PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی مودم SLC-130S42G Seowonintech

vigilante
07-26-2020, 10:39 PM
بررسی مودم SLC-130S42G
73

باندهای قابل پشتیبانی: TDD-LTE B42

نوع آنتن: Wifi 802.11 b/g/n

قدرت آنتن: Wifi 300Mbps

سزعت انتقال داده: تا 150 مگابیت بر ثانیه دانلود تا 30 مگابیت بر ثانیه آپلود

منبع تغذیه: 12V / 1.0A DC Adaptor

نشانگر LED: دارد

امنیت بی سیم: WEP, WPA/WPA2-PSK, WPA2-PSK, AES, TKIP, AES Hybrid

فایروال: IP/Mac filter

قریمور رسمی:

اطلاعات رمز عبور برای سطوح دسترسی مختلف پست1 ([Only registered and activated users can see links]) پست 2 ([Only registered and activated users can see links]) از Hamid1920

sinasinahm
07-26-2020, 11:15 PM
با سلام خدمت همگی،من این مودم که متعلق به شرکت مبین نت است رو دارم.
میخواستم بدونم این مودم قابلیت آنلاک شدن داره و کسی تونسته اونو آنلاک کنه؟ با تشکر.

Hamid1920
07-26-2020, 11:54 PM
سلام
یکبار این مودم به دستم رسید و بررسیش کردم این مودم هم مثل بقیه مودمای مبین نت یوزرهای مختلف با سطح دسترسی های متفاوت داره که به این صورته

username:VIP password:V!P83869000
[Only registered and activated users can see links]
username:admin password:admin
username:root password:gksrmf28

یوزر روت البته غیر فعال هست و برای لاگین و استفاده باید فعال بشه که چون تست من خیلی از زمانش میگذره یادم نیست چطوری تغییرات رو دادم و چطوری باید یوزر روت فعال بشه ولی فک میکنم مودم سیستم بکاپ و ریستور تنظیمات داشت بکاپ گرفتم و اون رو تغییر دادم و دوباره ریستور کردم رو مودم
این مودم تا اونجا که از بررسیش یادم هست توی تنظیماتش پارامتزهایی به نام simRestriction و imsi_prefix برای دور زدت محدودیت سیم کارت وحود داشت ولی فک میکنم توی فریمور موقع جستجو برای اپراتور فقط دنبال اپراتور مبین نت میگرده که کانفیگی براش پیدا نکردم و احتمالش هست تو کد کامپایل شده باشه و نشه با تنظیمات کاری برای این قضیه انجام داد ممکن هم هست توی تنظیمات باشه
به هر حال داشتن این یوزر ها قدم اول هست برای کسایی که این مودم رو دارن و با داشتن این اطلاعات میتونن بررسی بکنن و راهکار ها رو پیدا کنن

sinasinahm
07-27-2020, 12:37 AM
مرسی از مطلب مفیدتون،
من یوزر ها رو تست کردم فقط یوزر admin که یوزر معمولی و مخصوص کاربرای عادی است و همچنین یوزر VIP که فقط چند تا تنظیم اضافه بیشتر در بخش انتخاب شبکه و جستجو شبکه داشت کار کرد و یوزر Administrator و root کار نکرد و ارور اشتباه بودن یوزر و پسورد رو داد. چند تا اسکرین شات از رابط کاربری مودم گرفتم که لینک دانلودشو این پایین براتون قرار دادم شاید مفید واقع بشه:

در رابطه با آپدیت فیرمور والا یکبار که اینترنت مشکل کندی داشت از پشتیبانی که باهام تماس گرفتن برام به ورژن 1.0.12 آپدیت کردن، بعد مدتی هم خود به خود به 1.0.13 آپدیت شد .در کل مودم اوکیه و طبق برچسب پایینش ساخت کره است و چینی نیست که خیلی عجیب و جالبه .

سرعت دانلودش به پای B612 نمیرسه ، امروز صبح من تست دانلود یک فایل رو از یک سایت و در یک ساعت با این مودم و مودم B612 گرفتم که این مودم حداکثر سرعت 2.2 مگابایت رو بهم داد در حالیکه B612 همون فایل رو با حداکثر سرعت 4.5-4.6 مگابایت دانلود میکرد.

Hamid1920
07-27-2020, 09:01 AM
مرسی از مطلب مفیدتون،
من یوزر ها رو تست کردم فقط یوزر admin که یوزر معمولی و مخصوص کاربرای عادی است و همچنین یوزر VIP که فقط چند تا تنظیم اضافه بیشتر در بخش انتخاب شبکه و جستجو شبکه داشت کار کرد و یوزر Administrator و root کار نکرد و ارور اشتباه بودن یوزر و پسورد رو داد. چند تا اسکرین شات از رابط کاربری مودم گرفتم که لینک دانلودشو این پایین براتون قرار دادم شاید مفید واقع بشه:

در رابطه با آپدیت فیرمور والا یکبار که اینترنت مشکل کندی داشت از پشتیبانی که باهام تماس گرفتن برام به ورژن 1.0.12 آپدیت کردن، بعد مدتی هم خود به خود به 1.0.13 آپدیت شد .در کل مودم اوکیه و طبق برچسب پایینش ساخت کره است و چینی نیست که خیلی عجیب و جالبه .

سرعت دانلودش به پای B612 نمیرسه ، امروز صبح من تست دانلود یک فایل رو از یک ساعت با این مودم و مودم B612 گرفتم که این مودم حداکثر سرعت 2.2 مگابایت رو بهم داد در حالیکه B612 همون فایل رو با حداکثر سرعت 4.5-4.6 مگابایت دانلود میکرد.

اگر مودمتون بخشی داره برای ذخیره تنظیمات داره دخیره کنید فایلش رو اینجا یا تو پیام خصوصی برام بفرستید شاید اطلاعات بیشتری بشه از تو فایل بدست اورد

sinasinahm
07-27-2020, 10:17 AM
بخشی برای ذخیره سازی تنظیمات داره اما ظاهرا این تنظیمات به صورت محلی در خود مودم ذخیره سازی میشه و امکان دانلودش وجود نداره.
نکته دیگه هم اینه که دستگاه موقع گذاشتن سیم کارتی به جز مبین نت طوری رفتار میکنه انگار سیم کارتی توش نیست و مینویسه No Usim...
یکم با تنظیمات PLMN که در اکانت VIP وجود داره بازی کردم و مقدار PLMN رو به PLMN ایرانسل تغییر دادم بعد با توجه به اینکه این مودم فقط هنگام گذاشتن سیم کارت مبین نت کلا سیم کارت تشخیص میده اول سیم کارت مبین نتو گذاشتم بعد سریع قبل اینکه دستگاه بفهمه سیم کارتو با ایرانسل عوض کردم و گزینه Connect رو زدم ولی باز به شبکه وصل نشد(این کار رو که میکنی مودم حتی بعد گذشت چندین دقیقه هم نمیگه که سیم کارتی در مودم نیست)..انگار در یک لول بالاتر مثلا در فیرمور تنظیم کردن که فقط سیم کارت مبین نت رو تشخیص بده و فقط به اون وصل شه، چون وقتی هیچ سیم کارتی هم در مودم نیست در تنظیمات مودم Operator رو MobinNet نمایش میده.

Hamid1920
07-27-2020, 12:21 PM
بخشی برای ذخیره سازی تنظیمات داره اما ظاهرا این تنظیمات به صورت محلی در خود مودم ذخیره سازی میشه و امکان دانلودش وجود نداره.
نکته دیگه هم اینه که دستگاه موقع گذاشتن سیم کارتی به جز مبین نت طوری رفتار میکنه انگار سیم کارتی توش نیست و مینویسه No Usim...
یکم با تنظیمات PLMN که در اکانت VIP وجود داره بازی کردم و مقدار PLMN رو به PLMN ایرانسل تغییر دادم بعد با توجه به اینکه این مودم فقط هنگام گذاشتن سیم کارت مبین نت کلا سیم کارت تشخیص میده اول سیم کارت مبین نتو گذاشتم بعد سریع قبل اینکه دستگاه بفهمه سیم کارتو با ایرانسل عوض کردم و گزینه Connect رو زدم ولی باز به شبکه وصل نشد(این کار رو که میکنی مودم حتی بعد گذشت چندین دقیقه هم نمیگه که سیم کارتی در مودم نیست)..انگار در یک لول بالاتر مثلا در فیرمور تنظیم کردن که فقط سیم کارت مبین نت رو تشخیص بده و فقط به اون وصل شه، چون وقتی هیچ سیم کارتی هم در مودم نیست در تنظیمات مودم Operator رو MobinNet نمایش میده.

این پسوردها رو هم امتحان کنید

username:Root password:PWDd0N~WH*4G#DN

اگر اشتباه نکنم SSH مودم رو پورت 22022 فعاله بهش ssh برنید و نام کاربری و رمز عبورش رو اخرین خط یوزر پسورد که دادم یعنی root و پسوردش رو بزنید نتیجش رو بهم بگید

sinasinahm
07-27-2020, 12:59 PM
با استفاده از یوزر و پسورد دومی موفق به ورود به یوزر Administrator شدم و بک آپ فایل کانفیگو گرفتم که براتون تو خصوصی ارسال کردم.
در رابطه با اتصال ssh هم اطلاعات زیادی ندارم ولی اون روشهایی که بلد بودمو امتحان کردم و نتونستم وصل شم و ارور connection refused داد،جزییات بیشترو تو خصوصی براتون فرستادم.

Hamid1920
07-27-2020, 05:11 PM
با استفاده از یوزر و پسورد دومی موفق به ورود به یوزر Administrator شدم و بک آپ فایل کانفیگو گرفتم که براتون تو خصوصی ارسال کردم.
در رابطه با اتصال ssh هم اطلاعات زیادی ندارم ولی اون روشهایی که بلد بودمو امتحان کردم و نتونستم وصل شم و ارور connection refused داد،جزییات بیشترو تو خصوصی براتون فرستادم.

پاسخ پیامتون رو دادم واینگه ssh رو پورت 22022 رو این مودم سرویس میده که اصلاح کردم پورت رو
برای دسترسی SSH رو این پورت تست بزنید

Hossein jabbar
07-27-2020, 05:21 PM
اگه مشکلتون حل شد حتما اطلاع بدید .ممنون

sinasinahm
07-27-2020, 08:26 PM
پاسخ پیامتون رو دادم واینگه ssh رو پورت 22022 رو این مودم سرویس میده که اصلاح کردم پورت رو
برای دسترسی SSH رو این پورت تست بزنید

در رابطه با کانفیگ در خصوصی بهتون پاسخ دادم
ssh ایندفعه متصل میشه ولی موقع وارد کردن پسورد میگه Access Denied و دوباره پسورد میخواد، فک کنم پسورد اشتباه باشه

Hamid1920
07-28-2020, 12:02 AM
در رابطه با کانفیگ در خصوصی بهتون پاسخ دادم
ssh ایندفعه متصل میشه ولی موقع وارد کردن پسورد میگه Access Denied و دوباره پسورد میخواد، فک کنم پسورد اشتباه باشه
یوزر که مطمئنا root هست اگر یوزر رو root با حروف کوچیک زدید و پسورد رو gksrmf28 قبول نکرده باید با همون یوزر و پسوردهای عمومی چک کنید ممکنه پسوردش عمومی باشه و پیدا بشه
من هم اگر برسم بیشتر فایلهاشو بررسی میکنم نکته مفیدی بود اینجا مینویسم

sinasinahm
07-28-2020, 12:44 AM
مرسی ، با روشی که در پیام خصوصی گفتید موفق به آنلاکش شدم، فقط این مودم از باند 42 پشتیبانی میکنه انگار ،آیا این سخت افزاریه یا اینکه میشه با ادیت کانفیگ مودم درستش کرد؟

Hamid1920
07-28-2020, 12:51 AM
مرسی ، با روشی که در پیام خصوصی گفتید موفق به آنلاکش شدم، فقط این مودم از باند 42 پشتیبانی میکنه انگار ،آیا این سخت افزاریه یا اینکه میشه با ادیت کانفیگ مودم درستش کرد؟

تو تنظیمات کانفیگ امکان تنظیم باند وجود داره ولی این مودمها بصورت سخت افزاری از باندهای مختلف ساپورت میکنن و این مودم طبق مشخصاتش فقط از باند 42 بصورت سخت افزاری پشتیبانی میکنه و فک نمیکنم با تغییر باند تو تنظیمات بتونید از باند های دیگه استفاده کنید

