53810

اگر موفقیت امیز انجام دادید اعلام کنید که تو پست اول جمع بندی بشه این موضوع

ata.royalfalcon
08-12-2020, 06:06 PM
سلام
شما برای اینکه بتونی روی یه Cell خاص قفل کنید این اطلاعات رو نیاز دارید که تو خونه 53810 بنویسد
ِDownload Frequency: فرکانس برودکست انتن هست که تو رنج فرکانس باند و بصورت یک رقم اعشار هست بطور مثال 1864.9 که برای وارد کردن در nv نقطه باید حدزف بشه و به اینصورت باید نوشته بشه 18649
یه اسکریپت کوچک هم اپلود کردم که از اینجا ([Only registered and activated users can see links]) میتونید دانلود کتید این پارامتر هارو داخل ورودی اسکریپت میدید و این برنامه در صورتی که دسترسی Adb مودمتون باز باشه تنظیم Cell رو انجام میده

ورود ایپی
انتخاب نوع عملیات
ورود اطلاعات Cell

برای بدست اوردن اطلاعات cell هم نیاز به گوشی اندرویدی دارید که به Cell مد نظرتون وصل شده باشه و با اکثر برنامه های Cell Info که توی گوگل پلی موجود هست میتونید پارامتر ها رو در بیارید

سلام و ممنون از پاسخگویی . چندتا سوال برای من پیش اومد :

1. Download Frequency رو از کجا باید بدست بیارم ؟
2. همانطوریکه میدونید این مودم دو باند 3 و 7 رو تجمیع میکنه . چطوری میتونم هردو باند رو در قسمت Band No وارد کنم ؟
3. بعداً اگر بخوام تنظیمات رو به حالت قبل (پیشفرض) برگردونم باید گزینه 2 (گزینه Unlocking در عکس دوم) انتخاب کنم یا اینکه مودم رو ریسیت کنم ؟

Hamid1920
08-12-2020, 07:41 PM
سلام و ممنون از پاسخگویی . چندتا سوال برای من پیش اومد :

1. Download Frequency رو از کجا باید بدست بیارم ؟
2. همانطوریکه میدونید این مودم دو باند 3 و 7 رو تجمیع میکنه . چطوری میتونم هردو باند رو در قسمت Band No وارد کنم ؟
3. بعداً اگر بخوام تنظیمات رو به حالت قبل (پیشفرض) برگردونم باید گزینه 2 (گزینه Unlocking در عکس دوم) انتخاب کنم یا اینکه مودم رو ریسیت کنم ؟

DL frequency رو برنامه Network Cell Info Full نشون میده نصب کنید تو قسمت Raw با پارامتر Fc نمایش میده
تا اونجاییکه من میدونم هر cell روی یک باند سرویس میده البته چون این قضیه تخصصم نیست قطعی نمیتونم بگم ولی اطلاتی که دارم این هست
بله Unlocking رو اجرا کنید تنظیمات برمیگرده به حالت اول

ata.royalfalcon
08-17-2020, 10:35 PM
تا اونجاییکه من میدونم هر cell روی یک باند سرویس میده البته چون این قضیه تخصصم نیست قطعی نمیتونم بگم ولی اطلاتی که دارم این هست

ممنون از پاسخگویی .
با توجه به این موضوع ترجیح میدم فعلاً کاری انجام ندم چون این مودم رو صرفاً به خاطر تجمیع و افزایش سرعت خریدم . ضمن اینکه این چند روز اوضاع کمی بهتر شده .

reza_aghazadeeh
11-06-2020, 12:38 AM
دوستان با سلام ، من تست کردم و جواب گرفتم ،
چند نکته :
با گوشی نمیشه pci و Fc باند 42 یا Tdd رو شناسایی کرد . ولی fdd مشکلی نداره می تونید از نرم افزار network cell info در اندروید استفاده کنید ( خالی از لطف هم نیست باهاش کار کردن )
پس راه حل در tdd : تو مودم خودتون قویترین سلول رو شناسایی کنید ، سپس در قسمت Setting مودم ، بخش device info ، مشخصات سلول مورد نظر می تونید fc و تمام مشخصه ها رو ببیند ،
یه دونه هم افزونه اسکپریت پیدا کردم که ب با اجرا اون و چند خط برنامه می تونید روی cell مورد نظرتون lock کنید . ولی بلد نبودم اینجا آپلود کنم :confused:

saber73
11-10-2020, 11:59 AM
دوستان با سلام ، من تست کردم و جواب گرفتم ،
چند نکته :
با گوشی نمیشه pci و Fc باند 42 یا Tdd رو شناسایی کرد . ولی fdd مشکلی نداره می تونید از نرم افزار network cell info در اندروید استفاده کنید ( خالی از لطف هم نیست باهاش کار کردن )
پس راه حل در tdd : تو مودم خودتون قویترین سلول رو شناسایی کنید ، سپس در قسمت Setting مودم ، بخش device info ، مشخصات سلول مورد نظر می تونید fc و تمام مشخصه ها رو ببیند ،
یه دونه هم افزونه اسکپریت پیدا کردم که ب با اجرا اون و چند خط برنامه می تونید روی cell مورد نظرتون lock کنید . ولی بلد نبودم اینجا آپلود کنم :confused:

راجب سوال دوستمون درباره تجمیع فرکانس ها
در باند 42 فرکانس تجمعیع وجود نداره ،
تجمیع در fdd و باند 3 و 7 می باشد .

شما مطمئن هستی با مودم i60 انجام دادید ؟ چون من تست کردم اصلا رو این مودم یعنی i60 جواب نمیده ! ولی بر روی مودم m60 یا b525 خیلی راحت از طریق همون اسکریپت و تلنت که حمید زحمت کشیده میشه cell ها رو قفل کرد

reza_aghazadeeh
11-14-2020, 04:18 PM

شما مطمئن هستی با مودم i60 انجام دادید ؟ چون من تست کردم اصلا رو این مودم یعنی i60 جواب نمیده ! ولی بر روی مودم m60 یا b525 خیلی راحت از طریق همون اسکریپت و تلنت که حمید زحمت کشیده میشه cell ها رو قفل کرد

b612 ، ثبت میشه بعد از چند ساعت دوباره خارج میشه، ولی دارم روش های مختلف رو تست میکنم :confused:
به نظر مشکل از Fc درسته که نمیدونم از کجا پیدا کنم ، یا صحت ش رو بفهمم
چون fc باند 42 رو نمیشه با گوشی پیدا کرد

MH.Mousavi
11-14-2020, 09:12 PM
من فریمور اقای ابیانی رو نصب کردم فرکانس دانلود و اپلود رو مینویسه بالای صفحه تو اسکرین شات پستش هم هست میتونید ببنید
ببین بدردت میخوره؟

reza_aghazadeeh
11-15-2020, 12:11 PM
من فریمور اقای ابیانی رو نصب کردم فرکانس دانلود و اپلود رو مینویسه بالای صفحه تو اسکرین شات پستش هم هست میتونید ببنید
ببین بدردت میخوره؟
ممنون ، الان بررسی میکنم
راستی فریمور صفحه اول آپدیت میشه درسته ؟؟؟
یعنی همینی که شما لینک ش رو فرستادی از صفحه اول هم می تونم دانلود کنم

MH.Mousavi
11-15-2020, 01:46 PM
ممنون ، الان بررسی میکنم
راستی فریمور صفحه اول آپدیت میشه درسته ؟؟؟
یعنی همینی که شما لینک ش رو فرستادی از صفحه اول هم می تونم دانلود کنم

آره فکر کنم دقیق نمیدونم

reza_aghazadeeh
11-16-2020, 05:47 PM

شما فرکانس Dl رو به چه صورت می نویسی ؟؟ کیلو هرتز یا مگا هرتز ؟
همچنین چه جوری پیدا کردین ؟؟؟
این همون فرکانس dl هست ؟؟

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

MH.Mousavi
11-17-2020, 05:25 PM
شما فرکانس Dl رو به چه صورت می نویسی ؟؟ کیلو هرتز یا مگا هرتز ؟
همچنین چه جوری پیدا کردین ؟؟؟
این همون فرکانس dl هست ؟؟

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
طبق مثالی که حمید داده به مگاهرتزه با یه رقم اعشار که البته نقطه اعشار رو نباید بزارید

reza_aghazadeeh
11-21-2020, 01:06 AM
طبق مثالی که حمید داده به مگاهرتزه با یه رقم اعشار که البته نقطه اعشار رو نباید بزارید

ممنون ،به هرحال نشد

MH.Mousavi
11-21-2020, 01:12 AM
ممنون ،به هرحال نشد
ٌصابرم میگه رو i60 چک کرده نشده شاید ساپورت نمیکنه این مودم حالا حمید وارده باید ببینیم اون چی میگه

reza_aghazadeeh
11-21-2020, 02:09 PM
ٌصابرم میگه رو i60 چک کرده نشده شاید ساپورت نمیکنه این مودم حالا حمید وارده باید ببینیم اون چی میگه

