ارزش سهام اپل دو برابر پیش بینی تحلیل گران

بررسی پیش‌بینی تحلیلگران زبده‌ی بازار نشان می‌دهد که هیچ‌یک از آن‌ها پیش‌بینی نمی‌کردند ارزش سهام اپل در سال ۲۰۲۰ تا این حد بالا باشد. بیشترین عددِ پیش‌بینی‌شده، ۲۷۰ دلار بوده است.

سرویسی به‌نام PED30 پیش‌بینی تحلیلگران از تغییرات ارزش سهام اپل را به‌صورت فصلی بررسی و سپس آن‌ها را براساس دقت‌شان، رتبه‌بندی می‌کند.

سیاری از تحلیلگران زبده، تا ۱۲ ماه آینده را هم پیش‌بینی می‌کنند و عددی خاص برای ارزش سهام اپل پس از گذر یک سال در نظر می‌گیرند. با دانستن این حقیقت، بهتر است نگاهی به پیش‌بینی تحلیلگران بیاندازیم تا ببینیم کدام‌یک از آن‌ها توانسته در سال ۲۰۱۹، پیش‌بینی دقیقی از ارزش فعلی سهام اپل انجام دهد.

کی از تحلیلگران مؤسسه‌ی پژوهشی Asymco به‌تازگی پیش‌بینی ۲۷ تحلیلگر از ارزش سهام اپل را جمع‌آوری و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرده است؛ عدد پیش‌بینی‌شده‌ی تحلیلگران به یک سال پیش برمی‌گردد؛ البته در این توییت که نتایج مقایسه اعلام شده، اشتباه تایپی دیده می‌شود. در زمان انتشار توییت یعنی سه روز پیش، ارزش سهام اپل ۴۶۰ دلار بود درحالی‌که در توییت موردبحث به عدد ۴۲۰ دلار اشاره شده است. آیا تحلیلگران توانسته‌اند عدد ۴۶۰ دلار را برای ارزش سهام اپل پیش‌بینی کنند؟ جواب منفی است.

کیتی هابرت یکی از تحلیلگران باتجربه از شرکت سرمایه‌گذاری Morgan Stanley، سال گذشته پیش‌بینی کرد که امسال ارزش سهام اپل به ۲۴۷ دلار برسد. دنیل آیوز از Wedbush به‌عنوان یکی دیگر از تحلیلگران سرشناس گفته بود ارزش سهام اپل در سال ۲۰۲۰ به ۲۴۵ دلار می‌رسد. تام فورت از DA Davidson نزدیک‌ترین عدد را به ارزش امروز سهام اپل پیش‌بینی کرده بود (۲۷۰ دلار). اکثر پیش‌بینی‌های دیگر در گسترده‌ی ۲۴۰ تا ۲۵۰ دلار قرار می‌گیرند. ۱۳ نفر از مجموع ۲۷ تحلیلگر (تقریبا نیمی از آن‌ها) عددی پیش‌بینی کرده‌اند که تقریبا دو برابر یا حتی بیشتر خطا دارد. عددی که جان ژنگ، تحلیلگر Rosenblatt، پیش‌بینی کرده بود سه‌برابر کمتر از ارزش امروز سهام اپل است.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *