تعمیر مودم محل تبلغیغ شما
صفحه 94 از 104 نخستنخست ... 44849293949596 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 931 به 940 از 1033

موضوع: بررسی مودم Huawei B612s-25d/Irancell TF-I60

Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط saber73 نمایش پست ها
    مودم ها شامل طرح ریجیستری در سامانه همتا نمیشن یعنی مثل گوشی به شما کد جهت ثبت یا نقل انتقال نمیدن و اکثر مودم های بازار راحت با قرار دادن یک سیم کارت روی مودم بعد مدتی در سامانه همتا بعد استعلام قانونی نشون داده میشن یا مینویسه شامل طرح ریجیستری نمیباشد . یک سری مودم که مشکل ریجیستری دارن ( مودم های اپراتوری خودمون ) علتش میتونه اینها باشه : کسی از imei مودم شما سوء استفاده کرده یعنی زدن روی یک مودم دیگه . یا مودم ثبت نشده خریداری شده ( مودم هایی که tdd میگیرن با یک سیم کارت tdd باید در اون اپراتور ثبت بشن و بعدا فروخته بشن ) . کلا خیلی راحت میشه یک imei دیگه برای مودم در نظر گرفت و راحت روی مودم رایت کرد و از شر این مشکلات خلاص شد البته اگر راه کارهای قانونی جواب نداد . imei هم میتونید اگر یک دانگل کهنه که دیگه ازش استفاده نمیکنید یا یک گوشی قدیمی یا خراب دارید که ازش استفاده نمیکنید تهیه کنید و بر روی مودم رایت کنید و اینم بگم وقتی این کار رو کردید دیگه نباید از اون دانگل یا گوشی استفاده کنید و نباید imei اونها رو در اختیار کسی قرار بدید . مواردی هم داریم imei مودم موقع انلاک کردن یا فریمور زدن به 00000000000 تبدیل میشه که یعنی nv مودم پریده و باید این مشکل با استفاده از یک سری دستورات at و وارد شدن به تلنت مودم حل بشه یا پارتیشن nv دوباره رو مودم رایت بشه. اینها که توضیح دادم میشه حل مشکل imei حالا مشکل از imei نبود میمونه سوکت سیم کارت که باید بررسی بشه و همچنین مقاومت های پشت برد دقیقا پشت محل قرار گیری سوکت سیم کارت و این مرحله هم درست بود و چک شد مشکل نرم افزاری هست با راه کارهایی که قبلا در پست های بالاتر توضیح دادم حل میشه با اینم حل نشد باید مودم دامپ نرم افزاری بشه و با این مرحله هم جوابی نگرفتیم دیگه بعیده مودم درست بشه مگر با هزینه های تعمیر خیلی بالا که یا میان یکسری قطعات روی ماژول رو تعویض میکنن یا کامل کل ماژول عوض میشه .
    جناب صابر این مودم h1 رو که تو چند پست بالاتر به علی آقا توضیح دادم قضیه اش اینطوری بود که با وجود گذاشتن دو تا سیمکارت مختلف و امتحان در جاهای متعدد شهر که تحت پوشش TDLTE هستند نتونستم آنتن بگیرم در حالیکه تا همین ایام تعطیلات عید بدون هیچ مشکلی کار میکرد بعد ازچند نوبت تماس با ایرانسل وپشتیبانی سخت افزاری و نرم افزار نتیجه نگرفتم نهایتا بهم گفتن باید ببریش تعمیرات سخت افزاری که مجبور شدم یک مودم دیگه مدل G1 بخرم که خوشیختانه در همون طبقه قبلی و همون سیمکارت قبلیم داره کار میکنه و ضمنا قبل از اینکه با این انجمن آشنا بشم از طریق سرچ گوگل نرم افزار و آموزش آنلاک H1 رو 170 تومن از یک سایتی خریدم
    از چند روز پیش که شروع کردم آنلاک کردن و ریختن ورژنهای مختلف روی همون h1 معیوب با ریختن ورژنی که خریداری کرده بودم و اتفاقا قدیمی هم هست (شمارش 11.192.05.00.00 هست) در کمال تعجب این مودم معیوب درست شد و با هر دو تا سیمکارت TDLTE که داشتم کار میکنه فقط تنها مشکلی که باقی مونده IMEI مودم صفر شده که برای حل مشکل چند تا ورژن مختلف دیگه از جمله11.196.01.01.234 رو که میریزم تا مودم رو با هر سیمکارتی روشن میکنم قبل از اینکه اصلا امتحان بشه میره تو حالت آپدیت اتومات و چراغها دو دو روشن میشه و به ورژن 81.201.01.01.234 تبدیل میشه و تو این حالت IMEI درست میشه ولی دیگه به هیچ عنوان با هیچ سیمکارت TD آنتن نمیده !
    حالا مجبور شدم همون ورژن قدیمی رو بریزم و الان 24 ساعته بی وقفه دارم دانلود فیلم و کارای دیگه میکنم که تست بشه و هیچ مشکلی ندارم تنها مسعله صفر موندن IMEI هست الان داشتم این پست شما رو میخوندم تقریبا جواب گرفتم ولی واضح تر میفرمایید بواسطه صفر بودن IMEI چه مشکلی ممکنه بعدا برام پیش بیاد؟
    ویرایش توسط khordad : 05-07-2023 در ساعت 02:14 AM

Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط khordad نمایش پست ها
    جناب صابر این مودم h1 رو که تو چند پست بالاتر به علی آقا توضیح دادم قضیه اش اینطوری بود که با وجود گذاشتن دو تا سیمکارت مختلف و امتحان در جاهای متعدد شهر که تحت پوشش TDLTE هستند نتونستم آنتن بگیرم در حالیکه تا همین ایام تعطیلات عید بدون هیچ مشکلی کار میکرد بعد ازچند نوبت تماس با ایرانسل وپشتیبانی سخت افزاری و نرم افزار نتیجه نگرفتم نهایتا بهم گفتن باید ببریش تعمیرات سخت افزاری که مجبور شدم یک مودم دیگه مدل G1 بخرم که خوشیختانه در همون طبقه قبلی و همون سیمکارت قبلیم داره کار میکنه و ضمنا قبل از اینکه با این انجمن آشنا بشم از طریق سرچ گوگل نرم افزار و آموزش آنلاک H1 رو 170 تومن از یک سایتی خریدم
    از چند روز پیش که شروع کردم آنلاک کردن و ریختن ورژنهای مختلف روی همون h1 معیوب با ریختن ورژنی که خریداری کرده بودم و اتفاقا قدیمی هم هست (شمارش 11.192.05.00.00 هست) در کمال تعجب این مودم معیوب درست شد و با هر دو تا سیمکارت TDLTE که داشتم کار میکنه فقط تنها مشکلی که باقی مونده IMEI مودم صفر شده که برای حل مشکل چند تا ورژن مختلف دیگه از جمله11.196.01.01.234 رو که میریزم تا مودم رو با هر سیمکارتی روشن میکنم قبل از اینکه اصلا امتحان بشه میره تو حالت آپدیت اتومات و چراغها دو دو روشن میشه و به ورژن 81.201.01.01.234 تبدیل میشه و تو این حالت IMEI درست میشه ولی دیگه به هیچ عنوان با هیچ سیمکارت TD آنتن نمیده !
    حالا مجبور شدم همون ورژن قدیمی رو بریزم و الان 24 ساعته بی وقفه دارم دانلود فیلم و کارای دیگه میکنم که تست بشه و هیچ مشکلی ندارم تنها مسعله صفر موندن IMEI هست که الان داشتم این پست شما رو میخوندم تقریبا جواب گرفتم ولی واضح تر میفرمایید بواسطه صفر بودن IMEI چه مشکلی ممکنه بعدا برام پیش بیاد؟
    اولا اون راه آنلاک قدیمی و اشتباه هست و اون فریمور دستکاری شده خصوصا جایی از فریمور که ارتباط مستقیم با nv مودم شما داره یعنی همون جایی که مودم آنلاک میشه به واسط کد at و همون جایی که همه اطلاعات مودم مثل imei اونجا هست . حالا شما دیگه این راه رو رفتید و دقیقا همین مشکل هم براتون به وجود اومده شما یک بار از رو لودر فریمور ۱۹۵ رو بزنید رو مودم و ریست کارخانه بکنید باید مشکل imei شما حل بشه . اگر رو ۱۹۲ بمونید و imeiهم همینطوری صفر باشه بعد یه مدت مثلا ۱ ماه به احتمال ۹۹ درصد کلا شبکه مودم شما قطع میشه یا با اون سیم کارت*هایی که دارید رو مودم استفاده میکنید دیگه مودم شبکه و نت نخواهد داشت و سیم جدید هم بیندازید باز این داستان بعد مدتی تکرار خواهد شد . پس حتما باید فریموری بزنید که مشکل imei رو حل کنه و اینکه با tdd هم کار بکنه . کلا یک بار طبق آموزش داخل فروم و با استفاده از فریمور ۱۹۵ های وب مودم رو آپگرید و آنلاک بکنید ( یعنی آنلاک با آموزش داخل فروم نه اینکه باز برید و با فریمور ۱۹۲ مودم رو آنلاک کنید )
    https://t.me/Unknown2023_1
    آنلاک به صورت ریموت مودم های سیم کارتی

3. Thanks ALiAS2 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiAS2 نمایش پست ها
    سلام آقا صابر جان خداقوت وقتت بخیر ♥

میگم این فایل backupsetting.bin مودم رو من بصورت Hex بازش کردم توی Terminal ویندوز 11 و همچنین توی Powershell هم قابل اجرا هستش و کد های باینریش رو تونستم ببینم ولی خب یه راهنمایی میخواستم چطوری میشه توی محیط ویندوز یا از سایت یا جایی کمک گرفت و این کدهای باینری رو تبدیل به زبان ساده تری کردش تا بدونیم داریم چیکار میکنیم من آشنایی ندارم ولی خب همونطور که تو تلگرام گفتم کنجکاویم که گل میکنه دیگه تا یه کاری رو تا تهش نرم نمیتونم ولش کنم جسارتاً یه کمکی میخواستم بلکه بشه بجز محیط لینوکس بشه اینکارو کردش و نتیجه هم گرفتم ولی نه کامل از چندین کد مثل (تبدیل رشته های هگزی ذخیره شده در فایل متنی >>> cat hex.txt | xxd -r -p && echo '' ) یا (با استفاده از دستور >>> echo 4c696e757868616e64626f6f6b20313233 | xxd -r -p ) استفاده کردم و خب تبدیل و بازش کردم ولی نشده بهش کامل دسترسی داشته باشم و چون همش شامل اعداد و حروفی هستش که ازش سر در نمیارم و نمیدونم باید کجاشو تغییر دادش تا بلکه بشه به نتیجه مطلوب و نهایی رسید گفتم فقط بگین که چطوری میشه ترجمه ش کرد بازم معذرت ♥♥
    نیازی به این کارهای سخت نیست و حتی بازش هم کنید ارزش نداره چون دوباره بعد تغییرات باید پک کنید و به مودم بزنید که اولا کار هرکسی نیست دوما امکان خرابی مودم به شدت بالا هست چون ۹۹ درصد هر کسی نمیتونه دوباره کانفیگ رو درست پک کنه . داخل این کانفیگ هم من نگاه کردم یعنی کانفیگی که از مودم میگیریم چیز بدرد بخوری نیست به جز همون اسم و رمز تلنت مودم که قبلاً گفتم از طریق صفحه وب مودم و اینسپکت المنت مرورگر راحت میتونی تلنت رو که مخفی شده فعال کنی و بهش وصل بشی و ازت اسم و رمز خواست با همون اسم و رمزی که قبلاً در پست های قبلی گفتم وارد بشی و حالا دسترسی به شل داری و کلا همه چی مودم و آنلاک شدنش همینجا هست و با این کار شما ۹۹ درصد راه آنلاک مودم رو رفتی .