کاش آقا حمید بتونن حل کنن
مودم من رو چهارتا آنتن سویچ میکنه
یکی ش سرعت فول میده

بقیه با 50 الی 60 درصد سرعت وصل میشن

آنتن تقویتی مناسب هم برا باند 42 گویا تو ایران موجود نیست

saber73
12-03-2020, 04:36 AM
کاش آقا حمید بتونن حل کنن
مودم من رو چهارتا آنتن سویچ میکنه
یکی ش سرعت فول میده

بقیه با 50 الی 60 درصد سرعت وصل میشن

آنتن تقویتی مناسب هم برا باند 42 گویا تو ایران موجود نیست

من گفتم چک کردم نشده در ضمن نیازی به تست با شبکه tdd نیست که دنبال fc باشیم یا پارامترهای دیگه که اصلا با گوشی هم نمیشه پیدا کرد ( چون گوشی از باند 42 پشتیبانی نمیکنه ) خیلی راحت با مودم i60 و سیم کارت fdd و شبکه 4g تست کنید که همه پارامترها هم مشخص و عیان هست و من اینطوری با fdd تست کردم هیچ تاثیری نداره ولی همین روش رو بر روی مودم m60 با قفل روی شبکه 4g و سپس استفاده از اسکریپت حمید انجام دادم و خیلی خوب رو دکل هایی که مد نظر داشتم قفل کردم و واقعا امکان جالبی هست و ارزش کاربردی خوبی داره . همین قابلیت cell lock به صورن نمای گرافیکی و ساده در مودم های یوتل وجود داره و خیلی عالی هست با اون مودم ها میتونید راحت بر روی دکل خاصی در شبکه 4g قفل کنید .

برا tdd دوست و استاد عزیزمون جناب مهندس ریگی آنتن ساختن و جوابش رو هم پس داده و برا خودش انقلابی کرده در زمینه تقویت باند 42 :

reza_aghazadeeh
12-06-2020, 10:02 AM
من گفتم چک کردم نشده در ضمن نیازی به تست با شبکه tdd نیست که دنبال fc باشیم یا پارامترهای دیگه که اصلا با گوشی هم نمیشه پیدا کرد ( چون گوشی از باند 42 پشتیبانی نمیکنه ) خیلی راحت با مودم i60 و سیم کارت fdd و شبکه 4g تست کنید که همه پارامترها هم مشخص و عیان هست و من اینطوری با fdd تست کردم هیچ تاثیری نداره ولی همین روش رو بر روی مودم m60 با قفل روی شبکه 4g و سپس استفاده از اسکریپت حمید انجام دادم و خیلی خوب رو دکل هایی که مد نظر داشتم قفل کردم و واقعا امکان جالبی هست و ارزش کاربردی خوبی داره . همین قابلیت cell lock به صورن نمای گرافیکی و ساده در مودم های یوتل وجود داره و خیلی عالی هست با اون مودم ها میتونید راحت بر روی دکل خاصی در شبکه 4g قفل کنید .

برا tdd دوست و استاد عزیزمون جناب مهندس ریگی آنتن ساختن و جوابش رو هم پس داده و برا خودش انقلابی کرده در زمینه تقویت باند 42 :

خیلی ممنون ، پس امکان نداره ؛ :(
الان پیج شون سر میزنم متشکرم

ata.royalfalcon
05-26-2021, 08:36 PM
DL frequency رو برنامه Network Cell Info Full نشون میده نصب کنید تو قسمت Raw با پارامتر Fc نمایش میده

سلام .
بغیر از این برنامه ، برنامه دیگری هست که این گزینه رو نمایش بده ؟
همانطوریکه در عکس دیده میشه این گزینه دیده نمیشه . البته نسخه lite هست و نسخه full رو جایی پبدا نکردم .

MH.Mousavi
05-27-2021, 08:29 PM
سلام .
بغیر از این برنامه ، برنامه دیگری هست که این گزینه رو نمایش بده ؟
همانطوریکه در عکس دیده میشه این گزینه دیده نمیشه . البته نسخه lite هست و نسخه full رو جایی پبدا نکردم .