MH.Mousavi
07-28-2020, 12:57 AM
حمید جان دانشش فوقالعادس
سرعت مودمتون با ایرانسل چطوریه ؟

sinasinahm
07-28-2020, 01:03 AM
بله همینطوره، من با استفاده از تاپیک ایشون در رابطه با آنلاک مودم TF-i60،مودم TF-i60 خودم رو هم آنلاک کردم.
والا حقیقتش تست سرعتش اصن خوب نیست:D ، تو این بازه ای که آنلاک کردم حداکثر سرعتی که ازش میگیرم بین 2 تا 5 مگابیت یا 250 کیلوبایت تا حدودا 600 کیلوبایت بر ثانیه است، فک کنم ترکیبی از دلایل مختلف مانند اینکه این مودم 4G+ رو پشتیبانی نمیکنه و همچنین شاید اینکه باند 42 است باشه.
البته این مودم با سیم کارت مبین نت هم سرعتش نسبت به این مودم TF-i60 که آنلاک کردم خیلی پایینتره، به طوری که با این مودم با سیم کارت مبین نت تونستم حداکثر سرعت دانلود 2.2 مگابایت رو بگیرم در حالیکه TF-i60 به من سرعت 4.5 مگابایت رو هم داده.

MH.Mousavi
07-28-2020, 01:08 AM
بله همینطوره، من با استفاده از تاپیک ایشون در رابطه با آنلاک مودم TF-i60،مودم TF-i60 خودم رو هم آنلاک کردم.
والا حقیقتش تست سرعتش اصن خوب نیست:D ، تو این بازه ای که آنلاک کردم حداکثر سرعتی که ازش میگیرم بین 2 تا 5 مگابیت یا 250 کیلوبایت تا حدودا 600 کیلوبایت بر ثانیه است، فک کنم ترکیبی از دلایل مختلف مانند اینکه این مودم 4G+ رو پشتیبانی نمیکنه و همچنین شاید اینکه باند 42 است باشه.
البته این مودم با سیم کارت مبین نت هم سرعتش نسبت به این مودم TF-i60 که آنلاک کردم خیلی پایینتره، به طوری که با این مودم با سیم کارت مبین نت تونستم حداکثر سرعت دانلود 2.2 مگابایت رو بگیرم در حالیکه TF-i60 به من سرعت 4.5 مگابایت رو هم داده.
ssh چی اونو تونستی وصل بشی؟ یا رمز رو قبول نمیکرد؟

sinasinahm
07-28-2020, 01:15 AM
ssh چی اونو تونستی وصل بشی؟ یا رمز رو قبول نمیکرد؟

نه متاسفانه، رمزو قبول نمیکرد.

anobanini
01-11-2021, 02:15 AM
سلام
Airmaster 3000m رو هم میشه آنلاک کرد ؟

vigilante
01-12-2021, 03:13 PM
سلام دوست عزیز برای این مودم یک موضوع جدید درست کردیم لطفا سوالتون رو اونجا بپرسید دوستان حتما کمکتون خواهند کرد ممنون

sinapur
02-14-2021, 11:39 PM
سلام
لطف کنید کامل برایم توضیح دهید مودم منslc120s42g میباشد فقط با یوزر وپسوردها به جز یوزر وپسورد روت میتوان وارده صفحه وب شد بقیه را نمیدانم مطالب بالا برسی نمودم برایم نامفهوم بود.تشکر از شما

MH.Mousavi
02-14-2021, 11:47 PM
سلام این دو جا توضیح دادن باید چیکار کنید

سلام
یکبار این مودم به دستم رسید و بررسیش کردم این مودم هم مثل بقیه مودمای مبین نت یوزرهای مختلف با سطح دسترسی های متفاوت داره که به این صورته

یوزر روت البته غیر فعال هست و برای لاگین و استفاده باید فعال بشه که چون تست من خیلی از زمانش میگذره یادم نیست چطوری تغییرات رو دادم و چطوری باید یوزر روت فعال بشه ولی فک میکنم مودم سیستم بکاپ و ریستور تنظیمات داشت بکاپ گرفتم و اون رو تغییر دادم و دوباره ریستور کردم رو مودم
این مودم تا اونجا که از بررسیش یادم هست توی تنظیماتش پارامتزهایی به نام simRestriction و imsi_prefix برای دور زدت محدودیت سیم کارت وحود داشت ولی فک میکنم توی فریمور موقع جستجو برای اپراتور فقط دنبال اپراتور مبین نت میگرده که کانفیگی براش پیدا نکردم و احتمالش هست تو کد کامپایل شده باشه و نشه با تنظیمات کاری برای این قضیه انجام داد ممکن هم هست توی تنظیمات باشه
به هر حال داشتن این یوزر ها قدم اول هست برای کسایی که این مودم رو دارن و با داشتن این اطلاعات میتونن بررسی بکنن و راهکار ها رو پیدا کنن

این پسوردها رو هم امتحان کنید

username:Root password:PWDd0N~WH*4G#DN

اگر اشتباه نکنم SSH مودم رو پورت 22022 فعاله بهش ssh برنید و نام کاربری و رمز عبورش رو اخرین خط یوزر پسورد که دادم یعنی root و پسوردش رو بزنید نتیجش رو بهم بگید

sinapur
02-15-2021, 12:10 AM
اگر اشتباه نکنم SSH مودم رو پورت 22022 فعاله بهش ssh برنید و نام کاربری و رمز عبورش رو اخرین خط یوزر پسورد که دادم یعنی root و پسوردش رو بزنید
این ssh کجا هست؟ در صفحه وب مودم یا مرورگر؟

MH.Mousavi
02-15-2021, 10:02 AM
اگر اشتباه نکنم SSH مودم رو پورت 22022 فعاله بهش ssh برنید و نام کاربری و رمز عبورش رو اخرین خط یوزر پسورد که دادم یعنی root و پسوردش رو بزنید
این ssh کجا هست؟ در صفحه وب مودم یا مرورگر؟
ssh اصلا مهم نیست مهمه همون کانفیگه

sinapur
02-15-2021, 09:54 PM
سلام مودم دوست قبلی انلاک شد؟ یوزر وپس ورد root چه حروف کوچک یا بزرگ کار نمیدهد. کسی هست برایم خوب انلاک کند؟ هزینش را میدهم

