PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مودم GreenPacket ایرانسل TF-i60 G1

emrouz
03-09-2022, 05:17 AM
با سلام خدمت دوستان

مودم TF-i60 G1 اخیراً توسط نمایندگیهای ایرانسل عرضه شده است.
از باندهای سه، هفت، بیست، چهل و دو، و چهل و سه پشتبانی میکند.
یعنی هم TD و هم FD.
محصول شرکت GreenPacket و ساخت چین است.

مهمتر از همه اینکه قابلیت آنلاک دارد، چون آنلاک شده آن در دیوار به فروش میرود.

emrouz
03-09-2022, 05:20 AM
[Only registered and activated users can see links]

MH.Mousavi
03-11-2022, 12:23 AM
این مودم و S1 و AG3100D مبینت همشون از چیپست Gct استفاده میکنن در کل مودمای ضعیفین

emrouz
04-11-2022, 01:04 PM
سلام دوستان
کسی در مورد آن*لاک این مودم اطلاعاتی داره؟

ahmadrezahp
04-17-2022, 08:15 PM
سلام
دوستان لطفا اگه راهی هست برای آنلاکش اعلام کنین

Hamid1920
05-15-2023, 07:45 PM
مشکل نمایش invalid simcard رو به اینصورت میشه حل کرد
البته مودمش دست من نرسیده و یکبار فقط ریموت تونستم یه برسیش بکنم

mount -o remount,rw /
sed -i 's^CheckInvalidSimcard();^^g' /usr/[Only registered and activated users can see links]
sed -i 's^CheckInvalidSimcard();^^g' /usr/[Only registered and activated users can see links]
mount -o remount,ro /

ALiAS2
05-16-2023, 07:07 AM
حل مشکل نمایش invalid simcard رو به اینصورت میشه حل کرد
البته مودمش دست من نرسیده و یکبار فقط ریموت تونستم یه برسیش بکنم

mount -o remount,rw /
mount -o remount,ro /

زنده باد حمید آقای بزرگوار :o

من فکر میکردم فقط درون فایل overview-info.asp این گزینه مربوط به invalid simcard وجود داره که شما ماشالله دیگه همه جاشو درآوردین دمتون گرم ♥ خیلی لطف کردین ♥♥

با همون اولیه واسه من اوکی شد و دیگه بقیه رو نزدم که ببینم چی میشه گفتم یه وقتی مشکلات عدیده دیگه ای ایجاد نشه ولی خب چون اوکی شد بقیشون رو نزدم !!

فقط اینکه یه صفحه جدید پیدا کردم که نوشته آنلاک و با وارد کردن کد آنلاک محدودیت های روی سیمکارت بعد ریبوت ریستارت برداشته میشه :

شاید این مودمم بدون نیاز به این حرکت ها بشه با کد ، آنلاک دائمیش کرد و مثل هواوی های قدیمی باز بشن :D

[Only registered and activated users can see links](35).png

Hamid1920
05-16-2023, 09:38 PM
برای بررسی این صفحه باید مودمش رو داشته باشم حالا اگر یه موقع رسید دستم چک میکنم

saber73
05-17-2023, 04:13 AM

من فکر میکردم فقط درون فایل overview-info.asp این گزینه مربوط به invalid simcard وجود داره که شما ماشالله دیگه همه جاشو درآوردین دمتون گرم ♥ خیلی لطف کردین ♥♥

با همون اولیه واسه من اوکی شد و دیگه بقیه رو نزدم که ببینم چی میشه گفتم یه وقتی مشکلات عدیده دیگه ای ایجاد نشه ولی خب چون اوکی شد بقیشون رو نزدم !!

فقط اینکه یه صفحه جدید پیدا کردم که نوشته آنلاک و با وارد کردن کد آنلاک محدودیت های روی سیمکارت بعد ریبوت ریستارت برداشته میشه :

شاید این مودمم بدون نیاز به این حرکت ها بشه با کد ، آنلاک دائمیش کرد و مثل هواوی های قدیمی باز بشن :D

خطای invalid simcard در فایل overview-info.asp هست و با همون دستور اول که مربوط به این فایل میشه هم از کار می افته و دیگه خطا نمیده .

ahmadrezahp
05-18-2023, 10:14 AM

کد آنلاک رو از کجا گیر بیاریم

saber73
05-19-2023, 12:29 AM
کد آنلاک رو از کجا گیر بیاریم

سلام داداش نیستی ؟ ما رو گذاشتی رفتی ! جواب پیغام های ما رو هم ندادی ! . کد انلاک روش انلاک قانونی هست و الگوریتم خاصی داره از سمت کمپانی سازنده مودم ها و اگر خود کمپانی یا شرکت های واسط فروش قانونی کد رو دارن باید از اونها تهیه بشه و بعید میدونم کسی بتونه خودش برا هر مودم کد انلاک تولید کنه . در ضمن وقتی به شل دسترسی دارید دیگه چه مفهومی داره دنبال کد باشید باید از طریق همون شل دنبال خاموش کردن قفل مودم باشید و کار رو تموم کنید . در ضمن دوستان در پست های بالاتر توضیح دادن و با همکاری همدیگه و سعی و تلاش به انلاکش رسیدن و از تجریبات اونها استفاده کنید که خیلی مفید هست .

ahmadrezahp
05-19-2023, 08:24 AM
سلام داداش نیستی ؟ ما رو گذاشتی رفتی ! جواب پیغام های ما رو هم ندادی ! . کد انلاک روش انلاک قانونی هست و الگوریتم خاصی داره از سمت کمپانی سازنده مودم ها و اگر خود کمپانی یا شرکت های واسط فروش قانونی کد رو دارن باید از اونها تهیه بشه و بعید میدونم کسی بتونه خودش برا هر مودم کد انلاک تولید کنه . در ضمن وقتی به شل دسترسی دارید دیگه چه مفهومی داره دنبال کد باشید باید از طریق همون شل دنبال خاموش کردن قفل مودم باشید و کار رو تموم کنید . در ضمن دوستان در پست های بالاتر توضیح دادن و با همکاری همدیگه و سعی و تلاش به انلاکش رسیدن و از تجریبات اونها استفاده کنید که خیلی مفید هست .

سلام داداش چاکرم مدتی بود گیر چندتا پروژه بودم جواب ندادن به پیام هاتو رو حساب بی حرمتی ما نگذار گیر بودم خداییش

khordad
05-20-2023, 03:37 AM

همینطور که جناب صایر فرمودند صحبت آنلاک این مودم در بخش مودمهای هواوی و مشخصا H1 پیش اومد و بنده و دوستمون علی آقا با استفاده از راهنماییهای جناب صابر و البته حمید آقا مدیریت انجمن تونستیم ابتدا راه حل آنلاک موقت و سپس داعمی این مودم رو تا حدود زیادی حل کنیم
بنظر میاد دوستان مشتاقی برای پیدا کردن روش آنلاک این مودم اینجا حضور دارند اگر دوست داشتید میتونیم بصورت سوال و جواب و مشارکت در بحث موضوع آنلاک این مودم رو به بحث و بررسی بگذاریم
مرحله اول
باید راهی پیدا کنید که telnet مودم G1 رو فعال کنید تا از این طریق بتونید به شل سیستم راه پیدا کنید
لازم به یادآوری هست سیستم عامل موجود روی این مودم Busy Box version1.21.0 هست واگر تو گوگل سرچ کنید در واقع یک سیستم عامل خلاصه شده لینوکس هست که شخصی سازی شده و خلاصه ای از فرامین یا دستورات لینوکس رو شامل میشه
پس اگر قبلا با سیستم عامل لینوکس کار کردین که کارتون بسیار راحته در غیر اینصورت با یک سرچ ساده در گوگل میتونین به دستورهای اولیه لینوکس دسترسی پیدا کنین

saber73
05-21-2023, 01:17 AM
همینطور که جناب صایر فرمودند صحبت آنلاک این مودم در بخش مودمهای هواوی و مشخصا H1 پیش اومد و بنده و دوستمون علی آقا با استفاده از راهنماییهای جناب صابر و البته حمید آقا مدیریت انجمن تونستیم ابتدا راه حل آنلاک موقت و سپس داعمی این مودم رو تا حدود زیادی حل کنیم
بنظر میاد دوستان مشتاقی برای پیدا کردن روش آنلاک این مودم اینجا حضور دارند اگر دوست داشتید میتونیم بصورت سوال و جواب و مشارکت در بحث موضوع آنلاک این مودم رو به بحث و بررسی بگذاریم
مرحله اول
باید راهی پیدا کنید که telnet مودم G1 رو فعال کنید تا از این طریق بتونید به شل سیستم راه پیدا کنید
لازم به یادآوری هست سیستم عامل موجود روی این مودم Busy Box version1.21.0 هست واگر تو گوگل سرچ کنید در واقع یک سیستم عامل خلاصه شده لینوکس هست که شخصی سازی شده و خلاصه ای از فرامین یا دستورات لینوکس رو شامل میشه
پس اگر قبلا با سیستم عامل لینوکس کار کردین که کارتون بسیار راحته در غیر اینصورت با یک سرچ ساده در گوگل میتونین به دستورهای اولیه لینوکس دسترسی پیدا کنین

دوستان شل مودم به این ترتیب فعال میشه . اسم و رمز ورود هم

root:root123

میباشد .

saber73
05-21-2023, 01:40 AM
دستورات آنلاک موقت که به
nv
مودم از طریق شل فرستاده میشه :

nvram_set 0 sqns_simLimit_enable=0

=nvram_set 0 sqns_simLimit_hplmn

nvram_set 0 sqns_selplmn_enable=0

=nvram_set 0 sqns_selected_plmn

nvram commit 0

طبیعتا بعد انلاک مودم نباید بازگشت به تنظیمات کارخانه بزنید چون باز مودم لاک میشه البته خب میتونید به همین شکل دوباره انلاکش کنید

khordad
05-21-2023, 02:08 AM
دستورات آنلاک موقت که به
nv

nvram commit 0

طبیعتا بعد انلاک مودم نباید بازگشت به تنظیمات کارخانه بزنید چون باز مودم لاک میشه البته خب میتونید به همین شکل دوباره انلاکش کنید
ضمنا اگر تلنت مودم رو تونستین فعال کنین در همین مرحله میتونین یک backup از تنظیمات بگیرید و بصورت فایل با پسوند bin. داشته باشین تا اگر بدلایلی ریست فکتوری شد با restore کردن فایل تلنت فعال بشه و نیازی به تکرار این مرحله نباشه
یا اینکه از این فایل برای مودمهای بعدی که میخواین آنلاک کنین استفاده کنین

khordad
05-21-2023, 11:37 AM
دستورات آنلاک موقت که به
nv

nvram commit 0

جناب صابر اون علامت = رو هم تو فرمان نگذاریم بهتره
در واقع مثلا فرمت فرمان اول این شکلیه
nvram_set 0 sqns_simLimit_enable 0
بعد ازcommit و ریبوت اگر محتوای nvram رو نگاه کنید وقتی مثل فرمان شما = گذاشته باشیم یک علامت = اضافی جلو پارامتر ظاهر میشه که البته تاثیری در عملکرد نداره ولی برای زیبایی میتونیم فرمت بدون = رو انتخاب کنیم

یک سوال دارم
این پسورد یوزر root در همون فایل هست $1$0kUTQMej$d1Gag3dRMwvuVjlYSsHIf. چه کاربردی داره؟ نتونستم ازش استفاده کنم

saber73
05-21-2023, 11:41 AM
ضمنا اگر تلنت مودم رو تونستین فعال کنین در همین مرحله میتونین یک backup از تنظیمات بگیرید و بصورت فایل با پسوند bin. داشته باشین تا اگر بدلایلی ریست فکتوری شد با restore کردن فایل تلنت فعال بشه و نیازی به تکرار این مرحله نباشه
یا اینکه از این فایل برای مودمهای بعدی که میخواین آنلاک کنین استفاده کنین
استفاده از بک آپ یک مودم روی مودم های دیگه به طور کل راه مطمئن و درستی نیست چون ممکنه مودم بعدش بالا نیاد . البته همیشه هم اینطوری نیست ولی چون خودم یک بار از یک مودم بک آپ گرفتم و روی مودم دیگه ای زدم و بعد ری استارت دیگه بالا نیومد گفتم اطلاع رسانی کنم و دانسته و با قبول ریسک دوستان انجام بدن .

saber73
05-21-2023, 11:46 AM
جناب صابر اون علامت = رو هم تو فرمان نگذاریم بهتره
در واقع مثلا فرمت فرمان اول این شکلیه
بعد ازcommit و ریبوت اگر محتوای nvram رو نگاه کنید وقتی مثل فرمان شما = گذاشته باشیم یک علامت = اضافی جلو پارامتر ظاهر میشه که البته تاثیری در عملکرد نداره ولی برای زیبایی میتونیم فرمت بدون = رو انتخاب کنیم

یک سوال دارم
این پسورد یوزر root در همون فایل هست $1$0kUTQMej$d1Gag3dRMwvuVjlYSsHIf. چه کاربردی داره؟ نتونستم ازش استفاده کنم

این عبارت هش پسورد تلنت یا ssh هست . اگر ماله تلنت باشه که همون root123 میشه نه برا ssh باشه الله اعلم و خیلی سخته بشه هش رو کرک کرد منابع سخت افزاری قوی مثل ریگ ماینینگ خیلی قوی میخواد و باید با برنامه hash cat کرکش کنید .

khordad
05-21-2023, 01:10 PM
استفاده از بک آپ یک مودم روی مودم های دیگه به طور کل راه مطمئن و درستی نیست چون ممکنه مودم بعدش بالا نیاد . البته همیشه هم اینطوری نیست ولی چون خودم یک بار از یک مودم بک آپ گرفتم و روی مودم دیگه ای زدم و بعد ری استارت دیگه بالا نیومد گفتم اطلاع رسانی کنم و دانسته و با قبول ریسک دوستان انجام بدن .

ما که نمیخوایم چشم بسته کاری انجام بدیم
اگر بفهمیم دقیقا چه کاری داریم انجام میدیم هیچ مشکلی پیش نمیاد
بنظرم گرفتن بک آپ فقط تهیه پشتیبان از تنظیماتی است که روی مودم انجام شده و هیچ ارتباطی با فایلهای سیستمی نداره
گیرم بقول شما با restoreکردن فایل بک آپ روی مودم دیگه اون مودم بالا نیاد مهم نیست شما دوباره فکتوری ریست کنی از فایلهای سیستمی که دست نخورده هستند دوباره مودم بالا میاد
فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد اگر از فایل بک آپ استفاده کنیم

khordad
05-21-2023, 01:39 PM
تا اینجای کار تلنت G1 فعال شده و ما فرامین اولیه برای آنلاک موقت (آنلاکی که با ریست فکتوری از بین میرود) را انجام دادیم نتیجه کار فایل [Only registered and activated users can see links]

که با مراجعه به بخش system--> maintenance گزینه آخر و restore کردن فایل بالا انلاک موقت روی مودم G1 انجام شده است
بعد از مشارکت و آنلاک توسط حداقل یکی از دوستان سراغ آنلاک داِیم خواهیم رفت

saber73
05-21-2023, 01:55 PM
ما که نمیخوایم چشم بسته کاری انجام بدیم
اگر بفهمیم دقیقا چه کاری داریم انجام میدیم هیچ مشکلی پیش نمیاد
بنظرم گرفتن بک آپ فقط تهیه پشتیبان از تنظیماتی است که روی مودم انجام شده و هیچ ارتباطی با فایلهای سیستمی نداره
گیرم بقول شما با restoreکردن فایل بک آپ روی مودم دیگه اون مودم بالا نیاد مهم نیست شما دوباره فکتوری ریست کنی از فایلهای سیستمی که دست نخورده هستند دوباره مودم بالا میاد
فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد اگر از فایل بک آپ استفاده کنیم

فایل بک آپ رو من باز کردم و داخلش دقیقا همون nvram مودم هست و برا همین میگم کار درستی نیست ماله یک مودم بر روی دیگری زده بشه و یک بار من انجام دادم یعنی از یک مودم به یک مودم زدم و دیگه مودم موند رو بوت و اصلا ریست کارخانه هم جواب نداد چون کلا بالا نیومد مودم . به هر حال من گفتم دانسته کار رو انجام بدید . حالا ممکنه شانس ما طوری بوده که مودم خراب شده ولی دیگه بعد اون ماجرا من یکی که دیگه این کار رو انجام ندادم و نمیدم البته من از طریق دیگه ای وارد شل مستقیم ( بدون یوزر و پسورد ) مودم میشم و نیازی به بک آپ یا آموزشی که بالاتر داخل عکس دادم ندارم .

khordad
05-21-2023, 11:46 PM
البته احتیاط شرط عقل و کسی که کار فنی و نرم افزاری انجام میده باید کاملا جوانب کار رو بسنجه وقبل از شروع اطلاعات لازم رو بدست بیاره
اگه کاری رو از روی ناآگاهی انجام بدیم و مشرف به جوانب کار نباشیم ممکنه برامون مشکل پیش بیاد
بهر حال دوست ندارم کسی رو بترسونم که اگر چنین کردی و چنان شد پای خودته
قاعدتا کسی که با این مسایل ناآشناست و دوست هم نداره مثلا مودمشو آنلاک کنه و یا ریسک واسش محسوب میشه اون اصلا تو انجمن نمیاد میره یه پولی میده اینهمه مغازه 5 دقیقه ای براش کارو انجام میدن
طرف صحبتمون مراجعین یا اعضایی هست که خودشون دنبال مطلب هستند و ریسک کارو پذیرفتن همونطور که بنده و شما پذیرفتیم
حالا از این موضوع بگذریم
راه ورود به شل غیر از طریقی که ما رفتیم چی هست؟ اگر امکانش هست اشاره کنیداز روی کنجکاوی دنبالش بگردیم

saber73
05-23-2023, 01:04 AM
البته احتیاط شرط عقل و کسی که کار فنی و نرم افزاری انجام میده باید کاملا جوانب کار رو بسنجه وقبل از شروع اطلاعات لازم رو بدست بیاره
اگه کاری رو از روی ناآگاهی انجام بدیم و مشرف به جوانب کار نباشیم ممکنه برامون مشکل پیش بیاد
بهر حال دوست ندارم کسی رو بترسونم که اگر چنین کردی و چنان شد پای خودته
قاعدتا کسی که با این مسایل ناآشناست و دوست هم نداره مثلا مودمشو آنلاک کنه و یا ریسک واسش محسوب میشه اون اصلا تو انجمن نمیاد میره یه پولی میده اینهمه مغازه 5 دقیقه ای براش کارو انجام میدن
طرف صحبتمون مراجعین یا اعضایی هست که خودشون دنبال مطلب هستند و ریسک کارو پذیرفتن همونطور که بنده و شما پذیرفتیم
حالا از این موضوع بگذریم
راه ورود به شل غیر از طریقی که ما رفتیم چی هست؟ اگر امکانش هست اشاره کنیداز روی کنجکاوی دنبالش بگردیم

حالا بماند اون راهش چطوری هست چون کار تخصصی هست و مطلب ساده ای نیست عمومی بشه یا به بحث گذاشته بشه . مثلا اپراتور اومد همین بک اپ دیتا رو حذف کرد که نتونید بک اپ بگیرید یا بک اپ داخل مودم اپلود کنید ( مثل مودم های یوتل در نسخه های جدید ) و اون صفحه فعال سازی تلنت و ssh رو هم دستخوش تغییرات کرد یا اومد اسم و رمز تلنت رو عوض کرد اونوقت دیگه شما نخواهید توانست وارد شل مودم بشید و برا همین ما همیشه دنبال بک دورها یا باگهای مودم هستیم تا از اونها استفاده کنیم و وارد شل مودم بشیم اونم بدون اسم و پسورد .

khordad
05-23-2023, 05:13 PM
حالا بماند اون راهش چطوری هست چون کار تخصصی هست و مطلب ساده ای نیست عمومی بشه یا به بحث گذاشته بشه . مثلا اپراتور اومد همین بک اپ دیتا رو حذف کرد که نتونید بک اپ بگیرید یا بک اپ داخل مودم اپلود کنید ( مثل مودم های یوتل در نسخه های جدید ) و اون صفحه فعال سازی تلنت و ssh رو هم دستخوش تغییرات کرد یا اومد اسم و رمز تلنت رو عوض کرد اونوقت دیگه شما نخواهید توانست وارد شل مودم بشید و برا همین ما همیشه دنبال بک دورها یا باگهای مودم هستیم تا از اونها استفاده کنیم و وارد شل مودم بشیم اونم بدون اسم و پسورد .
صابر جان اشاره می کردین خوب بود.همونطور که تو قضیه آنلاک G1 هم به علی آقا یک نکته گفتین دنبال کردم
الان هم با مبحث binwalk و فرامین dd تا حدودی آشنا هستم و کار کردم
طوری که اطلاعات لازم از یک فایل سیستمی رو بگیرم و ازش اطلاعاتی مثل بوت لودر و کرنل و راه ورود از بک دور به سیستم که در واقع همون روش reverse هست رو پیدا کنم
ولی خوب هنوز خیلی چیزا هست که در موردشون اطلاعات ندارم و اگر اشاره ای بشه دنبالش میگردم
خوشبختانه فرومهای خارجی دنیای مطلب و اطلاعات هستند ولی تو انجمن های ما یک نفر چیزی رو با زحمت شبانه روزی پیدا کنه باید راحت و دو دستی تقدیم بقیه کنه و عده ای بدون اینکه یک ذره وقت بگذارن راحت از دست رنج بقیه بهره میبرند وقتی هم یک مطلبی رو فارسی سرچ میکنی میبینی یموضوعی رو 100 تا سایت و فروم از روی هم کپی کردن بدون اینکه یک واو رو جابجا کنن به اسم خودشون منتشر کردن واسه همین کسی رغبت نمیکنه همکاری کنه
تا اینجا هم بنده از شما تشکر میکنم و به مصداق جمله کسی که کلمه ای به من آموزد بتحقیق مرا بنده خویش ساخته است خودم رو مدیون شما و دیگر اساتید میدونم

khordad
05-28-2023, 12:37 PM
حمید آقا سلام
این خط فرمان رو در لینوکس دنبال میکردم ولی درست متوجه نشدم ممکنه خلاصه ای بفرمایید این چه کاری انجام میده
282907d2a34e24133016e369a8a3a9d6130e6ac0/unlock-i60.sh | bash/>

بنظر چند خط فرمان لینوکس در یک بچ فایل بنام unlocck-i60 گذاشته شده و اجرا میشود
سوالم اینه چطور با فرمت یک رشته کاراکتر در میاد
نتونستم انجامش بدم

Hamid1920
05-28-2023, 09:46 PM
حمید آقا سلام
این خط فرمان رو در لینوکس دنبال میکردم ولی درست متوجه نشدم ممکنه خلاصه ای بفرمایید این چه کاری انجام میده

نتونستم انجامش بدم

سلام
متوجه سوالتون نشدم واضج تر توضیح میدید؟
این فایل unlock-i60.sh رو من ندارم

khordad
05-28-2023, 10:49 PM
خودمم این فایل Unlock رو ندارم
فقط کسی که از راه دور با مثلا نرم افزار AnyDisk به کامپیوتر بنده وصل میشه بعد از اینکه مرحله اول یعنی تلنت مودم G1 رو فعال میکنه و وارد شل مود این مودم میشه
بجای فرمانهای nvram که دو سه تا فرمان هست برای اینکه بنده که دارم نگاه میکنم چیزی متوجه نشم در خط فرمان همین عبارت بالا رو تایپ میکنه و بعد از اجرا مودم آنلاک میشه
بنظر میاد اون چند تا دستور nvram_set داخل فایلی با نام unlock-i60.sh باشه که از نظر ما پنهان باشه
مثل اجرای یک بچ فایل در ویندوز فقط تفاوتش اینه که تو شل مود لینوکس اجرا میشه
اینکه چطور با bash و یکسری کارکتر این کار در لینوکس انجام میشه برام سواله و نتونستم فرمت فرمانشو پیدا کنم
این خط رو میگم

saber73
05-29-2023, 12:17 AM
حمید آقا سلام

نتونستم انجامش بدم

من فقط این قسمتش رو متوجه شدم ( unlock-i60.sh ) و جریان اینه ایشون یه بش اسکریپت ساخته داخلش هم دستورات انلاک دایم مودم هست و این بش اسکریپت رو تزریق میکنه داخل مودم از طریق سرور خودش و برا همین میگه باید روی خود مودم سیم کارت و اینترنت فعال وجود داشته باشه و اینترنت سیستم و این ارتباط رو باید خود مودم g1 تامین کنه و محلی که این بش اسکریپت تزریق میشه اصولا باید tmp مودم باشه چون بعد اجرای این اسکریپت لازمه از داخل مودم با همون ریست کارخانه پاک بشه و بره و آثاری ازش نمونه . و اینطوری ایشون مودم رو انلاک میکنه . به طور کل اگر نیازه فایلی به مودم تزریق بشه پس حتما هم لازمه اینترنت سیستم از اون مودم باشه که میخواهیم انلاکش کنیم نه اگر انلاک فقط با فرستادن دستور هست و فایلی از جایی به مودم تزریق نمیشه نیازی کلا به این نیست که مودم روش سیم کارت باشه یا اینترنت سیستم رو تامین کنه با استفاده از اینترنت یه مودم دیگه راحت کار قابل انجام هست .

saber73
05-29-2023, 12:30 AM
خودمم این فایل Unlock رو ندارم
فقط کسی که از راه دور با مثلا نرم افزار AnyDisk به کامپیوتر بنده وصل میشه بعد از اینکه مرحله اول یعنی تلنت مودم G1 رو فعال میکنه و وارد شل مود این مودم میشه
بجای فرمانهای nvram که دو سه تا فرمان هست برای اینکه بنده که دارم نگاه میکنم چیزی متوجه نشم در خط فرمان همین عبارت بالا رو تایپ میکنه و بعد از اجرا مودم آنلاک میشه
بنظر میاد اون چند تا دستور nvram_set داخل فایلی با نام unlock-i60.sh باشه که از نظر ما پنهان باشه
مثل اجرای یک بچ فایل در ویندوز فقط تفاوتش اینه که تو شل مود لینوکس اجرا میشه
اینکه چطور با bash و یکسری کارکتر این کار در لینوکس انجام میشه برام سواله و نتونستم فرمت فرمانشو پیدا کنم
این خط رو میگم

باز ایشون گذاشته شما یه چیزهایی رو دیدید :D من بیام رو سیستم شما برا انلاک این مودم اصلا هیچ کاری در سیستم شما نمیکنم که بتونید ببینید :D همه کارها تو سیستم من انجام میشه :cool: بعد هم که مودم انلاک شد کلا شما متعجب میشید که چطور کار انجام شد .

khordad
05-29-2023, 01:09 AM
باز ایشون گذاشته شما یه چیزهایی رو دیدید :D من بیام رو سیستم شما برا انلاک این مودم اصلا هیچ کاری در سیستم شما نمیکنم که بتونید ببینید :D همه کارها تو سیستم من انجام میشه :cool: بعد هم که مودم انلاک شد کلا شما متعجب میشید که چطور کار انجام شد .
مودم خودم نبود تو ویدیو کلیپ یوتیوب دیدم خودم که با همون روش دستی تو خونه انجام دادم
فقط این کلیپ رو که دیدم این قسمتش رو اسکرین شات گرفتم
نفهمیدم معنی این رشته کاراکتر با نام فایل و bash | در انتهای فرمان چه معنی میده
گفتم حمید تو دستورات لینوکسی استاد راهنمایی کنه

