PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی مودم KZ-TECH Airmaster 3000M

vigilante
01-12-2021, 03:10 PM
78

ابعاد: 100*200*210 میلی*متر
وزن: 500 گرم
باندهای قابل پشتیبانی 42/43
نوع اتصال: بی*سیم و باسیم
رابط* ها: پورت RJ-45 LAN
نوع آنتن: داخلی
استانداردهای بی*سیم: IEEE 802.11 b/g/n/ac
محدوده فرکانس: 2.4 گیگاهرتز
امنیت بی*سیم: رمزنگاری 64 و 128 بیتی WPA
قابلیت پشتیبانی از سیستم*عامل*های: VPN PPTP/L2TP/GRE

فریمور:

پست های مفید

poisonspiller
01-14-2021, 12:15 AM
سلام به ادمین های محترم فروم
من مثل این مودم مبین نت [Only registered and activated users can see links]
سعی کردم پورت باز این مودم رو پیدا کنم ولی نتونستم !! راهی برای آنلاک این مودم هست ؟

poisonspiller
01-15-2021, 02:29 AM
کسی نیست !! بیایید کمک بدید گردگیری کنیم از فروم ((((:

MH.Mousavi
01-15-2021, 07:20 PM
سلام به ادمین های محترم فروم
من مثل این مودم مبین نت [Only registered and activated users can see links]
سعی کردم پورت باز این مودم رو پیدا کنم ولی نتونستم !! راهی برای آنلاک این مودم هست ؟
سلام
اون مودم هم برای انلاکش نیاز به پورت باز نبود این مودمم احتمالا نیاز به پورت باز نداره باید دوستان خبره که انلاک میکنن زحمت انتشارش رو بکشن

poisonspiller
01-16-2021, 03:45 PM
خب پس چجوری پسورد روت رو میشه بدست آورد ؟ من چند جا دیدم با لینوکس با دستور nmap پورت باز رو پیدا میکردن بعد دونه دونه پسورد رو تست میکرد و چند تا پسورد پیشنهادی میداد . یعنی دوستان خبره بصورت سخت افزاری به پسورد root دسترسی پیدا میکنن ؟

MH.Mousavi
01-17-2021, 08:58 PM
تا اونجا که میدونم این مودم پورت سریال داره رو بردش وصل میشن به اون احتمالا بر میدارن رمز رو

khordad
06-01-2023, 05:25 PM
با اینکه این مودم قدیمی هست ولی بنظرم نسبت به قیمتش خیلی مودم خوبی هست
آنلاک شده این مودم رو هم دیدم که با سیمکارت ایرانسل کار میکنه
من با تلنت بهش وصل شدم ولی هر پسوردی رو روش امتحان کردم جواب نداد
کسی پسورد root این مدل رو داره؟

saber73
06-01-2023, 09:39 PM
با اینکه این مودم قدیمی هست ولی بنظرم نسبت به قیمتش خیلی مودم خوبی هست
آنلاک شده این مودم رو هم دیدم که با سیمکارت ایرانسل کار میکنه
من با تلنت بهش وصل شدم ولی هر پسوردی رو روش امتحان کردم جواب نداد
کسی پسورد root این مدل رو داره؟

اینو تست بزن :

admin
root123

البته این مدل انلاک دائمی نمیشه یعنی بر پایه mips هست و هر تغییری در مودم بدید با ریست کارخانه از بین میره و تنها راه حل انجام انلاک یا هر تغییری در این مودم که دائم بمونه یافتن فریمور مودم و ویرایش اون و رایت بر روی مودم هست یا بیرون اوردن mtd بلاک های مودم و ویرایش اونها و رایت بر روی مودم هست . کلا با پردازنده های arm فرق داره باهاش کار کنید همه چی دستتون میاد و بهتر متوجه میشید من چی میگم .

saber73
06-01-2023, 09:41 PM
اینها هم یک سری اسم و رمز که روی این مدل بر روی برخی ورژن ها جواب میده :

login: Administartor
[Only registered and activated users can see links]

login: Root
pass: PWDd0N~WH*4G#DN

login: VIP
pass: V!P83869000

Login=Root
PWDd0N~WH*4G#DN

-----------------------------
Login=Administrator

TelnetPwd=root123

GuestId=admin
GuestPassword=admin

VipLogin=VIP
VipPassword=V!P83869000
-------------------------------

saber73
06-01-2023, 09:49 PM
انلاک موقت هم در یکی از صفحات وب مودم مخفی شده و راحت اشکار میشه و میتونید انلاکش کنید و هم اگر وارد شل هم شدید انلاک موقتش در این فایل هست :