5. Thanks ALiAS2 thanked for this post.
    Senior Member
    Post Thanks / Like
    دوستان سلام و مخصوصا دوستان جدید و مخصوصا آقا صابر بزرگوار ارادت

آقایون جسارتا من یکمی آزمون خطا گرفتم تونستم یه راه جدیدی پیدا کنم برای وارد شدن به مودم TF-i60 G1 البته منظورم IPش هستش بجای 192.168.1.1 میشه با 10.1.1.1 وارد مودم شد

ولی ازونجایی که در قسمت [فقط کاربران عضو قادر به دیدن لینک هستند. ] من هرکاری کردم نشدش قسمت telnet service رو پیدا و enable کنمش متاسفانه نشد راهی هم پیدا کنم که از طریق برنامه جداگانه ای که دارم تلنت رو فعال و واردش بشم که به اصطلاح با یوزر پسورد root و root123 واردش میشن و یکسری کد at وارد میکنن تا بلخره بشه رمز ورود به superadmin رو پیداش کنیم بلکه بشه یه کاری کرد

حتی با نرم افزار Putty هم اینکارارو پیش بردم ولی اجازه دسترسی به IP 192.168.1.1 رو نمیده و یه پیغامی مبنی بر Network Error : Connection Refused میده که مشخص نیست چرا جلو نمیره ولی انگار مربوط به همون قسمتی هستش که در فریمور ایرانسل غیرفعاله و بجاش قسمتی رو گذاشتن که بایستی یه فایل Telnet Setting رو بارگزاری کنیم تا بلکه بشه اون قسمت رو داشته باشیم و احتمالا اون فایل همون فایل 5 کیلوبیتی برای آنلاکش هست که هنوز گیر نیاوردیمش

از طرفی هم تونستم یه راهی که میشه باهاش محدودیت شبکه رو برداشت و به اصطلاح کاری کرد که مودم موقتاً آنلاک بشه رو پیداش کردم ولی روی فریمور مودم های ایرانسل یعنی با فریمور ایرانسل سازگار نیست ولی روی مودم های خارجی راحت کار میکرده و از این آدرس قابل دسترسی هستش !!

[فقط کاربران عضو قادر به دیدن لینک هستند. ]

که در این مرحله اگر تیک آخرین گزینه رو بردارین به اصطلاح دیگه روی یه ISP قفل نمیشه و میتونی با هر سیمکارتی که بزاری آنتن بگیری که بازم عرض کردم با فریمور ایرانسل این قابلیت قابل اجرا نیست چون بازم اشاره میکنه که سیمکارت معتبری توی دستگاه نیست !!

حدسم اینه اگر بشه به قسمت تلنت وارد شد و یوزر پسورد superadmin رو گیر بیاریم و وارد مودم بشیم و ازون طریق بشه اون قسمتی که مربوط به سوئیچ شدن روی شبکه ISP ها هستش رو غیرفعال کنیم مسلماً میشه که از حالت آنلاک موقت استفاده کرد و چون من بصورت عادی وارد مودم شدم به همین خاطر اجازه دسترسی نمیده و بازم سیمکارت رو معتبر شناسایی نمیکنه !!

قسمت پاورشل مودم رو هم آدرسش رو پیدا کردم که البته فقط برای بدست آوردن یه سری چیزای عادی میشه ازش استفاده کرد و کدهاش با مودم های هواوی فرق میکنه

من جسارت کردم یکمی کنجکاوی به خرج دادم ولی اگر کسی تونست یه راهی پیدا کنه که البته دوس نداریم نون کسیو آجر کنیم ولی خب اگر بشه یه راه مناسب و خوبی برای آنلاک موقت این مودم پیدا بشه ممنون میشم که با بنده هم به اشتراک بذارتش با تشکر

ID Telegram: @ALiAS2
    این آی پی ماژول مودم هست که شما پیدا کردید و کلا داخل این ای پی شما دسترسی به آنلاک مودم نداری چون آنلاک مودم در فریمور ایرانسل هست و اپراتور اومده برا خودش قفل گذاشته و دست به قفل کامل ماژول نزده و ماژول اصلا قفل نیست و محدودیت توسط ایرانسل و در ای پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ هست **. در ضمن در فریمور ایرانسل در این مودم کلا دسترسی سوپر آدمین نداریم و ایرانسل از این قابلیت اصلا در فریمور خودش استفاده نکرده و اگر وجود داشت بنده خیلی راحت و رایگان همینجا سوپر آدمین این مودم رو می*ذاشتم تا همه استفاده کنند .
    ویرایش توسط saber73 : 05-07-2023 در ساعت 02:50 AM