Hamid1920
05-31-2023, 12:14 AM
مودم خودم نبود تو ویدیو کلیپ یوتیوب دیدم خودم که با همون روش دستی تو خونه انجام دادم
فقط این کلیپ رو که دیدم این قسمتش رو اسکرین شات گرفتم
نفهمیدم معنی این رشته کاراکتر با نام فایل و bash | در انتهای فرمان چه معنی میده
گفتم حمید تو دستورات لینوکسی استاد راهنمایی کنه

282907d2a34e24133016e369a8a3a9d6130e6ac0/unlock-i60.sh | bash
این دستور دو بخش داره یکی unlock-i60.sh که داره تو مسیر 282907d2a34e24133016e369a8a3a9d6130e6ac0 اجرا میشه و حالا یه اسکریپت هست که کار خاصی انجام میده و نهایتا داره یه رشته کاراکتری میساره که حاوی دستورات لینوکسیه برای اینکه بشه رشته کاراکتری رو توسط مفسر اجرا کنه باید پایپش کنه تو بش لینوکس
"|" کاراکتر علامت پایپه که خروجی دستور سمت چی رو میده به دستور سمت راستی

khordad
05-31-2023, 01:28 AM
282907d2a34e24133016e369a8a3a9d6130e6ac0/unlock-i60.sh | bash
این دستور دو بخش داره یکی unlock-i60.sh که داره تو مسیر 282907d2a34e24133016e369a8a3a9d6130e6ac0 اجرا میشه و حالا یه اسکریپت هست که کار خاصی انجام میده و نهایتا داره یه رشته کاراکتری میساره که حاوی دستورات لینوکسیه برای اینکه بشه رشته کاراکتری رو توسط مفسر اجرا کنه باید پایپش کنه تو بش لینوکس
"|" کاراکتر علامت پایپه که خروجی دستور سمت چی رو میده به دستور سمت راستی

اگر مسیری که میفرمایید تو سیستم فایل مودم باشه الان به اون دسترسی ندارم که چک کنم
نکته ای که از صحبت شما گرفتم اینه که میشه یک اسکریپت حاوی چند دستور اجرایی در یک فایل ذخیره کرد و با bash | اونو به خط فرمان شل فرستاد درسته؟

Hamid1920
05-31-2023, 02:32 AM
اگر مسیری که میفرمایید تو سیستم فایل مودم باشه الان به اون دسترسی ندارم که چک کنم
نکته ای که از صحبت شما گرفتم اینه که میشه یک اسکریپت حاوی چند دستور اجرایی در یک فایل ذخیره کرد و با bash | اونو به خط فرمان شل فرستاد درسته؟

شما کلا همه دستوراتتون رو داخل همون فایل اسکریپت مینویسید و اجراش میکنید نیاز به پایپ کردن به بش نیست این یه حالت خاصی بوده و حتما برای این نحوه نوشتنش دلیلی داشته

saber73
05-31-2023, 03:39 AM

چنین مسیری یا فایلی یا اسمی رو من داخل مودم پیدا نکردم و حتی کل فایلهای مودم رو بیرون اوردم و دقیقتر جستجو زدم بازم چیزی وجود نداشت . ممکنه این ادرسی یا مسیری هست که مربوط به سرور مجازی خودش هست البته رمزنگاری شده هش شده یا ممکنه این ادرس داخل مودم هست اما رمزنگاری شده و به این شکل دراومده ! من فیلم رو هم دیدم به طور کل داخل مودم فایل میفرسته به واسط ftp server از روی سرور مجازی خودش و برا همین هم تاکید داره این بار برا انلاک این نسخه لازمه سیم کارت با اینترنت داخل مودم بزارید چون این کار انجام نشه نمیشه داخل مودم از راه دور فایل اپلود کرد . در ضمن تو فیلم دقت کنید این مقدار نیست ادرس بلکه خیلی بیشتر و بلندتر هست و شما داخل شل مودم بخشی از این ادرس هش شده رو مشاهده میکنید

تو این بخش فیلم هم همانطوری که گفتم دقت کنید فایل به مودم تزریق میشه از سمت سرور و خودشون هم بهش اشاره میکنن

ایشون در کل به صورت حرفه ای اومدن ادرس و اسم و پسورد سرور خودش و همچنین مسیری که فایل داخل مودم میره رو رمزنگاری کرده و بعد داخل شل وارد میکنه شما هم میزنی برات جواب نمیده چون ناقص میزنی بخش از ادرس در فیلم مخفی هست و شما نمیتونی کامل ادرس رو ببینی حتی ببینی هم باز کار نخواهد کرد چون بعد هر انلاک راحت میتونه یوزر یا پسورد ftp خودش رو تغییر بده و دیگه این دستور کار نخواهد کرد .

khordad
05-31-2023, 04:10 AM
برا همین هم تاکید داره این بار برا انلاک این نسخه لازمه سیم کارت با اینترنت داخل مودم بزارید چون این کار انجام نشه نمیشه داخل مودم از راه دور فایل اپلود کرد .
البته اینکه میگه یجوری اینترنت رو به سیستمتون برسونید یا با هات اسپات به گوشیتون وصل شید و یا بشکل دیگه واسه اینه که میخواد ارتباط از راه دور با anydesk یا حالا هر نرم افزار ریموت دسکتاب از بین نره و حتی موقعی که مودم در حال آنلاک شدن داره ریبوت میشه ایشون ارتباطش قطع نشه

saber73
05-31-2023, 04:46 AM
البته اینکه میگه یجوری اینترنت رو به سیستمتون برسونید یا با هات اسپات به گوشیتون وصل شید و یا یک بشکل دیگه واسه اینه که میخواد ارتباط از راه دور با anydesk یا حالا هر نرم افزار ریموت دسکتاب از بین نره و حتی موقعی که مودم در حال آنلاک شدن داره ریبوت میشه ایشون ارتباطش قطع نشه

این عکس رو ببینید داخلش یه قسمت رو مشخص کردم و دورش خط کشیدم به این حالت میگن اپلود یا دانلود فایل به واسط سرور .
اینجا هم هدف فقط فرستادن فایل داخل مودم هست . با دستورات wget و curl اشنا باشید و کار کرده باشید کاملا متوجه میشید من چی میگم .

khordad
05-31-2023, 04:51 AM
تو این بخش فیلم هم همانطوری که گفتم دقت کنید فایل به مودم تزریق میشه از سمت سرور و خودشون هم بهش اشاره میکنن

ایشون در کل به صورت حرفه ای اومدن ادرس و اسم و پسورد سرور خودش و همچنین مسیری که فایل داخل مودم میره رو رمزنگاری کرده و بعد داخل شل وارد میکنه شما هم میزنی برات جواب نمیده چون ناقص میزنی بخش از ادرس در فیلم مخفی هست و شما نمیتونی کامل ادرس رو ببینی حتی ببینی هم باز کار نخواهد کرد چون بعد هر انلاک راحت میتونه یوزر یا پسورد ftp خودش رو تغییر بده و دیگه این دستور کار نخواهد کرد .
کاملا تحلیلتون درسته
البته از روی همون اسکرین شاتی که شما تو این پست آپلود کردین مشخصه آخرش نوشته شده nvram commit success و برای ما مشخصه که تو فایل مذکور همین چند تا دستور nvram_set و درنهایت nvram commit زده شده و مودم آنلاک شده
در کل13 تا دستور هست میشه یکی یکی دستورات رو اجرا کرد و مودم انلاک میشه
ولی راه راحتترش اینه بقول حمید آقا که بالاتر گفتن یک اسکریپت نوشته بشه و یکباره اجرا بشه

khordad
05-31-2023, 04:54 AM
این عکس رو ببینید داخلش یه قسمت رو مشخص کردم و دورش خط کشیدم به این حالت میگن اپلود یا دانلود فایل به واسط سرور .
اینجا هم هدف فقط فرستادن فایل داخل مودم هست . با دستورات wget و curl اشنا باشید و کار کرده باشید کاملا متوجه میشید من چی میگم .

ممنون نه با دستوراتی که گفتین کار نکردم ولی الان میرم نگاه میکنم و تمرین میکنم

saber73
05-31-2023, 04:59 AM
الان فرض کنید میخوایم این 13 تا دستور رو تو شل بزنیم اگر دستورات رو در فایلی با نام Unlock tfi-60.sh ذخیره کنم و اسم فایل رو بعد از لاگین بنویسم دستورات اجرا میشه؟
mount -o remount,rw /
mount -o remount,ro /
cd opt/nvram
mount -n -o remount,rw /
nvram_set 0 cwmp_acs_url
nvram commit 0
mount -n -o remount,ro /
reboot modem

اگر اجرا بشه این مربوط به زمانیه که فایل اسکریپت Unlock tfi-60.sh داخل مودم باشه
حالا من میخوام این فایل روی کامپیوتر و سیستم خودم باشه و بفرستمش تو مودم
اینجا باید بنویسم Unlock tfi-60.sh |bash
البته الان به مودم دسترسی ندارم وگرنه امتحان میکردم
چون شما تجربه اینکارو دارید ازتون سوال کردم

من بخوام انجام بدم بش اسکریپت رو درست میکنم و دستورات رو داخلش میزارم و بعد بش اسکریپت رو میفرستم داخل مودم و از اونجا اجرا میکنم حالا که اقای عجمی گفتن با این دستور bash | میشه از رو سیستم بدون نیاز به فرستادن بش اسکریپت به داخل مودم انجامش داد پس حتما میشه و باید بشه .
برای مثال بش اسکریپت اینطوری ساخته میشه
و بعد که انتقال پیدا کرد در یک مسیری مثلا tmp داخل مودم با این دستور هم اجرا میشه :
bash /tmp/unlock.sh
البته کلا به اینها احتیاجی نیست شما یک اسکریپت vbs ساده بساز و دستورات رو هم داخلش بزار و از داخل ویندوز اجرا کن تمام راحت خودش همه رو میزنه تو شل مودم فقط نکته داره قبلش شل باید رو مودم فعال شده باشه و داخل اسکریپت هم دستور اتصال به شل و لاگین هم گذاشته باشی تا متصل بشه لاگین کنه و بعد شروع کنه دستورات رو بزنه و تمام خیلی ساده و راحت

khordad
05-31-2023, 05:24 AM
من بخوام انجام بدم بش اسکریپت رو درست میکنم و دستورات رو داخلش میزارم و بعد بش اسکریپت رو میفرستم داخل مودم و از اونجا اجرا میکنم حالا که اقای عجمی گفتن با این دستور bash | میشه از رو سیستم بدون نیاز به فرستادن بش اسکریپت به داخل مودم انجامش داد پس حتما میشه و باید بشه .
برای مثال بش اسکریپت اینطوری ساخته میشه
و بعد که انتقال پیدا کرد در یک مسیری مثلا tmp داخل مودم با این دستور هم اجرا میشه :
bash /tmp/unlock.sh
البته کلا به اینها احتیاجی نیست شما یک اسکریپت vbs ساده بساز و دستورات رو هم داخلش بزار و از داخل ویندوز اجرا کن تمام راحت خودش همه رو میزنه تو شل مودم فقط نکته داره قبلش شل باید رو مودم فعال شده باشه و داخل اسکریپت هم دستور اتصال به شل و لاگین هم گذاشته باشی تا متصل بشه لاگین کنه و بعد شروع کنه دستورات رو بزنه و تمام خیلی ساده و راحت
اوکی ممنون از راهنمایی عالی بود
اون دستورات curl و wget هم که بالاتر اشاره کردین عالی بود الان رفتم نگاه کردم تقریبا دستورات مشابهی هستند و البته curl بهتره و الان روی ابونتو نسخه ورک استیشن 18 که داشتم نصبش کردم بیشتر از اینکه کاربردی برای مبحث جاری داشته باشه جای دیگه که خیلی وقت بود سوال داشتم جوابمو گرفتم ممنون

khordad
05-31-2023, 05:27 AM
این روش بنظرم از اون روش کلیپی که شما هم بهش اشاره کردین بهتره

saber73
05-31-2023, 11:34 AM
این روش بنظرم از اون روش کلیپی که شما هم بهش اشاره کردین بهتره
بله راحت تر و خیلی ساده تر هست .
و همچنین دقیقا طبق گفته آقای عجمی اون شخص برای مقاصد خاصی و بنابر شرایط اینشکلی کار رو انجام داده یعنی نمی*خواسته فایلی در اختیار کسی قرار بده و نمی*خواسته دستورات داخل اسکریپت همون دستورات آنلاک هم لو بره و همچنین نمی*خواسته آدرس سرور و مشخصات سرور خودش و مسیرو فایلی که در مودم باعث آنلاک شدنش میشه مشخص بشه اومده به این شکل مودم رو آنلاک کرده.

ALiAS2
06-02-2023, 09:18 AM
بله راحت تر و خیلی ساده تر هست .
و همچنین دقیقا طبق گفته آقای عجمی اون شخص برای مقاصد خاصی و بنابر شرایط اینشکلی کار رو انجام داده یعنی نمی*خواسته فایلی در اختیار کسی قرار بده و نمی*خواسته دستورات داخل اسکریپت همون دستورات آنلاک هم لو بره و همچنین نمی*خواسته آدرس سرور و مشخصات سرور خودش و مسیرو فایلی که در مودم باعث آنلاک شدنش میشه مشخص بشه اومده به این شکل مودم رو آنلاک کرده.