من یدفعه خواستم انجام بدم که دیدم برنامه لایت نشون نمیده برنامه پرو هم پولی بود سرچ کردم apk پرو تو اینترنت و سایتای ایرانی هم فک کنم بود یه جستجو تو گوگل کنید apk ش رو پیدا میکنید

ata.royalfalcon
05-28-2021, 12:47 PM
من یدفعه خواستم انجام بدم که دیدم برنامه لایت نشون نمیده برنامه پرو هم پولی بود سرچ کردم apk پرو تو اینترنت و سایتای ایرانی هم فک کنم بود یه جستجو تو گوگل کنید apk ش رو پیدا میکنید

ممنون از شما . جستجو میکنم .
یه مسئله دیگه ای هم هست . مودمی که دارم برای اپراتور T-mobile هست . البته آنلاک هست و مشکلی با سیمکارتهای ایرانی نداره ولی فریموری که نصب هست دسترسی adb رو نداره . چه کار باید کرد ؟

MH.Mousavi
05-28-2021, 11:26 PM
ممنون از شما . جستجو میکنم .
یه مسئله دیگه ای هم هست . مودمی که دارم برای اپراتور T-mobile هست . البته آنلاک هست و مشکلی با سیمکارتهای ایرانی نداره ولی فریموری که نصب هست دسترسی adb رو نداره . چه کار باید کرد ؟
میگردم اگر پیدا کردم برات اینجا لینکش رو میزارم اگر نبود باید حمید یا صابر یا آقای ابیانی یا یکی از دوستان که دست بر آتیش داره ADB Telnet اضافه کنه به فریمور و اینجا بزاره

saber73
08-28-2021, 03:49 PM
کسی نتونست بلاخره راه حلی برا این مودم b612 پیدا کنه ؟ نمیشه دکل رو قفل کرد من هر کاری کردم رو این مودم نمیشه .

MH.Mousavi
08-28-2021, 04:22 PM
کسی نتونست بلاخره راه حلی برا این مودم b612 پیدا کنه ؟ نمیشه دکل رو قفل کرد من هر کاری کردم رو این مودم نمیشه .

نه صابر جان حمیدم پرسیدم میگه رو b612 کار نکردم شما خودت استاد هواوی هستی بگی نشده یعنی به این راحتیا نیست انجام دادنش

نادر صمدی
11-10-2021, 09:14 PM
سلام اساتید بالاخره راهی پیدا نشد که b612 رو قفل کنیم رو دکل خاص؟

Kingerx110
12-06-2021, 02:12 PM
سلام
میخواستم بپرسم تلنت رو از کجا پیدا کنم و چطور میشه باهاش کار کرد من زیاد وارد نیستم، لطفا راهنمایی کنید، دستورهایی که گفتید رو انجام دادم مودم ریستارت میشه ولی روی دکلی که مشخصاتش رو میدم قفل نمیکنه. مودمم I60 آنلاک با ورژن 11.197.03.00.00
ممنون

safere
01-13-2022, 02:56 AM
سلام
ِDownload Frequency - Fc: فرکانس برودکست انتن هست که تو رنج فرکانس باند و بصورت یک رقم اعشار هست بطور مثال 1864.9 که برای وارد کردن در nv نقطه باید حدزف بشه و به اینصورت باید نوشته بشه 18649

ورود ایپی
انتخاب نوع عملیات
ورود اطلاعات Cell

برای بدست اوردن اطلاعات cell هم نیاز به گوشی اندرویدی دارید که به Cell مد نظرتون وصل شده باشه و با اکثر برنامه های Cell Info که توی گوگل پلی موجود هست میتونید پارامتر ها رو در بیارید من از Network Cell Info Full استفاده کردم

فقط یه مورد که باید تو ذهنتون باشه این هست که این روش برای کلیه مودم های هواوی یکی هست برای اطمینان از عملکرد صحیح یکبار قبل از اجرا خونه 53810 رو از روی مودمتون بخونید بکاپ داشته باشید و اگر مقدارش برابر دیتای زیر بود انجام بدید

atc at^nvrd=53810

روش لاک کردن مودم B612 روی یک Cell خاص رو ظاهرا موفق به انجامش شدم دوستان. ظاهرا هم کار میکنه. بزودی بیشتر میگم درموردش وقتی مطمئن شدم

safere
01-13-2022, 09:29 AM
فریمور 201 اقای ابیانی رو دارم روی مودم. کافیه که بصورت دستی و تست در چند روز، مقادیر مرتبط با بهترین pci و 4G downlink frequency رو یادداشت کنید. باند هم که 42 هست برای TDD. بعد اینکار، باید وارد سایت :

بشیم و از بخش 4G LTE EARFCN calculator بیایم و باند 42 رو انتخاب کنیم و مقدار 4G downlink frequency رو بهش بدیم تا عدد خروجیش رو در اسکریپت لاک کردن، بزنیم. مثلا در دیوایس اینفورمییشن مودم زده 35502، ما باید در سایت اینطوری وارد کنیم : 3550.2 با قرار دادن یه رقم اعشار در انتهای عدد.

سایت در بخش EARFCN DL Result (Downlink) بهمون خروجی میده 43092 که این مقدارو قراره در اسکریپت آنلاک وارد کنیم دقیقا.

لطفا تست کنید و بگید براتون نتیجه*ای داشته؟
برا من که اوکی بوده تا الان

**** ویرایش : ظاهرا جواب نمیده

safere
01-14-2022, 06:45 PM
روش بالا ظاهرا جواب نمیده

روش دوم قفل کردن با تلنت (مطمئن نیستم کار میکنه یا نه!)

1. با تلنت به آی پی مودم وصل بشید
2 . دستور زیر رو اجرا کنید :

atc AT^HFREQINFO?

اطلاعات دکل و فرکانس و CELL خاصی که مودم الان بهش وصل هست رو میاره

3. با این دستور بهتون میگه که مودم روی فرکانس و CELL خاصی لاک شده یا نه :

atc AT^FREQLOCK?

4. با این دوستور هرگونه لاک، از روی مودم برداشته میشه :

atc AT^FREQLOCK=0

5. با این دستور هم میتونید روی فرکانس مثلا 43092 (که از قبل میدونم فرکانس مربوط به cell پرسرعت و مد نظر منه) مودم رو لاک کنید :

atc AT^FREQLOCK=1,43092,\"03\"

6. بعدش کافیه یبار در تنظیمات مودم، در بخش Network Settings, سرچ رو بزنید و بصورت دستی مثلا اگه ایرانسل هستید irancell 4g رو انتخاب کنید تا وصل بشه به اون فرکانس لاک شده (با ریستارت مودم، اثر این مراحل از بین میره برای همین گفتم یبار دستی سرچ کنید در بخش تنظیمات network مودم)

7. با اجرای مجدد دستور مرحله 3، میبینید که مودم روی اون فرکانس CELL مد نظر لاک شده. کافیه در device information مودم هم چک کنید ببینید به اون cell و فرکانس لاک شده، وصل شده یا نه

نادر صمدی
01-18-2022, 10:14 AM
من از این روش کار گرفتم با اجرای کد atc AT^FREQLOCK? فرکانسی که بهش داده بودم هم لاک شده اما روی اون cell مورد نظرم لاک نمیشه و این کدی که شما دادید atc AT^FREQLOCK=1,43092,"03" در قسمت 43092 فرکانس مورد نظر جا گذاری میشه باند رو چطوری جا گذاری کنیم؟؟؟

safere
01-18-2022, 09:00 PM
سلام
ظاهرا در این کد نمیشه پارامتر باند و PCI رو جایگذاری کرد و فقط روی فرکانس لاک میشه. طبق تست خودم، بعد مدتی دوباره روی فرکانس*های دیگه سوییچ میکنه و اجرای این دستورات برای لاک، در عمل بی*اثر میشه. به دنبال روش*های بهتری هم هستم که باهاتون به اشتراک خواهم گذاشت.

safere
01-19-2022, 09:21 PM
سلام

ورود ایپی
انتخاب نوع عملیات
ورود اطلاعات Cell

atc at^nvrd=53810

با سلام

اوایل که تست میکردم این کد atc at^nvrd=53810

خروجی : 16.00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00

رو بهم میداد. ولی الان میزنه ERROR

به نظر شما دلیلش چیه اساتید عزیز؟

safere
01-20-2022, 02:11 PM
دوستان سلام مجدد

یه خبر خوب دارم

یه روش دیگه پیدا کردم که کار میکنه برای مودم B612 و روی فرکانسی بخصوص در یه pci معین کاملا قفل میشه.

نیاز به چند روز تست دارم تا مطمئن بشم کاملا اوکی هست.

حتی وقتی روی فرکانس و pci اشتباه مودم رو قفل میکنی، no service میزنه که نشون میده این روش کار میکنه. چون مودم سر خود، سوییچ نمیکنه روی فرکانس دیگه

بزودی بیشتر اطلاع میدم در تاپیک مربوط به خود مودم b612