RT2860_default_vlan

و داخلش پارامترهای زیر رو باید خاموش کنید با همون دستورات nvram_set

SimCardCheck=1
imsi_prefix=43244

khordad
06-02-2023, 03:31 AM
اینو تست بزن :

admin
root123

البته این مدل انلاک دائمی نمیشه یعنی بر پایه mips هست و هر تغییری در مودم بدید با ریست کارخانه از بین میره و تنها راه حل انجام انلاک یا هر تغییری در این مودم که دائم بمونه یافتن فریمور مودم و ویرایش اون و رایت بر روی مودم هست یا بیرون اوردن mtd بلاک های مودم و ویرایش اونها و رایت بر روی مودم هست . کلا با پردازنده های arm فرق داره باهاش کار کنید همه چی دستتون میاد و بهتر متوجه میشید من چی میگم .
دقیقا همین بود
یوزر پس لاگین با تلنت درسته
ممنون از راهنماییتون

khordad
06-02-2023, 03:36 AM
انلاک موقت هم در یکی از صفحات وب مودم مخفی شده و راحت اشکار میشه و میتونید انلاکش کنید و هم اگر وارد شل هم شدید انلاک موقتش در این فایل هست :

RT2860_default_vlan

SimCardCheck=1
imsi_prefix=43244

خیلی سخاوتمندانه بود همه چیزی بود که برای آنلاک لازم هست
عجیبه این همه مدت از تاریخ این تاپیک گذشته ولی هیچکس و هیچ جایی صحبتی از آنلاک این مودم نداشته
بجز همین یک آدرس [Only registered and activated users can see links]
که به قیمت 265 هزار تومن میفروشه

saber73
06-02-2023, 03:42 AM
خیلی سخاوتمندانه بود همه چیزی بود که برای آنلاک لازم هست
عجیبه این همه مدت از تاریخ این تاپیک گذشته ولی هیچکس و هیچ جایی صحبتی از آنلاک این مودم نداشته
بجز همین یک آدرس [Only registered and activated users can see links]
که به قیمت 265 هزار تومن میفروشه

متاسفانه همه سعی میکنن کلا مخفی نگهش دارن یا عمومی نکنن البته این مودم خیلی وقته انلاک شده و راه و روش های اونم عمومی شده و خیلی ها بلد هستن و چیز خیلی ساده ای هم هست و اصلا نیاز هم نیست مخفی کاری بشه . اما انلاک دائم این مودم رو هیچ کس تو ایران نزده تا به اینجای کار و فکر نکنم کسی هم اخرش بزنه و براش وقت بزاره .

khordad
06-02-2023, 03:46 AM
تا اونجا که میدونم این مودم پورت سریال داره رو بردش وصل میشن به اون احتمالا بر میدارن رمز رو
جناب صابر
این عبارت بالا نقل قول از آقای موسوی هست که بنده در جای دیگه و مودم دیگری هم این موضوع رو دیده بودم از روی کنجکاوی قبل اینکه شما یوزر پس رو بدین پشت مودم رو باز کرده بودم اگه بتونم عکسشو اینجا بفرستم که تا الان نتونستم منظور از پورت سریال کدومه؟

saber73
06-02-2023, 03:51 AM
جناب صابر
این عبارت بالا نقل قول از آقای موسوی هست که بنده در جای دیگه و مودم دیگری هم این موضوع رو دیده بودم از روی کنجکاوی قبل اینکه شما یوزر پس رو بدین پشت مودم رو باز کرده بودم اگه بتونم عکسشو اینجا بفرستم که تا الان نتونستم منظور از پورت سریال کدومه؟

من پشتش رو باز نکردم تا به حال اما پورت سریال هم اخرش میرسه به دسترسی شل حالا ممکنه بدون یوزر و پسورد باشه این شل یا ممکنه با همین اسم و پسورد باشه . وقتی از صفحه وب و شبکه مودم میشه شل رو گرفت اصلا نیازی به پورت سریال نیست . پیدا کردن پین های پورت سریال هم اصول داره و ولتاژ گیری میشه با مولتی متر و تست میشه .