اون کلاهش بیانگر همه چی بوده و هست :D :p

ALiAS2
06-03-2023, 07:08 PM
با سلام خدمت اساتید بزرگوار :)
من : بنده خدا آقا صابرِ عشق رو خیلی اذیتش کردم آقا حمید خان :o
دیگه گفتم از شما سوالات و مشکلاتم رو بپرسم ولی خداییش قصد اذیتتون رو ندارم :D ♥

یه مودم TF-i60 G1 ماهان نت به دستم رسیده خدا لقدشون کنه با این طراحی و خراب کاریاشون برداشتن روی آرم ایرانسل به این قشنگی رو خراب کردن و یه چیزی چاپی مثل لاک ناخن چاپ کردن اونم بشدت شلخته و بدون وسواس که اصلا اصالت مودم رو بهم ریخته
خودمم یه دونه ازین G1 دارم و هنوز آکبنده برای همین گفتم شاید بشه یه سری اطلاعات و فایل هارو ازون مودم دیگم استخراج کنم و به این یکی مودم تزریقش کنم ولی متاسفانه اونقد توی این ویندوز 11 ترررمال به مشکل خوردم
هرجاشو درست کردم یه جای دیگش نذاشت ما جلوتر بریم ولی خب کلی از ترمینال ویندوز 11 استفاده کردم و نتیجه هم گرفتم !!

مشکل اینه که میخوام این اطلاعات صفحه overview-info.asp مودم رو به شکل اصلیه خودش که ایرانسله برگردونم مسیر images های مودم هم پیدا کردم ولی نمیتونم از مودم استخراج یا به مودم اضافه یا جایگزینشون کنم !!
یه سری فایل بکاپ از nvram.cfg.backup توی مودم پیدا کردم که با دستور rm حذفش کردم ولی مشخص نیست از چندجا این مودم دستور میگیره و حتی با دستور mount , remount هم نشد ویرایششون کنم و هیچ ارروری هم نمیداد فقط تغییری پیدا نمیکرد با اینکه دستورات رو کامل اجرا میکردم و nvram commit 0 رو میزدم هیچی نمیشد حالا اینا به کنار برداشتن صفحه اولش که بجای زرد قناری به اون قشنگی باشه رو آبی و سفیدش کردن قشنگ پی پی کردن توش ;) !!

cd /usr/[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links](46).png

[Only registered and activated users can see links](45).png

## اینا هم عکساشونه ملاحظه کنین صفحه اصلی مودم هیچیش سرجاش نیست اگر راهی برای اینکه بشه اینارو تغییر و جایگزینشون کرد بلکه بشه توی محیط ویندوز با دستورات توی ترمینال ویندوز 11 بفرمایین فعلا هنوز نتونستم به اوبونتو دسترسی پیدا کنم که با اون کار کنم !! ممنون میشم لطف کنین راهنمایی کنین ♥♥

[Only registered and activated users can see links](44).png

پیشاپیش از لطف و محبت و راهنمایی هاتون کمال سپاس رو دارم مخصوصا آقا صابر جان ♥♥ واقعا ایشون نبود خیلی از همین کارا هم جلو نمیرفت ♥♥

Hamid1920
06-04-2023, 12:28 AM
با سلام خدمت اساتید بزرگوار :)
من : بنده خدا آقا صابرِ عشق رو خیلی اذیتش کردم آقا حمید خان :o
دیگه گفتم از شما سوالات و مشکلاتم رو بپرسم ولی خداییش قصد اذیتتون رو ندارم :D ♥

یه مودم TF-i60 G1 ماهان نت به دستم رسیده خدا لقدشون کنه با این طراحی و خراب کاریاشون برداشتن روی آرم ایرانسل به این قشنگی رو خراب کردن و یه چیزی چاپی مثل لاک ناخن چاپ کردن اونم بشدت شلخته و بدون وسواس که اصلا اصالت مودم رو بهم ریخته
خودمم یه دونه ازین G1 دارم و هنوز آکبنده برای همین گفتم شاید بشه یه سری اطلاعات و فایل هارو ازون مودم دیگم استخراج کنم و به این یکی مودم تزریقش کنم ولی متاسفانه اونقد توی این ویندوز 11 ترررمال به مشکل خوردم
هرجاشو درست کردم یه جای دیگش نذاشت ما جلوتر بریم ولی خب کلی از ترمینال ویندوز 11 استفاده کردم و نتیجه هم گرفتم !!

مشکل اینه که میخوام این اطلاعات صفحه overview-info.asp مودم رو به شکل اصلیه خودش که ایرانسله برگردونم مسیر images های مودم هم پیدا کردم ولی نمیتونم از مودم استخراج یا به مودم اضافه یا جایگزینشون کنم !!
یه سری فایل بکاپ از nvram.cfg.backup توی مودم پیدا کردم که با دستور rm حذفش کردم ولی مشخص نیست از چندجا این مودم دستور میگیره و حتی با دستور mount , remount هم نشد ویرایششون کنم و هیچ ارروری هم نمیداد فقط تغییری پیدا نمیکرد با اینکه دستورات رو کامل اجرا میکردم و nvram commit 0 رو میزدم هیچی نمیشد حالا اینا به کنار برداشتن صفحه اولش که بجای زرد قناری به اون قشنگی باشه رو آبی و سفیدش کردن قشنگ پی پی کردن توش ;) !!

cd /usr/[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links](46).png

[Only registered and activated users can see links](45).png

## اینا هم عکساشونه ملاحظه کنین صفحه اصلی مودم هیچیش سرجاش نیست اگر راهی برای اینکه بشه اینارو تغییر و جایگزینشون کرد بلکه بشه توی محیط ویندوز با دستورات توی ترمینال ویندوز 11 بفرمایین فعلا هنوز نتونستم به اوبونتو دسترسی پیدا کنم که با اون کار کنم !! ممنون میشم لطف کنین راهنمایی کنین ♥♥

[Only registered and activated users can see links](44).png

پیشاپیش از لطف و محبت و راهنمایی هاتون کمال سپاس رو دارم مخصوصا آقا صابر جان ♥♥ واقعا ایشون نبود خیلی از همین کارا هم جلو نمیرفت ♥♥

والا من همونطور که قبلا گفتم فقط یکبار بصورت ریموت به این مودم وصل شدم و انلاکش کردم خیلی راجب نسخه های مختلفش اطلاعاتی ندارم ولی معمولا اینطور تغییرات رو تو فایل های css میدن و شما با تغییر همین فایل ها میتونید تم رو عوض کنید یا به ایرانسل برگردونید

ALiAS2
06-04-2023, 11:23 AM
والا من همونطور که قبلا گفتم فقط یکبار بصورت ریموت به این مودم وصل شدم و انلاکش کردم خیلی راجب نسخه های مختلفش اطلاعاتی ندارم ولی معمولا اینطور تغییرات رو تو فایل های css میدن و شما با تغییر همین فایل ها میتونید تم رو عوض کنید یا به ایرانسل برگردونید

زنده باد ممنون از لطفتون حمید خان حیف که این مودم هواوی نیست که مثلا با برنامه QHuawei Flasher بشه با داشتن فریمور به این فایل های دسترسی داشت ولی بنده خدا آقا صابر♥ اینارو بهم با توضیحات کامل و ویدئوی بصورت شیک و مجلسی با جزئیات گفتن ولی نیازه که ابونتوی نسخه ایشون رو بگیرم که ایشون زحمت اونم کشیدن خدا خیرش بده ولی هنوز دانلودش نکردم در ضمن برای دسترسی به CSS نیازه که فریمور خام یا اورجینال ایرانسل ازین مدل مودم رو داشته باشیم که نداریم اگر به اون دسترسی داشتم وسواس زیادی دارم در این زمینه و هرجوری بشه اوکیش میکردم یا اصلا اگر میشد فایل bin فریمورش رو داشتیم روش آپگرید میکردیم همه چی برطرف میشد ، میخواستم با کمترین وسیله ای راه میانبرش رو بدست بیارم که نیاز نباشه فریمور رو بگیریم و اکسترکتش کنیم و فایل CSS ش رو بیرون بکشیم و این حرکت هارو بزنیم و از طریق TELNET به این آپشن ها و تغییرات دست پیدا کنیم ♥

ALiAS2
06-05-2023, 12:38 PM
با سلام خدمت دوستان
یه سوال برام پیش اومده آیا راهی هست و ممکنه از یه مودم متفرقه ای مثل همین GreenPacket TF-i60 G1 دامپ بکاپ بگیریم و روی مودم دیگه ای به عنوان آپدیت استفاده کرد ؟
ممنون میشم جواب بدین با تشکر ♥

saber73
06-08-2023, 03:02 AM
با سلام خدمت دوستان
یه سوال برام پیش اومده آیا راهی هست و ممکنه از یه مودم متفرقه ای مثل همین GreenPacket TF-i60 G1 دامپ بکاپ بگیریم و روی مودم دیگه ای به عنوان آپدیت استفاده کرد ؟
ممنون میشم جواب بدین با تشکر ♥

بله میشه با پروگرامر انجام داد اما باید کار تعمیرکار خیلی خوب باشه و خیلی هم وارد باشه و از ای سی فلش دامپ برداره و بعدا لازم بود بزنید رو ای سی مودم با پروگرامر . نرم افزاری هم میشه یه کارهایی کرد اما ریسک داره مثلا از پارتیشن های مودم بک اپ بردارید و روی مودم دیگه ای استفاده کنید خصوصا پارتیشن rootfs

ALiAS2
06-08-2023, 06:41 AM
بله میشه با پروگرامر انجام داد اما باید کار تعمیرکار خیلی خوب باشه و خیلی هم وارد باشه و از ای سی فلش دامپ برداره و بعدا لازم بود بزنید رو ای سی مودم با پروگرامر . نرم افزاری هم میشه یه کارهایی کرد اما ریسک داره مثلا از پارتیشن های مودم بک اپ بردارید و روی مودم دیگه ای استفاده کنید خصوصا پارتیشن rootfs

مرسی آقا صابرجان محبت کردی ، شما درحال حاظر بنده رو خیلی شرمنده کردی یه دنیا ممنونم ازت ♥

shervin
06-08-2023, 09:46 AM
telnet 192.168.1.1
root
root123
mount -o remount,rw /
mount -o remount,rw /

در این قسمت دقت کنید که
-----------
حتما باید به جای
m
که نام کاربری ویندوز ما هست و موقع ساخت سرور هم تعریف کردیم و بهش اجازه دسترسی به سرور رو دادیم
از اسم کاربری ویندوز خودتون استفاده کنید
-----------
و به جای 1234 که پسورد کاربری ویندوز ما میباشد باید پسورد ویندوز خودتون رو جایگذاری کنید
-----------
و به جای این ای پی ادرس یعنی
192.168.1.24
باید همون ای پی مودم که موقع ساخت سرور نشون دادیم از کجا دریافت و داخل سرور جایگذاری میکنید رو وارد کنید
-----------

خب الان
اسم کاربری ویندوز ما که در سرور هم تعریف و بهش اجازه دسترسی دادیم
m
----
رمز ورود ویندوز ما
12345
----
و ای پی مودم ما که وارد سرور هم کردیم
192.168.1.24
هست و در دستورات جایگذاری کرده و کار رو ادامه میدیم
------------------------------
ریست کارخانه مودم یادتون نره

ALiAS2
06-08-2023, 05:50 PM
telnet 192.168.1.1
root
root123
mount -o remount,rw /
mount -o remount,rw /

در این قسمت دقت کنید که
-----------
حتما باید به جای
m
که نام کاربری ویندوز ما هست و موقع ساخت سرور هم تعریف کردیم و بهش اجازه دسترسی به سرور رو دادیم
-----------
و به جای 1234 که پسورد کاربری ویندوز ما میباشد باید پسورد ویندوز خودتون رو جایگذاری کنید
-----------
192.168.1.24
باید همون ای پی مودم که موقع ساخت سرور نشون دادیم از کجا دریافت و داخل سرور جایگذاری میکنید رو وارد کنید
-----------

خب الان
m
----
رمز ورود ویندوز ما
12345
----
192.168.1.24

سلام ممنون دوست عزیز shervin این کارو میشه روی ترمینال ویندوز 11 یا از طروق دیگه روی ویندوز های 10 یا 7 انجام دادش که نیاز نباشه حتماً لینوکس اوبونتو نصب کنم ؟ یا حتماً نیازه ؟

shervin
06-09-2023, 12:49 AM
سلام ممنون دوست عزیز shervin این کارو میشه روی ترمینال ویندوز 11 یا از طروق دیگه روی ویندوز های 10 یا 7 انجام دادش که نیاز نباشه حتماً لینوکس اوبونتو نصب کنم ؟ یا حتماً نیازه ؟

سلام

ویندوز 7 و بعد از اون ویندوز 10

روی ویندوز 11 من تست نکردم

saber73
06-10-2023, 03:18 AM
telnet 192.168.1.1
root
root123
mount -o remount,rw /
mount -o remount,rw /

در این قسمت دقت کنید که
-----------
حتما باید به جای
m
-----------
-----------
192.168.1.24
-----------

خب الان
m
----
رمز ورود ویندوز ما
12345
----
192.168.1.24

دستت درد نکنه. اما ای کاش کامل و دقیق توضیح می*دادی تا دوستان فردا هی ما رو سر این آموزش شما سوال پیچ نکنن چون خیلی ها واقعا سخت متوجه میشن:D

esipoko
06-10-2023, 09:52 AM
سلام و عرض ادب

خواستم تشکر کنم از وقتی که میگذارید و اهمیتی که به دیگران میدید.

این نهایت سخاوتمندی و محبت شماست که تجربیات و دانشتون رو با دیگران به اشتراک میگذارید.