7. Thanks ALiAS2 thanked for this post.
    Member
    Post Thanks / Like
    نقل قول نوشته اصلی توسط saber73 نمایش پست ها
    اولا اون راه آنلاک قدیمی و اشتباه هست و اون فریمور دستکاری شده خصوصا جایی از فریمور که ارتباط مستقیم با nv مودم شما داره یعنی همون جایی که مودم آنلاک میشه به واسط کد at و همون جایی که همه اطلاعات مودم مثل imei اونجا هست . حالا شما دیگه این راه رو رفتید و دقیقا همین مشکل هم براتون به وجود اومده شما یک بار از رو لودر فریمور ۱۹۵ رو بزنید رو مودم و ریست کارخانه بکنید باید مشکل imei شما حل بشه . اگر رو ۱۹۲ بمونید و imeiهم همینطوری صفر باشه بعد یه مدت مثلا ۱ ماه به احتمال ۹۹ درصد کلا شبکه مودم شما قطع میشه یا با اون سیم کارت*هایی که دارید رو مودم استفاده میکنید دیگه مودم شبکه و نت نخواهد داشت و سیم جدید هم بیندازید باز این داستان بعد مدتی تکرار خواهد شد . پس حتما باید فریموری بزنید که مشکل imei رو حل کنه و اینکه با tdd هم کار بکنه . کلا یک بار طبق آموزش داخل فروم و با استفاده از فریمور ۱۹۵ های وب مودم رو آپگرید و آنلاک بکنید ( یعنی آنلاک با آموزش داخل فروم نه اینکه باز برید و با فریمور ۱۹۲ مودم رو آنلاک کنید )
    دوست عزیز جناب صابر سپاس از راهنمایی شما
    مطابق راه حل پیش رفتم و با روش همین سایت و ورژن ۱۹۵ های وب مودم رو انلاک کردم دوباره به اول راهم رسیدم یعنی IMEI مودم درست شد و مودم با انواع سیمکارتهای FD ایرانسل و همراه اول و شاتل و رایتل که داشتم کار میکنه و نرمال هست ولی دو تا سیمکارت ۹۴۱ که در اختیار دارم با هیچکدومش انتن نمیاد و تو پنل روی سیمکارت ضربدر میخوره و پیام INSERT SIM AND RESTART DEVICE میده
    یکی از دوستان تو پستهای قبلی اشاره کرده بود که گویی پروفایلی با IMEI این مودم تو شرکت ایرانسل دارم اونجا منو مسدود کردن چون من این مودم رو از آگهی دیوار خریدم و سیمکارت TD خودم رو روش گذاشتم و ایرانسل مثل اینکه این مودم رو مثلا سرقتی بحساب میاره و جلوشو بسته
    واسه همین وقتی IMEI صفر میشه دوباره انتن میاد و درست میشه
    بنظرتون الان راه حلش چیه
    ویرایش توسط khordad : 05-07-2023 در ساعت 03:58 AM

Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    مطابق راه حل پیش رفتم و با روش همین سایت و ورژن ۱۹۵ های وب مودم رو انلاک کردم دوباره به اول راهم رسیدم یعنی IMEI مودم درست شد و مودم با انواع سیمکارتهای FD ایرانسل و همراه اول و شاتل و رایتل که داشتم کار میکنه و نرمال هست ولی دو تا سیمکارت ۹۴۱ که در اختیار دارم با هیچکدومش انتن نمیاد و تو پنل روی سیمکارت ضربدر میخوره و پیام INSERT SIM AND RESTART DEVICE میده
    یکی از دوستان تو پستهای قبلی اشاره کرده بود که گویی پروفایلی با IMEI این مودم تو شرکت ایرانسل دارم اونجا منو مسدود کردن چون من این مودم رو از آگهی دیوار خریدم و سیمکارت TD خودم رو روش گذاشتم و ایرانسل مثل اینکه این مودم رو مثلا سرقتی بحساب میاره و جلوشو بسته
    بنظرتون الان راه حلش چیه
    سلام دوست عزیز بنظرم همین که ایشون گفت بالاتر یه گوشی قدیمی یا سوخته که IMEI ش کار کنه رو بردار و روی این مودم رایت کنش نرم افزارشم تو همین سایت گذاشتن اگر ازین مودم قدیمی ها بودش راحت میتونستم برات با dc unlocker با چندتا دستور at اوکیش کنم ولی این جدیدا یکمی دردسر داره ولی نرم افزار Change IMEI تو همین سایت هست فک کنم پست های اول سایت بگیر تا بتونی با اون IMEI مودمت رو دستگاهت رو تغییر بدی و بتونی ازش استفاده کنی !!