khordad
06-02-2023, 04:01 AM
من پشتش رو باز نکردم تا به حال اما پورت سریال هم اخرش میرسه به دسترسی شل حالا ممکنه بدون یوزر و پسورد باشه این شل یا ممکنه با همین اسم و پسورد باشه . وقتی از صفحه وب و شبکه مودم میشه شل رو گرفت اصلا نیازی به پورت سریال نیست . پیدا کردن پین های پورت سریال هم اصول داره و ولتاژ گیری میشه با مولتی متر و تست میشه .

عکس باز شدش رو میخواستم بزارم نشد ظاهرا باید یه جا آپلود کنم آدرسش رو اینجا بزارم خود نت ویز آپلود سنتر نداره ؟
در هر صورت چون خودم بیشتر به کارای سخت افزاری و تعمیرات وتعویض فلش سرو کار دارم کنجکاو بودم
تو انجمن تعمیرکاران یه نفر درخواست فایل فلش کرده بود که این فایل رو گذاشته بودند
خودم فایل رو فلش نکردم گویا اونایی که انجام دادن گفته بودن فایل ایراد داره

khordad
06-02-2023, 04:15 AM
این عکس پشت مودم باز شده

saber73
06-02-2023, 04:28 AM
این عکس پشت مودم باز شده

زیر شیلد ماژول چه ای سی هایی هستن ؟ ای سی فلش مودم اونجا هست یا رو برد ؟ البته از یک مودم سالم دامپ بردارین و رو اینم بزنید باز مشکل به وجود میاد اونم در بخش imei هست و اینها مثل مودم adsl نیستن راحت قبل دامپ بیایید imei رو چنج کنید . به احتمال زیاد هم این سوکت سفید اگر از اول رو برد مودم خالی بود و چیزی بهش وصل نبود میشه همون پورت سریال مودم .

khordad
06-02-2023, 04:30 AM
اینها هم یک سری اسم و رمز که روی این مدل بر روی برخی ورژن ها جواب میده :

login: Administartor

pass: PWDd0N~WH*4G#DN

login: VIP
pass: V!P83869000

Login=Root
PWDd0N~WH*4G#DN

-----------------------------
Login=Administrator

TelnetPwd=root123

GuestId=admin
GuestPassword=admin

VipLogin=VIP
VipPassword=V!P83869000
-------------------------------

قبل اینکه شما این پست رو بدین سرچ کردم یه این سایت رسیدم که 398 تا اکانت ورود داشت
بیشترشو امتحان کردم نشد

اما بعد که با همون یوزر پس شما وارد شدم تو فایلی که گفتین این یوزر پس نوشته شده

khordad
06-02-2023, 04:40 AM

khordad
06-02-2023, 05:03 AM
زیر شیلد ماژول چه ای سی هایی هستن ؟ ای سی فلش مودم اونجا هست یا رو برد ؟ البته از یک مودم سالم دامپ بردارین و رو اینم بزنید باز مشکل به وجود میاد اونم در بخش imei هست و اینها مثل مودم adsl نیستن راحت قبل دامپ بیایید imei رو چنج کنید . به احتمال زیاد هم این سوکت سفید اگر از اول رو برد مودم خالی بود و چیزی بهش وصل نبود میشه همون پورت سریال مودم .
زیر شیلد رو عکس گرفتم اونجا فقط آیسی های مربوط به گیرنده یا همون آنتن هست
آیسی فلش روی برد اصلیه ولی اون پورت سفید ۴ پین که خالی بود ممکنه باشه البته من طرز استفاده ازشو نمیدونم

khordad
06-02-2023, 01:36 PM
ایسی ۱۶ پایه 25q256c آیسی فلش دستگاه هست که کنار همون سوکت سفید خالی ۴ پایه هست [Only registered and activated users can see links]
با ابن دیتا شیت

khordad
06-02-2023, 01:44 PM
از ۴ تا پایه های سوکت سفید دو تای کناری VCC و GND هستند و دوتای وسط دیتای IN و OUT به احتمال زیاد
فقط باید ببینم ارتباطی بین پین های وسط سوکت با پایه های ۸ و ۱۵ آیسی بالا که DI و DO خورده وجود داره یا نه