با تشکر

ALiAS2
06-10-2023, 10:57 PM
دستت درد نکنه. اما ای کاش کامل و دقیق توضیح می*دادی تا دوستان فردا هی ما رو سر این آموزش شما سوال پیچ نکنن چون خیلی ها واقعا سخت متوجه میشن:D

سلام ای عشق ♥

آقا دمت گرم با تجربیاتی که تو در اختیارم گذاشتی و این دوستمون لطف کردن زحمت کشیدن و فرمودن خدا خیرتون بده مودم رو با فایل های توی مودم خودم که فابریکی ایرانسل بود و اطلاعاتی که ازش کشیدم بیرون تونستم برگردونم به حالت اولیه ایرانسل
همچنین با استخراج فایلای عکس و svg های ایرانسل تونستم تک تک اون صفحه WEBUIش رو برگردونم به شکل اصلی ایرانسل همچنین الان میشه کلی شخصی سازی هم انجام داد با این حرکت انتحاری واقعاً کمال تشکر رو دارم زنده باد به دوستان بزرگوار مخصوصا آقا صابر که لنگه نداره ♥♥

ALiAS2
06-10-2023, 11:01 PM

من رفتم کلی از توش نکته کشیدم بیرون چون هر سری که انجام میدادم درست نمیشد و متوجه شدم هر وقت نمیشه یه جای کارش میلنگه در اخرم با ویندوز 7 تونستم به نتیجه برسم ، برای همین الان میتونم بصورت کامل جزء به جزء براتون شرح بدم ولی خب وقتی یه چیزی رو با سعی و تلاش بهش برسی خوبیش اینه که بعدش میتونی بطورکامل از بدست آوردن دانشش لذت ببری و توی ذهنت بمونه !! بازم دمت گرم آقا صابر جان
(مودمی چیزی داشتین برای صابر بفرستین که واقعاً کارش درسته با نهایت ظرافت براتون کار میکنه و وقت میزاره مطمئن باشین ) ♥ ;)
البته جسارت به بقیه بزرگواران نباشه همتون کارتون درسته ♥♥

MH.Mousavi
06-12-2023, 02:14 AM
من رفتم کلی از توش نکته کشیدم بیرون چون هر سری که انجام میدادم درست نمیشد و متوجه شدم هر وقت نمیشه یه جای کارش میلنگه در اخرم با ویندوز 7 تونستم به نتیجه برسم ، برای همین الان میتونم بصورت کامل جزء به جزء براتون شرح بدم ولی خب وقتی یه چیزی رو با سعی و تلاش بهش برسی خوبیش اینه که بعدش میتونی بطورکامل از بدست آوردن دانشش لذت ببری و توی ذهنت بمونه !! بازم دمت گرم آقا صابر جان
(مودمی چیزی داشتین برای صابر بفرستین که واقعاً کارش درسته با نهایت ظرافت براتون کار میکنه و وقت میزاره مطمئن باشین ) ♥ ;)
البته جسارت به بقیه بزرگواران نباشه همتون کارتون درسته ♥♥

منم چند وقته دارم شمارو دنبال میکنم از دوستان کمک میگیرید ولی تا حالا هیچ کمکی به دوستان نکردید خوب شما که این همه نکات به قول خودتون دراوردید اگر دوستان اون نکات اولیه رو همینجا بیان نمیکردن شما میتونستید ؟ پس شما هم نکاتی که دراوردید اینجا دسته بندی کنید که یه نفر دیگه هم با راهنمایی هایی شما نکته های جدیدی بدست بیاره و اونم لذت ببره و به گسترش دانش بچه ها کمک کنه مطمئن باشید ضرر نمیکنید اتفاقا این رفتارهای شما بقیه رو محتاط تر میکنه که چرا یه نفر باهمکاری بچه ها به یه سری نکات رسیده ولی میخواد اونارو مخفی کنه اینطوری میشه که بقیه بچه ها هم از شما الگو میگیرن و رفتارشون شبیه شما میشه

ALiAS2
06-12-2023, 04:05 AM
منم چند وقته دارم شمارو دنبال میکنم از دوستان کمک میگیرید ولی تا حالا هیچ کمکی به دوستان نکردید خوب شما که این همه نکات به قول خودتون دراوردید اگر دوستان اون نکات اولیه رو همینجا بیان نمیکردن شما میتونستید ؟ پس شما هم نکاتی که دراوردید اینجا دسته بندی کنید که یه نفر دیگه هم با راهنمایی هایی شما نکته های جدیدی بدست بیاره و اونم لذت ببره و به گسترش دانش بچه ها کمک کنه مطمئن باشید ضرر نمیکنید اتفاقا این رفتارهای شما بقیه رو محتاط تر میکنه که چرا یه نفر باهمکاری بچه ها به یه سری نکات رسیده ولی میخواد اونارو مخفی کنه اینطوری میشه که بقیه بچه ها هم از شما الگو میگیرن و رفتارشون شبیه شما میشه

اولا سلام جناب موسوی !!!
بعدشم اینکه چطوری چنین فکری در مورد بنده کردین ؟؟؟
یه پیامی بهتون توی خصوصی میخواستم بفرستم و تمام مقاصد ازینکه چیزی بیشتر بیان نکردم و نگفتم برای دیگران یکی مثل جنابعالی که پیگیرین ولی اطلاعاتی در مورد این مودم بیان نمیکنین عرض کنم که یه اتفاقی افتاد فعلا صبر میکنم شاید بعدا فرستادم که ملاحظه کنین !

بعد اینکه از شما توقع چنین سخنانی رو نداشتم ، شما که اینقد پیگیر هستین و دانش تون نسبت به بنده که رشته ام رشته حسابداریه بیشتره در این زمینه توقع میرفت که یه لطفی کنین و جوابی بدین !!
در ضمن دیگران الان اینطوری هستن که شما فرمودین نه بنده ، بجز یکی دو سه نفر معدود که خودتون شاهدین !! در ضمن این توضیحات آقای شروین عزیز رو به کمک جناب صابر خیلی فسیح و کامل از سایتایی که معرفی کردن انجام داده بودم مشکل از اسم ویندوزم بود که اجازه نمیداد و باعث میشد در ویندوز 11 نشه کاری کرد که اونم با ویندوز 7 برطرف شد !! یکی هم فایروال سیستم هستش که باید نسبت به FTP-SERVER غیرفعالش کنین که ایشون بیان نکرده ولی بنده خدا آقا صابر همه اینارو بعلاوه کلی اطلاعات مفید هم خودشون نشونم دادن هم سایت معرفی کردن رفتم گشتم پیداشون کردم !! در ضمن بنده با جناب خرداد (جوادی) که پیاماشون رو به واضح ملاحظه میکنین کلی همفکری کردیم و دنبال مطالبش از سایتای خارجی بودیم و به نتایجی هم رسیدیم و هرچی بود با سوال و پاسخ توی سایت گذاشتیم توقع داشتین یکی یه مطلبی گذاشته من بیام همون رو دوباره بنویسم وقتی که از قبل در موردش کلی بحث کردیم و آزمون خطا گرفتیم تا به نتیجه رسیدیم و ایشون بیان کردن !! شما پشت پرده رو ندیدی وگرنه همینارم کسی نمیدید و نمیذاشت و به واسطه جناب خرداد که اومدن تلگرام بهم پیام دادن من پیگیر تر شدم تا به نتیجه رسیدم فقطم مشکلم برای ورود به تلنت بود که ایشون گفت کجاس بقیه ش حل شد !!

از اولشم عرض کردم دنبال آنلاک موقتش هستم و بودم چون مودمم نو بودش نمیخواستم گارانتیش از بین بره بعدشم تمامی چیزایی که میدونستم رو توی این سایت به اشتراک گذاشتم فقط نمیدونم چرا شما رو نمیدیدم که یه کمکی کنین بزرگوار !!
بعدشم من مشکلم با مودم ماهان نت بودش که فایلاش رو حذف کرده بودن و جایگزین کرده بودن و ازین طریق شدش که فایلاش رو از مودم خودم جایگزین و فیکسش کنم که به ظاهر ایرانسل برگرده بعدشم اینکه به نظر شما چندنفر هستن که مثل من وسواس اینو داشته باشن که چنین کاری کنن که شما نسبت بهش موضع گرفتین که چرا به اشتراک نمیزاریش ؟ الان این بدرد چه کسی میخوره به نظر شما ؟ در ضمن تمامی عکسایی که گذاشتم و سوالاتی که کردم رو کسی بجز آقا صابر جواب نداده ، شما هم یه نظر میدادین بزرگوار بد نمیشد من از شما که اینقد پیگیرم بودین خیلی توقع بیشتری داشتم !!

اصلا واقعاً انتظار نداشتم چنین نظری در مورد بنده داشته باشین !! آرزوی سلامتی دارم براتون انـــــــــــــشــــــــا الـــلـــه

MH.Mousavi
06-12-2023, 01:37 PM
اولا سلام جناب موسوی !!!
بعدشم اینکه چطوری چنین فکری در مورد بنده کردین ؟؟؟
یه پیامی بهتون توی خصوصی میخواستم بفرستم و تمام مقاصد ازینکه چیزی بیشتر بیان نکردم و نگفتم برای دیگران یکی مثل جنابعالی که پیگیرین ولی اطلاعاتی در مورد این مودم بیان نمیکنین عرض کنم که یه اتفاقی افتاد فعلا صبر میکنم شاید بعدا فرستادم که ملاحظه کنین !

بعد اینکه از شما توقع چنین سخنانی رو نداشتم ، شما که اینقد پیگیر هستین و دانش تون نسبت به بنده که رشته ام رشته حسابداریه بیشتره در این زمینه توقع میرفت که یه لطفی کنین و جوابی بدین !!
در ضمن دیگران الان اینطوری هستن که شما فرمودین نه بنده ، بجز یکی دو سه نفر معدود که خودتون شاهدین !! در ضمن این توضیحات آقای شروین عزیز رو به کمک جناب صابر خیلی فسیح و کامل از سایتایی که معرفی کردن انجام داده بودم مشکل از اسم ویندوزم بود که اجازه نمیداد و باعث میشد در ویندوز 11 نشه کاری کرد که اونم با ویندوز 7 برطرف شد !! یکی هم فایروال سیستم هستش که باید نسبت به FTP-SERVER غیرفعالش کنین که ایشون بیان نکرده ولی بنده خدا آقا صابر همه اینارو بعلاوه کلی اطلاعات مفید هم خودشون نشونم دادن هم سایت معرفی کردن رفتم گشتم پیداشون کردم !! در ضمن بنده با جناب خرداد (جوادی) که پیاماشون رو به واضح ملاحظه میکنین کلی همفکری کردیم و دنبال مطالبش از سایتای خارجی بودیم و به نتایجی هم رسیدیم و هرچی بود با سوال و پاسخ توی سایت گذاشتیم توقع داشتین یکی یه مطلبی گذاشته من بیام همون رو دوباره بنویسم وقتی که از قبل در موردش کلی بحث کردیم و آزمون خطا گرفتیم تا به نتیجه رسیدیم و ایشون بیان کردن !! شما پشت پرده رو ندیدی وگرنه همینارم کسی نمیدید و نمیذاشت و به واسطه جناب خرداد که اومدن تلگرام بهم پیام دادن من پیگیر تر شدم تا به نتیجه رسیدم فقطم مشکلم برای ورود به تلنت بود که ایشون گفت کجاس بقیه ش حل شد !!

از اولشم عرض کردم دنبال آنلاک موقتش هستم و بودم چون مودمم نو بودش نمیخواستم گارانتیش از بین بره بعدشم تمامی چیزایی که میدونستم رو توی این سایت به اشتراک گذاشتم فقط نمیدونم چرا شما رو نمیدیدم که یه کمکی کنین بزرگوار !!
بعدشم من مشکلم با مودم ماهان نت بودش که فایلاش رو حذف کرده بودن و جایگزین کرده بودن و ازین طریق شدش که فایلاش رو از مودم خودم جایگزین و فیکسش کنم که به ظاهر ایرانسل برگرده بعدشم اینکه به نظر شما چندنفر هستن که مثل من وسواس اینو داشته باشن که چنین کاری کنن که شما نسبت بهش موضع گرفتین که چرا به اشتراک نمیزاریش ؟ الان این بدرد چه کسی میخوره به نظر شما ؟ در ضمن تمامی عکسایی که گذاشتم و سوالاتی که کردم رو کسی بجز آقا صابر جواب نداده ، شما هم یه نظر میدادین بزرگوار بد نمیشد من از شما که اینقد پیگیرم بودین خیلی توقع بیشتری داشتم !!