MH.Mousavi
02-15-2021, 11:49 PM
سلام مودم دوست قبلی انلاک شد؟ یوزر وپس ورد root چه حروف کوچک یا بزرگ کار نمیدهد. کسی هست برایم خوب انلاک کند؟ هزینش را میدهم
بله انلاک شد قبلی
قدم به قدم برو جلو ببینم کجاش گیر میکنی
یوزر پسورد یا اینه
username: Administrator
یا ایته
username: Root
password: PWDd0N~WH*4G#DN
وارد شو یه بکاپ از کانفیگ بگیر

sinapur
02-16-2021, 11:58 PM
سلام با روت نتوانستم وارد بشوم با اولی وارد شدم بکاپ گرفتم قسمت ارسال فایل فعال نیست ایمیل بده تا ارسال کنم

sinapur
02-17-2021, 12:20 AM

سلام با چه روشی؟؟؟؟

MH.Mousavi
02-17-2021, 03:07 PM
سلام با روت نتوانستم وارد بشوم با اولی وارد شدم بکاپ گرفتم قسمت ارسال فایل فعال نیست ایمیل بده تا ارسال کنم

نیاز به ارسال فایل نیست تو لینوکس فایل رو اکسترکت کن این پارامتر رو پیدا کن simRestriction مقدارش رو 0 کن دوباره با tar فشرده کن تو مودم اپلود کن انلاک میشه

Mohammad5891
02-26-2021, 09:00 PM
درود و خدا قوت
استاد من تمام این موارد رو انجام دادم
با یوزر دومی وارد شدم فایل رو گرفتم تغییرات رو هم توی سینم عامل لینوکس انجام دادم منتها هیچ تغییری نکرد.جالب اینجاست وقتی فایل رو تغییر میدم و بارگذاری میکنم بعد مجدد دانلودش میکنم مجدد عدد 1 رو نشون میده.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

MH.Mousavi
02-26-2021, 11:02 PM
درود و خدا قوت
استاد من تمام این موارد رو انجام دادم
با یوزر دومی وارد شدم فایل رو گرفتم تغییرات رو هم توی سینم عامل لینوکس انجام دادم منتها هیچ تغییری نکرد.جالب اینجاست وقتی فایل رو تغییر میدم و بارگذاری میکنم بعد مجدد دانلودش میکنم مجدد عدد 1 رو نشون میده.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

فایل ساخته شده بایذ tar باشه اجتمالا فرمت دیگه میسازید

Mohammad5891
02-28-2021, 12:51 AM
اتفاقا خیلی هم دقت میکنم واسه اینکه پسوند .tar باشه.تو این مورد اطمینان دارم.

MH.Mousavi
02-28-2021, 01:41 PM
اتفاقا خیلی هم دقت میکنم واسه اینکه پسوند .tar باشه.تو این مورد اطمینان دارم.

دستوری که میزنی tar درست میکنه چیه؟
بعد فایلی که میسازه باز کن ببین توش هینا شبیه فایل اصلیه یا جابجا شده فایلا

Mohammad5891
02-28-2021, 06:30 PM
برادر ممنون از راهنماییتون
دستور نمی*زنم توی لینوکس.فایل زیپ رو عادی باز میکنم وقتی فایل باز شد تصحیح میکنم و مجدد فایل رو زیپ میکنم .البته توی لینوکس فایل رو زیپ میکنم پسوند .tar.gz میاره که اون .gz رو پاک میکنم و بارگذاری میکنم.قبل از بارگذاری هم چک میکنم تغییرات اعمال شده

MH.Mousavi
03-01-2021, 12:08 PM
برادر ممنون از راهنماییتون
دستور نمی*زنم توی لینوکس.فایل زیپ رو عادی باز میکنم وقتی فایل باز شد تصحیح میکنم و مجدد فایل رو زیپ میکنم .البته توی لینوکس فایل رو زیپ میکنم پسوند .tar.gz میاره که اون .gz رو پاک میکنم و بارگذاری میکنم.قبل از بارگذاری هم چک میکنم تغییرات اعمال شده
خب اشتباهه دیگه گفتم که باید فایل tar باشه tar.gzip با tar فرق داره نمیتونی که پسوند فایل رو دستی عوض کنی انتظار داشته باشی فایلم ساختارش عوض بشه

Mohammad5891
03-01-2021, 10:17 PM
خب اشتباهه دیگه گفتم که باید فایل tar باشه tar.gzip با tar فرق داره نمیتونی که پسوند فایل رو دستی عوض کنی انتظار داشته باشی فایلم ساختارش عوض بشه

خیلی ممنونم از حوصله و راهنماییتون
فایل رو باز، اصلاح و مجدد بارگذاری کردم.این دفعه زمانی که مجدد فایل رو دانلود میکنم عدد صفر ثبت شده،فقط هر سیمکارتی جز سیم مبین نت می*ذارم روی حالت سرچ میمونه.ممنون میشم مجدد راهنمایی بفرمایید.

MH.Mousavi
03-02-2021, 07:23 PM
خیلی ممنونم از حوصله و راهنماییتون
فایل رو باز، اصلاح و مجدد بارگذاری کردم.این دفعه زمانی که مجدد فایل رو دانلود میکنم عدد صفر ثبت شده،فقط هر سیمکارتی جز سیم مبین نت می*ذارم روی حالت سرچ میمونه.ممنون میشم مجدد راهنمایی بفرمایید.
تو منو حالت سرج رو باید بزارید اتوماتیک

Mohammad5891
03-02-2021, 07:49 PM
تو منو حالت سرج رو باید بزارید اتوماتیک

روی اتوماتیک هستش.روی سیم*کارت رایتل و ایرانسل چک کردم حدود 20 دقیقه هم صبر کردم منتها روی حالت search میمونه.روی حالت manual هم گذاشتم اونم جواب نداد

MH.Mousavi
03-04-2021, 12:49 AM
روی اتوماتیک هستش.روی سیم*کارت رایتل و ایرانسل چک کردم حدود 20 دقیقه هم صبر کردم منتها روی حالت search میمونه.روی حالت manual هم گذاشتم اونم جواب نداد

بازم مثل سریای قبل داری یه اشتباهی میکنی از حمید جان پرسیدم میگه از تو همون فایل بکاپ میتونی بزاری رو auto که باید پارامتر search_mode رو 0 کنی

Mohammad5891
03-04-2021, 11:39 PM
بازم مثل سریای قبل داری یه اشتباهی میکنی از حمید جان پرسیدم میگه از تو همون فایل بکاپ میتونی بزاری رو auto که باید پارامتر search_mode رو 0 کنی

استاد جا داره یه تشکر ویژه از حضرتعالی و جناب حمید خان داشته باشم.با این راهنمایی به نتیجه رسیدم.خیلی خیلی لطف فرمودید.ممنون بابت راهنمایی و حوصله ای که به خرج دادید.🙏🙏🙏🙏

MH.Mousavi
03-05-2021, 02:05 PM
استاد جا داره یه تشکر ویژه از حضرتعالی و جناب حمید خان داشته باشم.با این راهنمایی به نتیجه رسیدم.خیلی خیلی لطف فرمودید.ممنون بابت راهنمایی و حوصله ای که به خرج دادید.