khordad
06-02-2023, 01:51 PM
متاسفانه همه سعی میکنن کلا مخفی نگهش دارن یا عمومی نکنن البته این مودم خیلی وقته انلاک شده و راه و روش های اونم عمومی شده و خیلی ها بلد هستن و چیز خیلی ساده ای هم هست و اصلا نیاز هم نیست مخفی کاری بشه . اما انلاک دائم این مودم رو هیچ کس تو ایران نزده تا به اینجای کار و فکر نکنم کسی هم اخرش بزنه و براش وقت بزاره .
جناب صابر فایلی که گفتین رو چند بار با دستورات nvram_set و همچنین ادیتور vi ویرایش کردم ظاهرا هیچ خطایی نمیگیره ولی مودم رو که خاموش روشن میکنم همه چیز به حالت اول و لاک شده برمیگرده
طاهرا این با روش انلاک G1 که صحبت میکردیم فرق داره

saber73
06-02-2023, 10:00 PM
قبل اینکه شما این پست رو بدین سرچ کردم یه این سایت رسیدم که 398 تا اکانت ورود داشت
بیشترشو امتحان کردم نشد

اما بعد که با همون یوزر پس شما وارد شدم تو فایلی که گفتین این یوزر پس نوشته شده

saber73
06-02-2023, 10:04 PM
زیر شیلد رو عکس گرفتم اونجا فقط آیسی های مربوط به گیرنده یا همون آنتن هست
آیسی فلش روی برد اصلیه ولی اون پورت سفید ۴ پین که خالی بود ممکنه باشه البته من طرز استفاده ازشو نمیدونم

اینم ای سی فلش ماژول هست

saber73
06-02-2023, 10:06 PM
جناب صابر فایلی که گفتین رو چند بار با دستورات nvram_set و همچنین ادیتور vi ویرایش کردم ظاهرا هیچ خطایی نمیگیره ولی مودم رو که خاموش روشن میکنم همه چیز به حالت اول و لاک شده برمیگرده

خب اول کار توضیح دادم

Hamid1920
06-02-2023, 11:18 PM

فریمور این مودم بر پایه u-boot هست و روال لود شدنش به اینصورت هست که موقع بالا اومدن روت سیستم عامل رو روی حافظه رم اکسترکت میکنه شما هر تغییری تو فایل ها بدید این تغییرات توی رم انجام میشه و با ریست میپره و هر بار که میاد بالا این چرخه اکسترکت کردن اتفاق میفته و فایل ها بدون تغییر میمونن
برای انلاکش نیازه که ایمیج جدید ساخته بشه که با توجه به انلاک موقت راحتش معمولا کسی دنبال پیچیدگی های انلاک دائمی نمیره
راحتترین راه انلاکش هم بدون داشتن دسترسی سطح بالا و یا تلنت هست که فقط نیازه تو پنل لاگین کنید و این ادرس رو بزنید توی صفحه ای که باز میشه میتونید پارامترهای لاک رو فعال یا غیر فعال کنید
البته چون مودمش در دسترسم نیست لینک رو دستی ساختم ممکنه نیاز به تعییر باشه

saber73
06-03-2023, 02:55 AM
فریمور این مودم بر پایه u-boot هست و روال لود شدنش به اینصورت هست که موقع بالا اومدن روت سیستم عامل رو روی حافظه رم اکسترکت میکنه شما هر تغییری تو فایل ها بدید این تغییرات توی رم انجام میشه و با ریست میپره و هر بار که میاد بالا این چرخه اکسترکت کردن اتفاق میفته و فایل ها بدون تغییر میمونن
برای انلاکش نیازه که ایمیج جدید ساخته بشه که با توجه به انلاک موقت راحتش معمولا کسی دنبال پیچیدگی های انلاک دائمی نمیره
راحتترین راه انلاکش هم بدون داشتن دسترسی سطح بالا و یا تلنت هست که فقط نیازه تو پنل لاگین کنید و این ادرس رو بزنید توی صفحه ای که باز میشه میتونید پارامترهای لاک رو فعال یا غیر فعال کنید