اصلا واقعاً انتظار نداشتم چنین نظری در مورد بنده داشته باشین !! آرزوی سلامتی دارم براتون انـــــــــــــشــــــــا الـــلـــه
علی جان ما با هم دوستیم اگر نظری میدم برای ناراحت کردن شما نیست من دوست دارم هممون با هم پیشرفت کنیم ببین من که کم وکسری برای بچه ها نمیزارم همینطور که میبینی پست هایی که من برای راهنمایی گذاشتم از همه بیشتر هست و میتونی تو مودم I60 راهنمایی کاملی که برای نصب فریمور با همه نکاتش گذاشتم رو ببینی یا میتونی پیامام رو یه مطالعه بکنی، ببین وقتی من مودم G1 رو ندارم چطوری بیام اطلاعات ازش بدم یا مشارکت کنم، این که من برای بهتر شدن سایت به شما یه مواردی روبگم شما سریع موضوع رو شخصیش کنی و بیای متقابلا منو متهم کنی هم به نظرم قشنگ نیست
من از اونجا شما برام بولد شدی که فریمور 203 رو میخواستی بعد حمید میگفت در حد یه Imei دادن بهش کمک کنی که زودتر فریمور رو بگیره بزاره ولی هر سری یه بهونه میوردی که Imei نیست، دادم رفت مودم، اومد دستم نشد بردارم و از این حرفا که این کارم حتی نکردی از اونروز یخورده دنبالت کردم ببینم کلا روالت اینه یا نه این که تو خصوصی یا تلگرام با بچه ها خیلی چیزارو در میارید خب بدرد خودتون دونفر فقط میخوره و کمکی به کسی نمیکنه بازم اگر صحبتام ناراحتت کرد یا بعضی جاها کمکی کردی و من ندیدم عذر خواهی میکنم شما بازم نکته ای دارید بفرمایید ولی من برای اینکه گفتگو از روال مودم خارج نشه ادامه نمیدم

ALiAS2
06-12-2023, 08:20 PM
علی جان ما با هم دوستیم اگر نظری میدم برای ناراحت کردن شما نیست من دوست دارم هممون با هم پیشرفت کنیم ببین من که کم وکسری برای بچه ها نمیزارم همینطور که میبینی پست هایی که من برای راهنمایی گذاشتم از همه بیشتر هست و میتونی تو مودم I60 راهنمایی کاملی که برای نصب فریمور با همه نکاتش گذاشتم رو ببینی یا میتونی پیامام رو یه مطالعه بکنی، ببین وقتی من مودم G1 رو ندارم چطوری بیام اطلاعات ازش بدم یا مشارکت کنم، این که من برای بهتر شدن سایت به شما یه مواردی روبگم شما سریع موضوع رو شخصیش کنی و بیای متقابلا منو متهم کنی هم به نظرم قشنگ نیست
من از اونجا شما برام بولد شدی که فریمور 203 رو میخواستی بعد حمید میگفت در حد یه Imei دادن بهش کمک کنی که زودتر فریمور رو بگیره بزاره ولی هر سری یه بهونه میوردی که Imei نیست، دادم رفت مودم، اومد دستم نشد بردارم و از این حرفا که این کارم حتی نکردی از اونروز یخورده دنبالت کردم ببینم کلا روالت اینه یا نه این که تو خصوصی یا تلگرام با بچه ها خیلی چیزارو در میارید خب بدرد خودتون دونفر فقط میخوره و کمکی به کسی نمیکنه بازم اگر صحبتام ناراحتت کرد یا بعضی جاها کمکی کردی و من ندیدم عذر خواهی میکنم شما بازم نکته ای دارید بفرمایید ولی من برای اینکه گفتگو از روال مودم خارج نشه ادامه نمیدم

اولا بازم سلام جناب موسوی !!
نه منم با شما دشمنی ندارم !!
من اصلا موضعی نگرفتم ... من فقط ازینکه میام از دیگران بابت لطف و محبتشون اینجا در ملآ عام تشکر میکنم و شما میبینین و حتی نمیگین که خب من مودمش رو ندارم و هیچ دستور و خط فرمانی هم بلد نیستم و خب من وقتی از کسانی سوال میکنم و جوابم رو میدن که حتی کارشون این نیست خجل میشم که چرا باید یکی که تخصصی نداره کمکی کنه ولی بعضیا که کارشون دقیقاً همینه چیزی حتی یه سلام هم نمیدن بگن آقا چیکارا کردی یه کمکی هم ما کنیم !! بله درست میفرمایین که من خبری ازم نشد در زمینه i60 H1 وقتی مودمی در کار نیست و صاحبش به من نداده من بیام از چی صحبت کنم اگر یادتون باشه نوشتم که اگر مودم رو گرفتم بهتون اطلاع میدم ولی خب شما فکر میکنین من مودم رو گرفتم و اطلاع ندادم ؟؟؟ من از یکی از دوستان خبره در این کار سوال کردم فرمودن که بخاطر شماره سریال و IMEI مودم بوده و تونستن با اون شماره ها آپدیت 203 رو دریافت کنن تنها ایده ای که به ذهن من رسید گفتم خب پس چیکار کنیم ؟؟ گفتم اون IMEI و سریال رو یادداشت کنین و روی مودمی دیگه رایتش کنین ببینین بازم آپدیت رو دریافت میکنه یا نه اگر دریافت کرد شماره سریال رو تغییر بدین و به سریال اولیه برگردونین تا اوکی باشه ایشونم گفتن که ایده خیلی خوبیه تست میکنم خبر میدم ولی من دیگه پیگیرشون نشدم چون عملا نمیدونم این 203 چقد مهمه برای دیگران که منم دم به دقیقه دنبالش باشم !! به نظرتون من میتونم کار خارقالعاده دیگه ای بکنم و به شما نگم ؟ خوشبختانه آقا حمید هم اومدن فرمودن که فریمور رو بدست آوردن من چیکار کنم باز برم از اول دنبال شماره سریال اون مودم آیا ؟ بازم دستتون درد نکنه بابت کمک هاتون در ضمینه مودم H1 من یکبار از یه آموزش حمید آقا استفاده کردم و همون کارم رو راه انداخته ولی بازم هرکاری چیزی بوده و میتونستم جوابی بدم در اون زمینه که دانشش رو داشته باشم حرف زدم اگر حرفی نزدم مطمئن باشین که بلد نبودم و بعدش یاد گرفتم که تونستم جوابی بدم !!

یه چیزایی میگین که من شک میکنم واقعاً چرا چرا فقط از من توقع دارین ؟ اشتباه میکنم میام تشکر میکنم و حرفام رو شما میبینین و پیگیرم هستین ؟ یعنی شما که دستتون بیشتر بازه و توی کاره یه مودم دیگه ازین همه مودمی که میگین به دستتون نرسیده این تستی که توقع از بنده رو داشتین خودتون انجام بدین که هنوزم بفکر شماره سریال مودم بنده هستین ؟؟ یه چیزی بگین که علت و معلولش مشخص باشه نه همینجوری یه حرفی روی هوا بندازین !! من هرچیزی بتونم یاد بگیرم از لطف و محبت شما و ازین سایت سعی میکنم بیام به هر طریق هستش کاملش کنم و ارائه بدم ولی خب یه دوستی یه کلمه میگه بعدش میره خب من چیکار کنم آیا چیزی بدست آوردم که بیام تمامش کنم الان شما ازین ساخت FTP-SERVER چیزی نمیدونستین که فقط منو خطاب قرار دادین که بیام به بقیه هم بگم خب در این زمینه هم شما لطف کنین مطلب رو کامل کنین منم مودم G1 نداشتم ولی وقتی خریدم روش کار کردم حتی وقتیم نداشتمش روش کلی ایده داشتم و از سایتای دیگه دنبالش بودم از شما بیشتر از اینا توقع هستش که نه مثل حمید آقا که استادن و یه وقتایی کلیدهایی در همه زمینه ها به ماها میدن که کلی کارمون رو راه میندازه ولی خب در حد یه چند خط دستور و کامنت به ما بگین چیکار کنیم هیچکس نمیومد حتی بگه تلنت رو از کجا پیداش کنیم و اصلا کجاست بنده خدا آقا صابر محبت کردن گذاشتن استفاده کردیم بصورت تصویری !! که البته همونطور که عرض کردم با جناب خرداد اون هم فهمیدیم قبلش و من آنلاکشم پیدا کردم ولی خب برای بقیه گذاشته بودن احیاناً توقع نداشتین که من بیام اونم که یکی دیگه گذاشته بزارم ؟؟؟ چون من وقتی ببینم کسی یه کاریو انجام داده دیگه نمیام دوباره کاری کنم !! توی خصوصی هم نبودش توی تلگرام یه سری دوستان میان ازم میپرسن میگن به نتیجه ای مثلا در مورد مودم 3100 D E V مبین نت رسیدی میگم نه والا کسی هنوز نیومده ایده بده خود شما هم جناب موسوی ازتون توقع میرفت یه راهنمایی ریز بکنین بلکه ما از روی کنجکاوی یه کاری روی اون انجام بدیم بلکه بشه اونم یه راهی برای آنلاکش پیدا کنیم ولی خب شما میفرمایین که بلدین و با هزینه انجام میدین !! خب منم بیام بگم منم این چیزارو یاد گرفتم دیگه نمیام یه کلمه بگم و فقط پیگیر دیگرانم ببینم چیکار میکنن و بگم با هزینه اطلاعاتم رو به اشتراک میزارم میشم یکی مثل خیلی کسایی مثل هاشم رسا و امثال ایشون که صدایی ازشون در نمیاد و دارن ازین راه پول در میارن !!

من هیچوقت از کسی توقعی نداشتم اگر لطف کنه کسی بهم راهی نشون بده دست و پاشم میبوسم که کمکم کرده ولی اگر نیاد چیزی بگه نباید از بنده هم توقعی داشت که بیام هرچی رو رفتم گشتم پیدا کردم راحت بیام بگم در ضمن هرچی هم که بوده و نیازه الان روی سایت تون هست من مثل الان بخوام برای دیگران حرف بزنم سرشون درد میادش چون بشدت حرف برای گفتن زیاد دارم میتونم سیر تا پیاز خیلی چیزهارو با دقت توضیح بدم ولی بنظرتون کفایت میکنه این کار ؟؟؟ این رو میسپرم دست شما منم دوس ندارم بحث از مودم و این چیزا خارج بشه ولی اگر این نیت رو روی بنده داشتین باید روی هر کسی که میادش حتی تشکر میکنه داشت چون اگر تشکر میکنه حتماً کارش راه افتاده و بایستی تک تکشون رو ازشون مواخذه کنین که چیکار کردی به نتیجه رسیدی بیا هرچی یاد گرفتی رو بگو !!

در ضمن میتونستم اصلا هیچی ازین صحبتارو نکنم و هیچی نگم چون خیلیارو دیدم با شما بحث کردن سره یه سری موضوعات و همچین چیزایی و در اخر رفتن و شایدم چیزی پشتتون گفتن ولی من همیشه سپاسگذار محبت و ایده ها و کمک هاتون بودم خدا خیرتون بده !!

اگر جسارتی از طرف بنده بوده عذرمیخام ... ولی سعی کنیم همگی در این راه پا بزاریم نه از یه سری افرادی که ادب رو رعایت میکنن و تشکر میکنن رو تحت الشعاع قرار بدین و ازشون توقع داشته باشین !! بازم میگم من رشته ام حسابداریه هیچی بلد نیستم ولی بازم کنجکاویم منو به اینجا کشونده ♥

aliherpes
06-20-2023, 06:56 PM
امکان داره فایلی باشه که با اجرا کردنش تمام این تنظیمات بر روی مودم ریخته بشه و مودم آنلاک بشه؟ فایل فریمور اصلی این مودم موجوده؟ آخه مودم من مال ماهان نت هست و خیلی تنظیماتش داغونه؟

saber73
06-20-2023, 09:06 PM
یعنی برا همه اونهایی که میان از فروم فقط دزدی میکنن متاسف هستم بیا خوبی کن و یه اموزشی رو بزار تو فروم تا همه استفاده کنن بعد بیشرف هایی مثل این بردارن برن تو ایسام دکان بزنن برا خودشون بعدش هم همین کثافتها تو همین فروم هی بگن انلاک این مودم چطوری هست و انلاک اون مودم چطوری هست . الحق که همتون بیشرف هستید و بس و نمیشه چیز دیگه ای بهتون گفت . البته مشکلی نداره الان میرم ایسام همین اموزش انلاک رو با قیمت 10000 تومن میزارم برا فروش تا این بی همه چیز کثافت ادم بشه و دیگه از این گه ها نخوره . از این به بعد هر کس از این گه ها خورد دقیقا میرم همونجا گند میزنم به بازارش میام .

ALiAS2
06-21-2023, 12:06 AM
یعنی برا همه اونهایی که میان از فروم فقط دزدی میکنن متاسف هستم بیا خوبی کن و یه اموزشی رو بزار تو فروم تا همه استفاده کنن بعد بیشرف هایی مثل این بردارن برن تو ایسام دکان بزنن برا خودشون بعدش هم همین کثافتها تو همین فروم هی بگن انلاک این مودم چطوری هست و انلاک اون مودم چطوری هست . الحق که همتون بیشرف هستید و بس و نمیشه چیز دیگه ای بهتون گفت . البته مشکلی نداره الان میرم ایسام همین اموزش انلاک رو با قیمت 10000 تومن میزارم برا فروش تا این بی همه چیز کثافت ادم بشه و دیگه از این گه ها نخوره . از این به بعد هر کس از این گه ها خورد دقیقا میرم همونجا گند میزنم به بازارش میام .

واقعا چقد این افراد و این بشرها بینا........ دور از جون یه سریا ولی ایرانی جماعت آدم بشو نیست که نیست !!

ALiAS2
06-21-2023, 04:34 AM
امکان داره فایلی باشه که با اجرا کردنش تمام این تنظیمات بر روی مودم ریخته بشه و مودم آنلاک بشه؟ فایل فریمور اصلی این مودم موجوده؟ آخه مودم من مال ماهان نت هست و خیلی تنظیماتش داغونه؟

سلام کاش میشد اینکارو کرد و دقیقاً مودم رو فیکس کردش و به تنظیمات ایرانسل برگردوند ولی یحتمل خود ماهان نت هم یه سری افراد رو بهشون گفته نشستن دونه دونه مودم هارو بدین شکل عوضشون کردن و تغییرات رو اعمال کردن حالا من توی این فکرم یه اسکریپت بنویسم برای آنلاکش بلکه دیگه خط به خط نیاز نباشه هی این فرماین رو بنویسیم و وارد کنیم بلکه با دابل کلیک بشه همه این کارارو انجام داد !!! حتی میشه روی فایل رمز هم گذاشت که در موقع اجراش رمز ورود بخواد و اینطوری حتی اگر طرف فایل رو داشته باشه بدون رمزش نتونه از فایل اسکریپت آنلاک استفاده کنه البته اینها نظریه های خود بندس نمیدونم چنین چیزایی ممکنه باشه البته از اسکریپت هایی که قبلا دیدم میدونم که شدنیه ولی زمانش چقدر باشه و بتونم به همه چیش دست پیدا کنم خدا داند !!

ولی در نظر دارم توی فایل چند گزینه اضافه کنم :

1-یکیش برگردوندن به تنظیمات کارخانه ایرانسل هست
2-آنلاک موقت هست
3-آنلاک دائمی هست

شبیه این نمونه عکسی که از منوی اکتیو کردن ویندوز هستش فرستادم !!
حالا شاید شد گزینه ها و فایلهای این مودم برای جایگزین کردن روی مودم ماهان نت رو هم اضافه کرد نمیدونم ولی جالب میشه !!:cool:

aliherpes
06-21-2023, 02:02 PM
واقعیت اینه که من همین مودم با سیمکارت از شرکت ماهان نت گرفتم و داشتم استفاده می کردم ولی چون از کیفیت خدمات ماهان راضی نبودم مودم را یکی از راه دور به صورت anydesk برام آنلاک کرد ولی از موقعی که آنلاک کردم تو تنظیماتش یک قسمت که مربوط به سیمکارت بود که مشخص می کرد نتورک را روی شبکه FDD و یا TDD و یا auto باشه پریده و نمی تونم شبکه را براش مشخص کنم. آیا راهی برای مشکل من پیدا میشه که این مسئله را درست کنم؟

saber73
06-22-2023, 02:25 AM
واقعیت اینه که من همین مودم با سیمکارت از شرکت ماهان نت گرفتم و داشتم استفاده می کردم ولی چون از کیفیت خدمات ماهان راضی نبودم مودم را یکی از راه دور به صورت anydesk برام آنلاک کرد ولی از موقعی که آنلاک کردم تو تنظیماتش یک قسمت که مربوط به سیمکارت بود که مشخص می کرد نتورک را روی شبکه FDD و یا TDD و یا auto باشه پریده و نمی تونم شبکه را براش مشخص کنم. آیا راهی برای مشکل من پیدا میشه که این مسئله را درست کنم؟

بیا تلگرام من پیغام بزار ریموت بشم ببینم مشکل رو بتونم برات حل میکنم رایگان

ALiAS2
06-22-2023, 04:26 AM
بیا تلگرام من پیغام بزار ریموت بشم ببینم مشکل رو بتونم برات حل میکنم رایگان

سلام
خدا خیرت بده آقا صابرجان واقعاً میگم که اینقده لطف داری نسبت به کار و مشکلات دیگران و وقت براشون میزاری دمت گرم خدا به خودت و خانوادت سلامتی بده ،:o زنده باد ♥♥

aliherpes
06-23-2023, 08:09 PM
ممنون از اقا صابر واقعا دلسوزانه وقت گذاشتن و بدون چشم داشتی مشکل مودم من را حل کردن واقعا کارشون درسته

ALiAS2
07-08-2023, 02:17 AM
سلام خدمت بزرگواران و جناب حمید خان و آقا صابر عزیز و دیگر اساتید بزرگوار و دوستانی که در این راستا کلی کمک کردن تا به نتایج مطلوبی برسیم !! ♥♥♥

یه ایده به ذهنم خطور کرده گفتم با شماهم به اشتراک بزارم بلکه شاید با همفکری بشه راهی پیدا کرد برای اینکه این مودم باندهای مختلفی رو ساپورت میکنه ولی ایرانسل کاری کرده که روی یه سری باند بخصوص سوئیچ و لاک باشه حتی با آنلاک کردن فرقی نمیکنه این اتفاق میفته !!

من به یه فریمور دسترسی پیدا کردم ولی خب ریسک نکردم که روی مودم نصبش کنم ، البته توی صفحه Upgrade مودم یه قسمتی که مخفی هست و مربوط به Roll Back به ورژن قبلی هستش و ازونجایکه این مودم ورژن قبلی نداره در فریمور ایرانسل ولی گفتم اینو بپرسم آیا به نظرتون ممکنه مودم رو با فریمور PLDT که مال یه انجمن فیلیپینی اندونزیایی هست آپگرید کنم و از توی فریموری که نصب میشه از طریق Telnet اون منویی که مربوط به قسمت سوئیچ باند های شبکه مودم هست رو استخراج کنیم و بعدش فریمور رو به ایرانسل Rolling Back بزنیم و بعد به همون طریقی که فایل های مودم ایرانسل رو به مودم ماهان نت تزریق میکردیم این حرکت رو بزنیم ببینیم آیا امکانش هست اون صفحه وب مربوط به باند ها هم ظاهر بشه یا نه !!؟؟

این مودم این باندهارو ساپورت میکنه در این فریمور اصلی

PLDT Band locking
Band : B1, B3, B5, B28, B40 , B41
6 Bands Available

ولی در فریمور ایرانسل فرق میکنه

IRANCELL Band locking
Band : B3, B7, B20, B42 , B43
5 Bands Available

به نظرتون شدنی هست و اگر آقا حمید خان به فریمور این مودم دسترسی پیدا کردن که بشه بصورتی دیگر اینکارو کنیم !؟!؟ این مودم قابلیت های زیاد و خوبی داره ولی متاسفانه کاری کردن همه چی بصورت از قبل تعیین شده باشه و نتونی دستی کاری روش انجام بدی !!

[Only registered and activated users can see links](48).png

این دو نوع فریمور هستش که یکیش مال قبل ایرانسل هست که 2159 و ایرانسل 2793 هست و بعدی که از اعداد آخرشون مشخصه 2973 مال بعد از ایرانسله که گفته بودن دسترسی به تلنت رو کدش رو عوض کردن پس یکمی ریسکی هست !!

[Only registered and activated users can see links](49).png

saber73
07-12-2023, 06:51 PM
سلام خدمت بزرگواران و جناب حمید خان و آقا صابر عزیز و دیگر اساتید بزرگوار و دوستانی که در این راستا کلی کمک کردن تا به نتایج مطلوبی برسیم !! ♥♥♥

یه ایده به ذهنم خطور کرده گفتم با شماهم به اشتراک بزارم بلکه شاید با همفکری بشه راهی پیدا کرد برای اینکه این مودم باندهای مختلفی رو ساپورت میکنه ولی ایرانسل کاری کرده که روی یه سری باند بخصوص سوئیچ و لاک باشه حتی با آنلاک کردن فرقی نمیکنه این اتفاق میفته !!

من به یه فریمور دسترسی پیدا کردم ولی خب ریسک نکردم که روی مودم نصبش کنم ، البته توی صفحه Upgrade مودم یه قسمتی که مخفی هست و مربوط به Roll Back به ورژن قبلی هستش و ازونجایکه این مودم ورژن قبلی نداره در فریمور ایرانسل ولی گفتم اینو بپرسم آیا به نظرتون ممکنه مودم رو با فریمور PLDT که مال یه انجمن فیلیپینی اندونزیایی هست آپگرید کنم و از توی فریموری که نصب میشه از طریق Telnet اون منویی که مربوط به قسمت سوئیچ باند های شبکه مودم هست رو استخراج کنیم و بعدش فریمور رو به ایرانسل Rolling Back بزنیم و بعد به همون طریقی که فایل های مودم ایرانسل رو به مودم ماهان نت تزریق میکردیم این حرکت رو بزنیم ببینیم آیا امکانش هست اون صفحه وب مربوط به باند ها هم ظاهر بشه یا نه !!؟؟

این مودم این باندهارو ساپورت میکنه در این فریمور اصلی

PLDT Band locking
Band : B1, B3, B5, B28, B40 , B41
6 Bands Available

ولی در فریمور ایرانسل فرق میکنه

IRANCELL Band locking
Band : B3, B7, B20, B42 , B43
5 Bands Available

به نظرتون شدنی هست و اگر آقا حمید خان به فریمور این مودم دسترسی پیدا کردن که بشه بصورتی دیگر اینکارو کنیم !؟!؟ این مودم قابلیت های زیاد و خوبی داره ولی متاسفانه کاری کردن همه چی بصورت از قبل تعیین شده باشه و نتونی دستی کاری روش انجام بدی !!

[Only registered and activated users can see links](48).png

این دو نوع فریمور هستش که یکیش مال قبل ایرانسل هست که 2159 و ایرانسل 2793 هست و بعدی که از اعداد آخرشون مشخصه 2973 مال بعد از ایرانسله که گفته بودن دسترسی به تلنت رو کدش رو عوض کردن پس یکمی ریسکی هست !!

[Only registered and activated users can see links](49).png

دو حالت داره ممکنه با زدن فریمور pldt روی nv مودم شما هم یه چیزهایی نوشته بشه و بله این باندهای اپراتور pldt تعریف بشه رو مودم شما و باندهای ایرانسل رو از دست بدید ممکنه هم هست اصلا زدن فریمور کاری رو باندها انجام نده و ماژول مودم شما هر باندی داره همونها رو بازم بگیره اما در صفحه وب فقط دسترسی به باندهای اپراتور pldt داشته باشید . اون رول بک هم بله احتمالا ایجاد بشه و اگر بشه خوبه میتونید برگردید رو فریمور ایرانسلی خودتون در کل زدن فریمور pldt رو این مودم ارزش نداره چون هم ممکنه کامل باندهای مودم رو دستخوش تغییر بکنه یا هم دیگه داخل صفحه وب همین باندهای pldt برا انتخاب داشته باشید که ارزش نداره بهترین کار اینه کسی بشینه از فریمور pldt استفاده کنه و منوها و امکانات و گزینه های خوب اونو بیاره رو فریمور ایرانسل اونم زمان میخواد و تجربه کار و ریسک خرابی هم حتما داره و کسی هم دنبال این چیزها نیست فقط انلاک میکنن و سالی یک بار هم کسی وارد صفحه وب مودمش نمیشه فقط نت بده برا خیلی ها کافی هست

far2055
07-30-2023, 10:01 PM
دوستان کسی از یوزر و پسورد telnet در فریمور جدید اطلاع داره؟

ALiAS2
07-30-2023, 11:51 PM
دوستان کسی از یوزر و پسورد telnet در فریمور جدید اطلاع داره؟

سلام وقت بخیر

کدوم فریمور ؟ مگه ایرانسل آپدیت داده ؟ یا فریمور PLDT رو منظورتونه ؟!؟!

kamran
01-21-2024, 01:59 AM
سلام
این فابل ظاهرن پسورد داره

و از مدیر این انجمن و بر بچ که دارن در این مورد بحث می کنم نهایت تشکر رو دارم.

kamran
02-04-2024, 09:26 PM
سلام دوستان

من مودم TF-i60 G1 خریدم متاسفانه تمای راه های ورد به تلنت ssh همه رو بسته به نظرشما راهی برای ورود به مودم هست یک گذشنه گذشته که نوشته برای فعال سازی telnet و ssh فایل خود را آپلود کنید من برنامه نویس لینوکس هستم و خوشحال میشم که با همکاری هم کلیه قسمت های این مودم رو باهم عوض کنیم فقط فقط فعلا راهی برای وذود به مودم نیاز دارم ممنون میشم راهنمایی کنید چون اصلا آشنایی با این مودم ندارم فقط میدونم که سیستم عامل لینوکس هست

ALiAS2
02-17-2024, 04:14 PM
سلام دوستان

من مودم TF-i60 G1 خریدم متاسفانه تمای راه های ورد به تلنت ssh همه رو بسته به نظرشما راهی برای ورود به مودم هست یک گذشنه گذشته که نوشته برای فعال سازی telnet و ssh فایل خود را آپلود کنید من برنامه نویس لینوکس هستم و خوشحال میشم که با همکاری هم کلیه قسمت های این مودم رو باهم عوض کنیم فقط فقط فعلا راهی برای وذود به مودم نیاز دارم ممنون میشم راهنمایی کنید چون اصلا آشنایی با این مودم ندارم فقط میدونم که سیستم عامل لینوکس هست

سلام وقت بخیر ، به من توی تلگرام پیام بده دوست عزیز تا برات بفرستم فایلاش رو .... ALiAS2@

kamran
03-13-2024, 01:32 AM
سلام وقت بخیر ، به من توی تلگرام پیام بده دوست عزیز تا برات بفرستم فایلاش رو .... ALiAS2@

سلام
ممنون از شما من توی تلگرام براتون پیغام دادم

kamran
03-14-2024, 05:37 PM

آقا ممنون ازت کاری کردی که مودم من رو بلا استفاده شد. با این حالی که میدونستی با آپلود این بکاب تمامی راه ها بسته میشه و کلیه گذینه های بازیابی و غیره پاک میشه برای من ارسال کردی. شاید هم از از روی عمد این کارو کردی فکر کردی کع من هم مثل خودت می خوام بکاب مودم رو بفروشم یک روزی یم همین بالا رو سر خودت میاره من 3 میلونی من خراب شد

saber73
03-15-2024, 06:38 AM
آقا ممنون ازت کاری کردی که مودم من رو بلا استفاده شد. با این حالی که میدونستی با آپلود این بکاب تمامی راه ها بسته میشه و کلیه گذینه های بازیابی و غیره پاک میشه برای من ارسال کردی. شاید هم از از روی عمد این کارو کردی فکر کردی کع من هم مثل خودت می خوام بکاب مودم رو بفروشم یک روزی یم همین بالا رو سر خودت میاره من 3 میلونی من خراب شد