خواهش میکنم بتونم راهنمایی کنم انجام میدم فقط باز به دوستان میگم هر گونه تغییرات مثل انلاک تو مودم همیشه ریسک خراب شدن مودم و اینطور مسائل رو داره همیشه با مسئولیت عرفی و شرعی و ... :) خودتون انجام بدید
شما هم که انجام دادی اگر تونستی یه آموزش مختصر بنویسی که نیاز نباشه دوستان انقدر پست بخونن خیلی خوب میشه

Mohammad5891
03-06-2021, 11:00 PM
خواهش میکنم بتونم راهنمایی کنم انجام میدم فقط باز به دوستان میگم هر گونه تغییرات مثل انلاک تو مودم همیشه ریسک خراب شدن مودم و اینطور مسائل رو داره همیشه با مسئولیت عرفی و شرعی و ... :) خودتون انجام بدید
شما هم که انجام دادی اگر تونستی یه آموزش مختصر بنویسی که نیاز نباشه دوستان انقدر پست بخونن خیلی خوب میشه

به هر حال بازممنونم بابت راهنماییتون:)
آنلاک یعنی ریسک مهندس جان و لذت بخشه این ریسک :cool:
موارد رو که دوستان زحمت کشیدن گفتن منتها بنده هم تجربه خودم رو در اختیار بقیه قرار میدم
چون باید فایل حتما سیستم عامل لینوکس باز بشه(معمولا این سیستم عامل رو نداریم )یه نرم افزار vmwareنیاز هست و یک سیستم عامل لینوکس (من خودم اوبونتو نصب کردم) که بصورت مجازی روی همون سیستمی که داریم نصب کنیم.
با یوزر و پسوردی که اساتید زحمتشو کشیدن وارد تنظیمات مودم میشیم
یا
واسه من با دومی باز شد،یه backup از تنظیمات میگیریم که پسوند .tar هست
واسه باز کردن آرشیو از دستور tar –xvf استفاده میکنیم
با نرم افزار edit خود لینوکس در فایل ucfg_config دوتا تغییر که عزیزان قبلا فرمودند انجام میدیم
simRestriction و search_mode را برابر صفر قرار میدیم
با دستور tar –cvf مجدد فولد رو به حالت فشرده تبدیل میکنیم
در نهایت بارگذاری فایل جدید و آنلاک شدن مودم
فقط یه مورد که متوجه شدم این بود در صورتی که مودم رو آنلاک میکنیم وقتی reastor defult کنیم مودم به حالت لاک برمیگرده و مجدد باید تغییرات اعمال بشه(البته این تجربه من بود شاید اساتید راهی واسه این مورد داشته باشن)
انشاالله مفید واقع بشه واسه دوستانی که میخوان مودمشون رو آنلاک کنن.یا علی

mohamad2s
06-13-2021, 03:47 PM
موارد رو که دوستان زحمت کشیدن گفتن منتها بنده هم تجربه خودم رو در اختیار بقیه قرار میدم
چون باید فایل حتما سیستم عامل لینوکس باز بشه(معمولا این سیستم عامل رو نداریم )یه نرم افزار vmwareنیاز هست و یک سیستم عامل لینوکس (من خودم اوبونتو نصب کردم) که بصورت مجازی روی همون سیستمی که داریم نصب کنیم.
یا
با نرم افزار edit خود لینوکس در فایل ucfg_config دوتا تغییر که عزیزان قبلا فرمودند انجام میدیم
فقط یه مورد که متوجه شدم این بود در صورتی که مودم رو آنلاک میکنیم وقتی reastor defult کنیم مودم به حالت لاک برمیگرده و مجدد باید تغییرات اعمال بشه(البته این تجربه من بود شاید اساتید راهی واسه این مورد داشته باشن)

این روش کاملا جواب داد و من انجام دادم فقط با اجازه دوستان من تکمیل ترش میکنم
نکته ای که باید بگم این هست که نیاز به سیستم عامل لینوکس نیست و فقط کافیه نرم افزار zip-7 رو روی ویندوز خودتون نصب کنید و خیلی راحت از حالت فشرده خارج کنید و تغییرات رو اعمال کنید و سپس با پسوند tar فشرده سازی رو انجام بدید .

mohamad2s
06-13-2021, 03:48 PM
فقط یه سوال اونم اینکه آیا این کار که انجام بشه میشه از سیمکارت همراه اول هم استفاده کرد یا فقط ایرانسل رو جواب میده.

MH.Mousavi
06-13-2021, 09:11 PM
نه نمیشه این مودم فقط باند 42 هست همراه اول رو باند 42 سرویس نداره

nikan.khp
08-15-2021, 10:01 AM
سلام الان که ورزن مودم من 1.0.14 هستش متاسفانه هیچکدوم از یوزر و پسوردی که اساتید زحمتشو کشیدن وارد تنظیمات مودم نمیشیه. کسی لطف میکنه راهنمایی کنه؟

ح2م
08-22-2021, 10:44 AM
سلام و عرض ادب بنده هم مشکل جناب نیکان را دارم، چه باید کرد؟

MH.Mousavi
08-27-2021, 12:57 AM
سلام و عرض ادب بنده هم مشکل جناب نیکان را دارم، چه باید کرد؟
کلا تو اپدیت جدید همه یوزر پسورد هارو حذف کردن فقط با ادمین میشه وارد شد راه قبلی جواب نمیده باید حمید جان راه جدید منتشر کنن

saber73
08-28-2021, 12:02 AM
کلا تو اپدیت جدید همه یوزر پسورد هارو حذف کردن فقط با ادمین میشه وارد شد راه قبلی جواب نمیده باید حمید جان راه جدید منتشر کنن

بخش گرفتن بک اپ با یوزر معمولی hidden هست ؟ از طریق اینسپکت المنت هم باز نمیشه این مسیر ؟ یه صفحه مخفی دارن مودم های slc به این شکل :

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

با این ادرس میشه بهش دسترسی پیدا کرد : [Only registered and activated users can see links]
و اونجا با این کد مودم انلاک میشه :
"at%unlock=1,"00000000

ببینید براتون جواب میده .

mehdijahandar
09-01-2021, 03:44 PM
سلام وقت بخیر با این روش مودم آنلاک شد فقط یه مشکلی که هست در ضورتی سیم کارت td ایرانسل روش کار میکنه برام که اول خود سیم مبین نت رو بزارم داخلش بعدش که چراغ lte ابی شد سیم مبین نت رو در بیارم بجاش ایرانسل بزارم اگه از اول ایرانسل رو بزارم مودم رو روشن کنم چراغ lte چشمک زن میمونه و وصل نمیشه راهی هست بشه این مشکل رو حل کرد؟

MH.Mousavi
09-04-2021, 07:33 PM
سلام وقت بخیر با این روش مودم آنلاک شد فقط یه مشکلی که هست در ضورتی سیم کارت td ایرانسل روش کار میکنه برام که اول خود سیم مبین نت رو بزارم داخلش بعدش که چراغ lte ابی شد سیم مبین نت رو در بیارم بجاش ایرانسل بزارم اگه از اول ایرانسل رو بزارم مودم رو روشن کنم چراغ lte چشمک زن میمونه و وصل نمیشه راهی هست بشه این مشکل رو حل کرد؟

با یوزر VIP وارد شید جستجوی شبکه رو بزارید Auto

ح2م
09-05-2021, 11:22 AM
با سلام و احترام، خدا به شما و جناب موسوی عزیز خیر دهد، خیلی جالب است با کلاینت های ssh نمی توان ssh کرد ...، فآب شرمنده از بیسوادی بنده حتما باید آپدیت کنیم؟ فرق dc با Prl چیست؟

ح2م
09-08-2021, 01:15 PM
سلام و عرض ادب، آپدیت فرمودید؟ آیا توانستید با VIP وارد شوید؟

MH.Mousavi
09-09-2021, 12:46 PM
با سلام و احترام، خدا به شما و جناب موسوی عزیز خیر دهد، خیلی جالب است با کلاینت های ssh نمی توان ssh کرد ...، فآب شرمنده از بیسوادی بنده حتما باید آپدیت کنیم؟ فرق dc با Prl چیست؟
منم نمیدوتم چیه کجا دیدید یه عکس بدید شاید بتونم راهنمایی کنم

ح2م
09-09-2021, 10:04 PM
منم نمیدوتم چیه کجا دیدید یه عکس بدید شاید بتونم راهنمایی کنم

سلام جناب آقای موسوی عزیز،
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
یکدنیا ممنون از پاسخ گویی، لطف، بزرگواری و آقایی شما، این لینک بود که جناب آقای صابر (اگر اشتباه نکنم)، لطف فرموده بودند، طبق فرمایش ایشان و لینک تنظیمات مخفی رو تر slc-130، انلاک انجام میشود، اما بنده آپدیت نکردم، آیا باید انجام شود، هنوز هم جز admin، بقیه یوزرها من جمله VIP در دسترس نمی باشند و واسط کاربری برای بقیه سیمکارت هنوز برای مبین نت است.
بازهم قدردان شما هستم، خدا خیرتان دهد، اجر شما با اجداد بزرگوارتان، دعاگو و محتاج دعای فراوان
ارادتمند
حسین

nhajis
09-12-2021, 12:50 PM
یکدنیا ممنون از پاسخ گویی، لطف، بزرگواری و آقایی شما، این لینک بود که جناب آقای صابر (اگر اشتباه نکنم)، لطف فرموده بودند، طبق فرمایش ایشان و لینک تنظیمات مخفی رو تر slc-130، انلاک انجام میشود، اما بنده آپدیت نکردم، آیا باید انجام شود، هنوز هم جز admin، بقیه یوزرها من جمله VIP در دسترس نمی باشند و واسط کاربری برای بقیه سیمکارت هنوز برای مبین نت است.
بازهم قدردان شما هستم، خدا خیرتان دهد، اجر شما با اجداد بزرگوارتان، دعاگو و محتاج دعای فراوان
ارادتمند
حسین

سلام دوست عزیز،منم مشکل شما رو دارم .آیا برای شما با این روش انلاک شد؟

ح2م
09-13-2021, 05:30 PM
سلام دوست عزیز،منم مشکل شما رو دارم .آیا برای شما با این روش انلاک شد؟

خیر ولی دیگر حتی در سایت صفحه اول مبین نت (پیعام اتمام بسته) هم نمیرود، و کامپیوتر به آن وصل نمیشود علامت مثلث زرد
شما را به خدا پاسخ ما را بدهید خداوند خیرتان دهد، حتی حاضرم برای یک اینترنت یکروزه برای زوم بسته های خود مبین نت را هم بخرم،
منتظر کمک شما بزرگواران هستیم

saber73
09-14-2021, 03:23 AM
خیر ولی دیگر حتی در سایت صفحه اول مبین نت (پیعام اتمام بسته) هم نمیرود، و کامپیوتر به آن وصل نمیشود علامت مثلث زرد
شما را به خدا پاسخ ما را بدهید خداوند خیرتان دهد، حتی حاضرم برای یک اینترنت یکروزه برای زوم بسته های خود مبین نت را هم بخرم،
منتظر کمک شما بزرگواران هستیم
من نمیدونم شما در زندگی روزمره هم این شکلی کارهاتون رو انجام میدید یا سوال میپرسید و جواب میگیرید ؟ دوست عزیز از ابتدا ساده و روان بدون چیز اضافه ای کارهایی که انجام دادی برا انلاک و مشکلی که الان فکر میکنی بعد انجام اون کارها به وجود اومد رو توضیح بده بدونیم شما چی میخوای ؟ و کمک کنیم حداقل نتونیم کمک کنیم تا انلاک بشه ببینیم چرا این مشکل شما به وجود اومده ایا برا همه هم همین شکلی بوده ؟ با تشکر

saber73
09-14-2021, 03:29 AM
ارادتمند
حسین

دوست عزیز این مودم ها برا انلاک موقت دو راه داره بک اپ گرفتن و ویرایش و برگردوندن به مودم با استفاده از یوزر و پسوردهای روت مبین نت و روش دوم همون عکس و صفحه وارد کردن دستور at برا انلاک و این دو روش انلاک با ریست کارخانه مودم هم از بین میره . دوستان گزارش داد مودم هایی که اپدیت شده دیگه با اون یوزر و پسوردهای روت مبین نت نمیشه وارد مودم شد برا گرفتن بک اپ و حالا میمونه روش ورود به صفحه مخفی و وارد کردن کد at که معلوم نیست جواب میده یا نه ( ممکنه اینم مسدود کرده باشن ) و باید تست کنید جواب نداد یا مشکلی پیش اومد باید ریست کارخانه بزنید مودم رو ضمن اینکه انلاک کار غیرقانونی و دارای ریسک میباشد و عواقب کار متوجه انجام دهنده هست و با مسئولیت خودتون اقدام به انلاک میکنید نه دیگران . موفق باشید .

ح2م
09-19-2021, 06:23 PM
دوست عزیز این مودم ها برا انلاک موقت دو راه داره بک اپ گرفتن و ویرایش و برگردوندن به مودم با استفاده از یوزر و پسوردهای روت مبین نت و روش دوم همون عکس و صفحه وارد کردن دستور at برا انلاک و این دو روش انلاک با ریست کارخانه مودم هم از بین میره . دوستان گزارش داد مودم هایی که اپدیت شده دیگه با اون یوزر و پسوردهای روت مبین نت نمیشه وارد مودم شد برا گرفتن بک اپ و حالا میمونه روش ورود به صفحه مخفی و وارد کردن کد at که معلوم نیست جواب میده یا نه ( ممکنه اینم مسدود کرده باشن ) و باید تست کنید جواب نداد یا مشکلی پیش اومد باید ریست کارخانه بزنید مودم رو ضمن اینکه انلاک کار غیرقانونی و دارای ریسک میباشد و عواقب کار متوجه انجام دهنده هست و با مسئولیت خودتون اقدام به انلاک میکنید نه دیگران . موفق باشید .
یکدنیا ممنون جناب صابر عزیز از توضیحات شما، صحیح میفرمایید، این آپدیت dc و Prl چیست؟ هیچ توقعی نیست و لطف شماست، احتمالا در آپدیت های جدید این امکان از میان رفته است یا اینکه بنده نتوانستم بیسوادیم را ببخشید
یک سوال دیگر هم از خدمتتان داشتم، چرا با مرورگر، ادمین، کار میکند ولی با اتصال به پورت 22022 خیر؟ پیغام access denied میدهد.

بازهم ممنونم

saber73
09-20-2021, 12:37 PM
یکدنیا ممنون جناب صابر عزیز از توضیحات شما، صحیح میفرمایید، این آپدیت dc و Prl چیست؟ هیچ توقعی نیست و لطف شماست، احتمالا در آپدیت های جدید این امکان از میان رفته است یا اینکه بنده نتوانستم بیسوادیم را ببخشید
یک سوال دیگر هم از خدمتتان داشتم، چرا با مرورگر، ادمین، کار میکند ولی با اتصال به پورت 22022 خیر؟ پیغام access denied میدهد.

بازهم ممنونم

مودم دستم نیست تا تست کنم ولی شما فقط از اون قسمت انلاک یعنی at command باید استفاده کنید و اگر جواب نداد بله یعنی بستن چون یک بار هم بسته بودن و ادرس این صفحه رو تغییر داده بودن که ما پیدا کردیم و اینم باز نشه یا عمل نکنه دیگه هیچی .

ahmad_golabpour
02-11-2022, 10:36 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز مودم من به آخرین نسخه آپدیت شده بود و هیچ کدوم از این روشها جواب نمیدادن. بردن دادم بیرون آنلاک کنن در حضور خودم به سیستم وصل کرد و در عرض 5 دقیقه آنلاک کرد! مگه از چه روشی استفاده میکنن که به این سادگی انجام مشه؟؟

MH.Mousavi
02-12-2022, 06:23 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز مودم من به آخرین نسخه آپدیت شده بود و هیچ کدوم از این روشها جواب نمیدادن. بردن دادم بیرون آنلاک کنن در حضور خودم به سیستم وصل کرد و در عرض 5 دقیقه آنلاک کرد! مگه از چه روشی استفاده میکنن که به این سادگی انجام مشه؟؟
دائمی انلاک کرده یا موقت؟

ahmad_golabpour
02-12-2022, 08:30 PM
نه گفت که موقته و نباید ریست فکتوری بشه، توی فرآیند آنلاک رومینگ رو هم فعال کرد و من با سیم کارتهای ایرانسل معمولی و شاتل هم جواب گرفتم

MH.Mousavi
02-13-2022, 04:23 PM
نه گفت که موقته و نباید ریست فکتوری بشه، توی فرآیند آنلاک رومینگ رو هم فعال کرد و من با سیم کارتهای ایرانسل معمولی و شاتل هم جواب گرفتم
رمز و اسم وایفایت اگه عوض شده از قبل فایل بکاپو داشته منوشو اورده زده اگر عوض نشده ممکنه دستی خودش برگردونده یا با دستور AT که بچه ها قبل تر گذاشتن زده

ahmad_golabpour
02-13-2022, 08:01 PM
من خیلی با دستور at تلاش کردم ولی متاسفانه جوابگو نبود و به محض زدن دستور دیگه سیم کارت مبین نت رو هم نمیشناخت و باید ریست فکتوری میکردم، حالت های مختلفی رو هم تست کردم ولی جوابی نگرفتم

ahmad_golabpour
02-13-2022, 08:04 PM
زمانی که آپدبت دستگاهم ۱.۱۳ بود خودم راحت با فایل کانفیگ انجام میدادم، یه روز دیدم به نسخه ۱.۱۴ آپدیت شده و دیگه اون یوزرها جواب نمیدن و دستورات at هم نتیجه ای نداشتن

mahdi140021
02-15-2022, 02:35 AM
سلام دوست عزیز اگر امکانش هست روشش رو برای بنده ارسال کنید تشکر

rezarmz
10-02-2022, 01:31 AM
سلام ..دوستان من م اینکارها رو کردم انلاک نشد ...ور/زن دستگاه هم خیلی بایین هستش ..میشه لینک فریمور شو واسم بزارید ...و چرا سیم کارت رو باز نمیخونه

rezarmz
11-10-2022, 01:59 AM
تورو خدا یکی جواب بده

saber73
11-12-2022, 12:19 PM
تورو خدا یکی جواب بده

فریموری از این مودم به بیرون درز پیدا نکرده و در محیط اینترنت هم نیست و باشه هم کسی عمومی در اختیار کاربران یا همکاران قرار نداده . شما ریست کارخانه بزن تا مودم برگرده و بشه مبین نت و با سیم مبین نت کار کنه حالا میخوای انلاک بشه کافیه ببری پیش کسایی که انلاکش میکنن و بدی برات انلاک دائم بزنن و یک عمر راحت بشی هزینه خیلی کمی هم داره این کار

rezarmz
11-12-2022, 08:06 PM
شما میتونید کمکم کنید که انلاکش کنم

saber73
11-12-2022, 09:18 PM
شما میتونید کمکم کنید که انلاکش کنم
اینها ورژن به ورژن انلاکشون باهم فرق داره و از ورژن 8 تا 14 من دیدم . اگر راه های عمومی مطرح شده در انجمن برا این مودم جواب نداده تنها راه اینه یک بار هزینه کنید و ببرید براتون انلاک کنن و یک عمر هم استفاده کنید.

don_koleeone
11-14-2022, 04:29 AM
سلام دوستان راه حل جدیدی پیدا نشده برای آنلاک این مودم من هم تست کردم متاسفانه جواب نگرفتم :(

rezarmz
11-23-2022, 03:14 AM
سلام دوستان راه حل جدیدی پیدا نشده برای آنلاک این مودم من هم تست کردم متاسفانه جواب نگرفتم :(

پیام خصوصی رو چک کن

Pouria_ml77
12-03-2022, 07:13 PM
سلام خسته نباشید
دوستان اگه کسی راهی سراغ داره میشه برای منم بفرسته؟

farzad226
12-13-2022, 01:57 PM
سلام . خسته نباشید . اگر راه جدید اومده برای من هم بفرستید ممنون

mohammad.eds
05-26-2023, 12:14 PM
پیام خصوصی رو چک کن

چرا همه در خصوصی راه حل میدید؟؟؟؟

mohammad.eds
05-26-2023, 12:15 PM
یا

هیچ کدام از روشها و یورز و پس ها باز نمیشه

mohammad.eds
05-26-2023, 12:18 PM
سلام
هیچ کدام از یوزر و پس ها جواب نمیده
و خطای ورود غیرمجاز میده
اگر فایل دامپ بصورت سخت افزاری هست لطف کنین قرار بدین
و اینکه چرا راه حل رو در خصوصی میگین ؟؟؟؟؟؟؟
پس تاپیک به چه دردی میخوره ؟؟؟؟؟؟؟

saber73
05-26-2023, 06:56 PM
سلام
هیچ کدام از یوزر و پس ها جواب نمیده
و خطای ورود غیرمجاز میده
اگر فایل دامپ بصورت سخت افزاری هست لطف کنین قرار بدین
و اینکه چرا راه حل رو در خصوصی میگین ؟؟؟؟؟؟؟
پس تاپیک به چه دردی میخوره ؟؟؟؟؟؟؟

این مودم ورژن های زیادی داره و اینطوری نیست این راهها رو همشون به یک نتیجه یعنی انلاک برسه مثلا در ورژن 14 شما باید این لینک رو وارد ادرس بار کنی ( بعد لاگین کردن معمولی در صفحه وب مودم )

و اینتر رو بزنی تا صفحه وارد کردن کد انلاک ظاهر بشه

و این کد رو بهش بدی

at%unlock=1,00000000

هر هشت عدد 0 داخل دابل کوتیشن قرار میگیره به این صورت

"00000000"

و بعد مودم رو فقط ری استارت کنی ( ریست کارخانه نباید بزنی ) و حالا چک کنی ببینی انلاک شده یا نه انلاک این مودم هم طوری نیست مثلا بری سیم همراه اول یا رایتل روش بزاری و شبکه بیاد این مودم فقط tdd هست باند 42

برا ورژن 13 و 8 هم این ادرس :

با همون کد بالایی که برا ورژن 14 زدیم

------------------------------------------------------------------------------
اینم اسم و پسورد روت مودم در ورژن های مختلف :

ورژن 14

Root

ورژن 13 و 11

Root
PWDd0N~WH*4G#DN

ورژن 8

Administrator

root
gksrmf28

VIP
V!P83869000

وقتی تونستید با این اسم و رمزها وارد بشید مودم بخشی به نام رول بک داره یعنی نشون میده رو مودم شما الان چند تا ایمیج نصب شده و به شما اجازه جابه جایی بین اونها رو میده از این قابلیت میشه برا زمانی استفاده کرد که هر کاری کردید روی ورژن فعلی مودم انلاک نشده و راحت مودم رو رول بک میکنید رو ورژن قبلی و باز میرید سراغ انلاکش تا ببنید اینبار چطور جواب میده .

البته ممکنه مثل این عکس بالا مودم شما فقط دارای یک ایمیج باشه که در اینصورت دیگه نمیشه از رول بک استفاده کرد .

در این پست

هم دوستمون یکی از راههای انلاک مودم رو اموزش دادن از این اموزش هم میتونید با استفاده از این قابلیت رول بک ایمیج استفاده کنید یعنی روی ورژن فعلی زدید و مودم انلاک نشده با اسم و رمز روت وارد بشید و مودم رو رول بک کنید روی یک ورژن دیگه و بعد کار رو دوباره انجام بدید و تست کنید و ببینید که مودم انلاک میشه یانه . کلا این اسم و رمزها روی بیشتر ورژن های مودم های slc جواب میده یعنی ورژن مودم شما متفاوت بود باز هم اینها رو تست کنید احتمال خیلی بالا قبول میکنه و وارد روت مودم میشه و در اینصورت میشه از این اموزش دوستمون استفاده کرد .

در مورد دامپ سخت افزاری هم کار هر کسی نیست و هزینه بالایی داره و ممکنه باعث خرابی مودم هم بشه در ضمن حتی دامپش هم بکنید باز یک مشکل دیگه دارید اونم اینکه imei هر دو مودم یکی میشه و بعد 1 ماه مودم دیگه از سمت ایرانسل سرویس نمیگیره . imei اینم مثل عوض کردن مک مودم های adsl نیست بیای با hex editor راحت انجام بدی و کلا برا تغییر imei اینها لازمه از مودم شل گرفته باشید و دستور تغییر imei مودم رو هم بلد باشید .