قسمتی که با کادر قرمز مشخص کردم مخفی هست و باید بازش کنید از طریق اینسپکت المنت مرورگر و سپس اقدام به حذف قفل اپراتور بکنید . البته با دسترسی تلنت و به کار بردن دستورات صحیح nvram_set هم خیلی راحت و سریع انلاک میشه و برا کسایی که دوست دارن یاد بگیرن و چرخی داخل مودم بزنن و باهاش اشنا بشن هم خوبه .

khordad
06-03-2023, 03:29 AM
بنظر میاد ورژن 1068 با 1023 که شما اسکرین گذاشتین فرق داره و منوش عوض شده
احتمالا این ورژن آنلاک موقت نمیشه

khordad
06-03-2023, 03:45 AM

درسته متوجه شدم چرا با دستکاری nvram آنلاک نمیشه
مسیری که فرمودین دستی ساختین برای ورژنهای تا 1054 هست
از این بالاتر مثل همین ورژن 1068 که دست خودمه مسیر کمی عوض شده
حالا یک سوال در همین رابطه برام پیش اومد
بجای تغییر دادن پارامترها در صفحه وب پنل اگر به فایل asp. مربوطه در مسیر بالا بریم و فایل asp رو با دستور sed و یا بشکل دیگه تغییر بدیم به همین نتیجه میرسیم؟ یا مطابق توضیح بالا دوباره با خاموش و روشن کردن مودم محتوای این فایلهای asp دوباره به حالت اول بر میگردن

khordad
06-03-2023, 04:14 AM
خب اول کار توضیح دادم

RT2860_default_vlan

SimCardCheck=1
imsi_prefix=43244

درسته جناب صابر که میفرمایید اول کار توضیح دادم منظورم این بود توضیحتون با محتوای این راهنمایی نمیخونه

saber73
06-03-2023, 07:24 PM
بنظر میاد ورژن 1068 با 1023 که شما اسکرین گذاشتین فرق داره و منوش عوض شده
احتمالا این ورژن آنلاک موقت نمیشه

فرق نداره همشون راحت انلاک موقت میشن با اسم و رمز روت یا vip یا administrator وارد بشید و دنبال [Only registered and activated users can see links] بگردید . اینم وجود نداشت دنبال تب sim card باشید و بعد مخفی های اونو باز کنید .

saber73
06-03-2023, 07:32 PM
درسته متوجه شدم چرا با دستکاری nvram آنلاک نمیشه
مسیری که فرمودین دستی ساختین برای ورژنهای تا 1054 هست
از این بالاتر مثل همین ورژن 1068 که دست خودمه مسیر کمی عوض شده
حالا یک سوال در همین رابطه برام پیش اومد
بجای تغییر دادن پارامترها در صفحه وب پنل اگر به فایل asp. مربوطه در مسیر بالا بریم و فایل asp رو با دستور sed و یا بشکل دیگه تغییر بدیم به همین نتیجه میرسیم؟ یا مطابق توضیح بالا دوباره با خاموش و روشن کردن مودم محتوای این فایلهای asp دوباره به حالت اول بر میگردن

نمیشه چون لازم هست بعد تغییرات در فایل مربوطه مودم ریست کارخانه بشه تا دستورات اعمال بشه و اینطوری هم که رو این مودم همه چی پاک میشه و برمیگرده به حالت اول لاکش . تنها راه همون صفحه وب مخفی و بعد دستورات nvram هست که همونجا و انی مودم رو انلاک میکنه و نیازی به ریست کارخانه هم نداره .

saber73
06-03-2023, 07:35 PM
درسته جناب صابر که میفرمایید اول کار توضیح دادم منظورم این بود توضیحتون با محتوای این راهنمایی نمیخونه

خب مسیر ماله ورژن خودتون رو پیدا کردید دیگه پارامترهای انلاک داخلش هستن cat هم کردید فایل رو کامل نگاهش کنید همین دو خط هم وجود داره

khordad
06-03-2023, 09:53 PM
خب مسیر ماله ورژن خودتون رو پیدا کردید دیگه پارامترهای انلاک داخلش هستن cat هم کردید فایل رو کامل نگاهش کنید همین دو خط هم وجود داره

آره این دو خط که گفتین پایینتر از این تصویر وجود داره
بالاتر نوشتم این فایل اصلا محتواش تغییر نمیکنه ظاهرا فرمان اجرا میشه ولی هیچ تاثیری در فایل ایجاد نمیشه
شما در جوابم فرمودین "اول کار توضیح دادم" وحمید آقا هم در پاسخ علتش رو تشریح کردن
احتمالا منظورم رو نمیتونم درست برسونم
حالا یکم دیگه کار میکنم ببینم نتیجه ای میگیرم
یا با همین فایل یا با اون منویی که گفتم تو ورژن این مودم عوض شده نتیجه گرفتم خبر میدم

saber73
06-04-2023, 05:07 AM
آره این دو خط که گفتین پایینتر از این تصویر وجود داره
بالاتر نوشتم این فایل اصلا محتواش تغییر نمیکنه ظاهرا فرمان اجرا میشه ولی هیچ تاثیری در فایل ایجاد نمیشه
شما در جوابم فرمودین "اول کار توضیح دادم" وحمید آقا هم در پاسخ علتش رو تشریح کردن
احتمالا منظورم رو نمیتونم درست برسونم
حالا یکم دیگه کار میکنم ببینم نتیجه ای میگیرم
یا با همین فایل یا با اون منویی که گفتم تو ورژن این مودم عوض شده نتیجه گرفتم خبر میدم

هر تغییری در فایل مذکور و لازمه اعمال شدن اون منوط هست به ریست فکتوری مودم که در این مودم این کار باعث همون توضیحاتی میشه که اقای عجمی گقتن پس اینو کلا بیخیال بشید میمونه همون صفحه وب و انلاک مودم از اونجا و یا فرستادن دستورات nvram_set که یکی از این دو مورد جواب میده حداقلش
مودم هم انلاک موقت میشه و تمام . چیز بیشتری نداره . انلاک دائم هم گفتم فریمور ویرایش شده یا mtd block ویرایش شده میخواد

ali_reza_1347
07-24-2023, 03:40 AM
هر تغییری در فایل مذکور و لازمه اعمال شدن اون منوط هست به ریست فکتوری مودم که در این مودم این کار باعث همون توضیحاتی میشه که اقای عجمی گقتن پس اینو کلا بیخیال بشید میمونه همون صفحه وب و انلاک مودم از اونجا و یا فرستادن دستورات nvram_set که یکی از این دو مورد جواب میده حداقلش
مودم هم انلاک موقت میشه و تمام . چیز بیشتری نداره . انلاک دائم هم گفتم فریمور ویرایش شده یا mtd block ویرایش شده میخواد

آنلاک موقت میشه ولی روی سیم کارت رایتل جواب نمیده کسی میدونه چه کار باید کرد ایرانسل وهمراه اول کار میکنه

ALiAS2
07-25-2023, 12:45 AM
آنلاک موقت میشه ولی روی سیم کارت رایتل جواب نمیده کسی میدونه چه کار باید کرد ایرانسل وهمراه اول کار میکنه

سلام

بلخره روی سیمکارت رایتل جواب نمیده یا روی بقیه سیمکارت ها هم جواب نمیده !!؟ که شما نوشتی روی سیمکارت رایتل جواب نمیده چیکار باید کرد که ایرانسل و همراه اول کار کنه !! خب یعنی شما کاری کردی که هیچ سیمکارتی رو نخونه !! شما ریستش کن ببین همراه اول قبول میکنه یا نه ... بعد دوباره آنلاکش کن ببین کدوم یکی رو میتونه دتکت و شناسایی و متصل بشه !!

saber73
07-25-2023, 07:03 PM

واقعا از اون حرفها بود .................. مودمی که فقط tdd هست و باند 42 و 43 داره چطوری با رایتل که فقط fdd هست و رو باند 42 خدمات نداره کار بکنه ؟

ali_reza_1347
07-27-2023, 01:24 PM
واقعا از اون حرفها بود .................. مودمی که فقط tdd هست و باند 42 و 43 داره چطوری با رایتل که فقط fdd هست و رو باند 42 خدمات نداره کار بکنه ؟

با تشکر راستش خیلی سر در نمیاورم که مودم ها روی چه باندی کار میکنند به خاطر همین سوال کردم ولی از پاسخگویی شما سپاس گزارم