سلام چه فایلی رو به مودم زدی ؟ مشکل چیه ؟ بک اپ مودم رو خراب نمیکنه یه فایل موقت هست ریست فکتوری بزنی باز همه چی برمیگرده سرجای اولش . احتمالا مشکل جای دیگه ای بوده یعنی یا بک اپ سالم نبوده یا مودم از شانس شما خراب شده . من خودم بیش از 50 بار بک اپ زدم رو این مودم ها و هیچ مشکلی نبوده

kamran
03-15-2024, 12:35 PM
سلام
اون بکابی شما ارسال کردی مودم رو آنلاک نشد که هیچ باعث مودم هنگ کنه و تمامی تنطمات و آپشن های مربوط به رسیتور و بکاب حذف شدن و چند قسمت دیگه .شما دانسته اون فایل رو برای من ارسال کنید. انشلا این دنیا خیلی کوچیکه جوری میشه که این اتفاق برای شما می افته یکی اینجوری یک کاری برایتون میکنه که نتونی تا آخر عمر جبرانش کنی

kamran
03-15-2024, 01:43 PM
دوستان کسی فریمور این رو داره من برگردون به حالت قبلش

kamran
03-15-2024, 10:25 PM
دوستان من لینکی پیدا کردم که فریمور PLDT هست که می تونید از طریق ftp دسترسی به فایل های مودم ایجاد کنید. و بتونید تغییرات ایجاد کنید.

saber73
03-16-2024, 01:40 AM
سلام
اون بکابی شما ارسال کردی مودم رو آنلاک نشد که هیچ باعث مودم هنگ کنه و تمامی تنطمات و آپشن های مربوط به رسیتور و بکاب حذف شدن و چند قسمت دیگه .شما دانسته اون فایل رو برای من ارسال کنید. انشلا این دنیا خیلی کوچیکه جوری میشه که این اتفاق برای شما می افته یکی اینجوری یک کاری برایتون میکنه که نتونی تا آخر عمر جبرانش کنی

سلام داداش حالت خوبه من فایل ارسال کردم برات ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟
من ازت سوال کردم مشکلت چیه اما شما فقط از زمین و زمان شکایت میکنی . عجب ادمی هستی . بیا و خوبی بکن دنبال مشکل ملت بی افت اینم طرز برخورد ملت با ما . نخواستیم بشین نگاه کن به مودمت ان شا الله درست میشه من گفتم بی منت و رایگان مشکلت رو بررسی و حل کنیم .

kamran
03-16-2024, 11:51 AM
شما یک بار برای من فایل بکاب رو ارسال کردی برای هفت پشتم بس هست یعنی تو منو نمی شمنسی می خوای چت های تلگرامت رو تو همین تالار بزارم

saber73
03-16-2024, 02:42 PM
شما یک بار برای من فایل بکاب رو ارسال کردی برای هفت پشتم بس هست یعنی تو منو نمی شمنسی می خوای چت های تلگرامت رو تو همین تالار بزارم

داداش اشتباه گرفتی این ای دی من هست :
اون دوستمون که براتون فرستادن ایشون هستن یادت رفته با کی صحبت کردی و کی برات فایل فرستاده

اینجا هم پرسیدی فایل داخل انجمن پسورد داره و اونم بنده ارسال نکردم داخل انجمن و این دوستمون گذاشتن

این قسمت هم توجه کنی خوبه قبل پاسخ من و وارد شدن من به بحث شما

kamran
03-16-2024, 06:14 PM
داداش اشتباه گرفتی این ای دی من هست :
اون دوستمون که براتون فرستادن ایشون هستن یادت رفته با کی صحبت کردی و کی برات فایل فرستاده

اینجا هم پرسیدی فایل داخل انجمن پسورد داره و اونم بنده ارسال نکردم داخل انجمن و این دوستمون گذاشتن

این قسمت هم توجه کنی خوبه قبل پاسخ من و وارد شدن من به بحث شما

شما دادش و شرمنده چون صفحه قیل بود بعد اینکه پیغام رو نوشتم اومد صفحه جدید و این رو من برای شما ننوشتم

و ممنون از توجه شما این آقا یک بکابی فرستاد کفت که با این بکتب هم مودمت آنلام میشه همین که ssh برات باز مشه مودم آنلاک نشد که هیچ تمامی قسمت های مربوط به بکاب گیری و ریستور و بعضی قسمت ها و صفحات که مربوط به ریموت همه پاک شدن. من برنامه نویسی لینوکس انجام میدم و همچنین براه اندازی سرور های لینوکس. خواستم کمکی به دوستان کرده باشم و با این مودم هم تازه آشنا شدم اصلا آشنایی نداشتم خواستم ثواب کرده باشم کباب شدم . من به حرف این آقا اعتماد کردم بکاب رو رستور کردم بعد بقول معرف مودم کلان محدود شد

ALiAS2
03-16-2024, 06:31 PM
شما دادش و شرمنده چون صفحه قیل بود بعد اینکه پیغام رو نوشتم اومد صفحه جدید این رو من برای شما ننوشتم

و ممنون از توجه شما این آقا یک بکابی فرستاد کفت که با این بکتب هم مودمت آنلام میشه همین که ssh برات باز مشه مودم آنلاک نشد که هیچ تمامی قسمت های مربوط به بکاب گیری و ریستور وبعضی قسمت ها که مربوط به ریموت همه پاک شدن من برنامه نویسی لینوکس انجام میدوم و همچنین براه اندازی سرور های لینوکس خواستم کمکی به دوستان کرده باشم با این مودم هم تازه آشنا شدم اصلا آشنایی نداشتم خواستم ثواب کرده باشم کباب شدم . من به حرف این آقا اعتماد کردم بکاب رو رستور کردم بعد بقول معرف مودم کلان محدود شد

چیزی مصرف میکنی روانی؟ من به آقا صابر همه چت هارو شات گرفتم فرستادم تو کلا مریضی و نباید بهت خوبی کرد اشتباهم این بود فکر کردم آدمی خواستم کارتو راه بندازم بهتم گفتم آنلاک کن بعد مودم رو. ریست کن ولی تو بازم کار خودتو کردی اینم نتیجش که دیگه نمیشه آنلاکش کرد ولی مودم نترکیده آقای مریض فقط در حال حاظر نمیشه آنلاکش کرد... برو شعور پیدا کن بعد بیا وقت دیگران رو بگیر بسلامت

kamran
03-16-2024, 06:59 PM
چیزی مصرف میکنی روانی؟ من به آقا صابر همه چت هارو شات گرفتم فرستادم تو کلا مریضی و نباید بهت خوبی کرد اشتباهم این بود فکر کردم آدمی خواستم کارتو راه بندازم بهتم گفتم آنلاک کن بعد مودم رو. ریست کن ولی تو بازم کار خودتو کردی اینم نتیجش که دیگه نمیشه آنلاکش کرد ولی مودم نترکیده آقای مریض فقط در حال حاظر نمیشه آنلاکش کرد... برو شعور پیدا کن بعد بیا وقت دیگران رو بگیر بسلامت

واقعا مرض خودتی درست حرف بزن مریض تو هستی که هر چی از دهنت درمیاد میگی و واقغا برات متاسفم که مریض تشریف داری وقتی کسی چیزی نمیگه تو باید اون دهن گشادت رو باز کنی و مریض اون ادمی هست که برای سرگرمی مردم رو سرکار میزاره خجالت هم نمی کشی با کمل پرویی هم دوباره پیغام میدی

ALiAS2
03-16-2024, 07:23 PM
واقعا مرض خودتی درست حرف بزن مریض تو هستی که هر چی از دهنت درمیاد میگی و واقغا برات متاسفم که مریض تشریف داری وقتی کسی چیزی نمیگه تو باید اون دهن گشادت رو باز کنی و مریض اون ادمی هست که برای سرگرمی مردم رو سرکار میزاره خجالت هم نمی کشی با کمل پرویی هم دوباره پیغام میدی

توئی که سنت اندازه خره مش قربونه و از داهات پاشدی اومدی داری راه و چاه یاد میگیری ازش پول در بیاری مشخصه قصد و نیتت چی بوده و چی هست زنگ زدی هرچی از دهنت در اومده بهم گفتی واقعا مشخصه چقد بی فرهنگی!! اگر ادعات میشه خوراکت لینوکسه که مسلما دروغ محضه چون حتی سواد نداری 4 کلمه فارسی درست تایپ کنی دیگه چه توقعی میشه ازت داشت آبروی هموطن های عزیزه آذری مون رو بردی با این شعور پایینت خجالت بکش، خوش گلدی

saber73
03-16-2024, 08:59 PM
دوستان کمی به اعصاب خودتون مسلط باشید . چیزی نشده به همدیگه احترام بزارید یه دونه مودم هست ارزش این حرفها رو نداره . مودم شما احتمالا اپدیت گرفته و اون قسمتها حذف شده الان ایرانسل در حال ارسال اپدیت انلاین برا این مدل هست و من فکر میکنم ماله شما هم اپدیت شده در این نسخه جدید اون راهکارهای قدیمی جوابگو نیست برا دسترسی گرفتن یا حتی انلاک زدن مودم . الان اگه مودم شما راحت با ایرانسل کار میکنه و این بخش مودم هم به این صورت دراومده بله اپدیت شده

شما تلگرام پیغام بده با من هماهنگ کن بیام رو سیستم شما و چک کنم و 100 درصدی بگم چی شده ولی 99 درصد همون اپدیت هست .

kamran
03-16-2024, 09:49 PM
سلام
صابر جان دادش آپدیت نشده من بویلد نامبر و وفریمور رو چک کردم همه هست بعدشم این مودم آپدیت آنلاین نمیشه.بعد اینکه فریمور قدیمی یا از همین نوع می خواد که دوباره امپورت بشه تا به حالات اولیه دربیاد .یک آدم احمق یک سنگ توی چاه میندازه چند تا آدم عاق نمی تونه دربیاره حکایت ما هم الان اینجوری شده

kamran
03-16-2024, 09:50 PM
توئی که سنت اندازه خره مش قربونه و از داهات پاشدی اومدی داری راه و چاه یاد میگیری ازش پول در بیاری مشخصه قصد و نیتت چی بوده و چی هست زنگ زدی هرچی از دهنت در اومده بهم گفتی واقعا مشخصه چقد بی فرهنگی!! اگر ادعات میشه خوراکت لینوکسه که مسلما دروغ محضه چون حتی سواد نداری 4 کلمه فارسی درست تایپ کنی دیگه چه توقعی میشه ازت داشت آبروی هموطن های عزیزه آذری مون رو بردی با این شعور پایینت خجالت بکش، خوش گلدی

این دفعه بخوای با حرف های بی خودی وقت مارو بگیری میام دیدنت ها بهت بگم

saber73
03-18-2024, 07:10 AM
سلام
صابر جان دادش آپدیت نشده من بویلد نامبر و وفریمور رو چک کردم همه هست بعدشم این مودم آپدیت آنلاین نمیشه.بعد اینکه فریمور قدیمی یا از همین نوع می خواد که دوباره امپورت بشه تا به حالات اولیه دربیاد .یک آدم احمق یک سنگ توی چاه میندازه چند تا آدم عاق نمی تونه دربیاره حکایت ما هم الان اینجوری شده

سلام من باهاتون ارتباط گرفتم و رو سیستم شما هم ریموت شدم و راحت از مودم دسترسی شل هم گرفتم و چک کردم مودم شما اپدیت شده اونم انلاین و به اخرین و جدیدترین نسخه ایرانسل . این نسخه انلاک هم میشه مشکلی نداره راهنمایی های لازم رو هم کردم تهران کجا ببرید براتون انجام بدن . خودم هم بهتون گفتم با قبول ریسک کار از راه دور میتونم انلاکش کنم و گفتم رایگان هم براتون انجام میدم . زیاد ناراحت نباشید و برا یک مودم خودتون رو عصبی نکنید خداروشکر این نسخه انلاک میشه . در ضمن همیشه ایرانسل اپدیت میفرسته و میفرستاده برا این مودم به صورت انلاین حتی بدون بسته اینترنتی کافیه فقط سیم ایرانسل بره رو مودم سرجمع 2 دقیقه هم طول نمیکشه و اپدیت رو میگیره خودم مانیتور کردم و دیدم . اینم اضافه کنم جلو دانگرید بسته شده و بوت لودر مودم قفل شده نمیتونید حتی با داشتن فریمور قبلی مودم رو دانگرید کنید . دیدید رو سیستم شما رول بک هم کردم اما پارتیشن rootfs قبلی رو این اپدیت از کار انداخته و خبری از فریمور قبلی نبود و باز رو همین ورژن بالا اومد . و اون بیلد نامر و ورژن و تاریخ هم از قصد اپراتور تغییر نمیده تا افرادی که میخوان انلاک کنن نادانسته خرابکاری انجام بدن و براشون درس عبرتی باشه در اینکه دیگه مودم های اپراتور رو انلاک نکنن البته این کلک ها قدیمی شده برا انلاکرهای مودم و بازم راحت داره این مودم انلاک میشه . موفق باشید

MH.Mousavi
03-20-2024, 01:38 PM
سلام
دوست عزیز مودم با فایل بکاپ اصلا امکان خرابی نداره اون فایل بکاپ تو یه مسیر موقت کپی میشه و با ریست فکتوری میپره شما که لینوکس کار هستی باید داستان overlay رو بدونی و انقدر ساده بابت یه مودم بی ارزش باعث مزاحمت دیگران نشی
اون بنده خدا فقط خواسته کمکتون کنه حالا مودم شما اپدیت گرفته که روال همه مودمهای ایرانسل هست و کسی از بچه ها مسئول این قضیه نیست که بخواید بازخواست کنید
در کل هم وقتی میخواید مودم رو دستکاری کنید ریسک خرابی رو همیشه در نظر داشته باشید و وقتی ریسک پذیر نیستید سمت اینطور چیزا نیاید