راستی یه چیزی IMEI دستگاهت رو در بیار از توی وب پنل خود مودم و اون رو توی سامانه همیاب 24 یه تست کن و بزن ببین مشکلی چیزی روی IMEI دستگاهت هست یا نه شاید واقعا اینکه میگی سرقتی هست باشه شایدم نباشه و اینکه این IMEI مربوط به دستگاهی دیگست که روی مودم شما زده شده حتی توی سامانه همتا میتونستی ببینی این سریال با چه شماره ای درحال حاظر استفاده میشه یا شده ولی نرم افزار اندروید همتا هم دیگه در سایت بازار قابل دسترسی نیست و حذف شده !!
    ویرایش توسط ALiAS2 : 05-07-2023 در ساعت 08:03 AM

Member
    Post Thanks / Like
    سلام دوست عزیز بنظرم همین که ایشون گفت بالاتر یه گوشی قدیمی یا سوخته که IMEI ش کار کنه رو بردار و روی این مودم رایت کنش نرم افزارشم تو همین سایت گذاشتن اگر ازین مودم قدیمی ها بودش راحت میتونستم برات با dc unlocker با چندتا دستور at اوکیش کنم ولی این جدیدا یکمی دردسر داره ولی نرم افزار Change IMEI تو همین سایت هست فک کنم پست های اول سایت بگیر تا بتونی با اون IMEI مودمت رو دستگاهت رو تغییر بدی و بتونی ازش استفاده کنی !!

راستی یه چیزی IMEI دستگاهت رو در بیار از توی وب پنل خود مودم و اون رو توی سامانه همیاب 24 یه تست کن و بزن ببین مشکلی چیزی روی IMEI دستگاهت هست یا نه شاید واقعا اینکه میگی سرقتی هست باشه شایدم نباشه و اینکه این IMEI مربوط به دستگاهی دیگست که روی مودم شما زده شده حتی توی سامانه همتا میتونستی ببینی این سریال با چه شماره ای درحال حاظر استفاده میشه یا شده ولی نرم افزار اندروید همتا هم دیگه در سایت بازار قابل دسترسی نیست و حذف شده !!
    علی جان ممنون از راهنماییت
    این مودم رو با کارتن اصلیش خریدم و Imei روی برچسب پشت مودم و جعبه مودم با اونی که بقول شما تو وب پنل نشون میده همشون مطابقت دارند فقط نکته ای که داره اون آقایی که بهم فروخت سیمکارت TDش رو نگهداشت و بهم نداد من بعدا این دو تا سیمکارت TD رو از خود سایت ایرانسل یکی بنام خودم و یکی بنام همسرم با ارایه کارت ملی خریدم و اتفاقا اینا رو به اپراتور ایرانسل قبل از اینکه آنلاک و دستکاری کنم توضیح دادم و گفتم این مودم رو به اصطلاح کناره خریدم ایشون میگفت برای ایرانسل مهم نیست چطوری خرید شده مهم اینه که مودم برچسب ایرانسل داره و شما هم مشتری ما هستی ما نمیخوایم مشتری رو از دست بدیم واسه همین میگه شما از سیم کارت FD استفاده کن یا مودم رو ببر نمایندگی ایرانسل بخش تعمیر سخت افزاری تحویل بده تا ایرادشو برطرف کنن! بعد این قضایا بود که برای رفع عیب خودم اقدام به آنلاک و مسایل بعدی کردم
    حالا از این موضوع گذشته در مورد راه دوم پیشنهادیتون نرم افزاری رو که فرمودین نصب کردم اسمش دقیقا change_IMEI_B525_2019-08-11.exe هست که بعد اجرا باید IP بدی و بعد ازت IMEI میگیره با هر سه IPصفر و 1 و 8 تست کردم تو مرحله دوم که IMEI بهش میدم خطای Device not found میده و IMEI رو تغییر نمیده
    ویرایش توسط khordad : 05-07-2023 در ساعت 11:08 AM

Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like

Smile

این مودم رو با کارتن اصلیش خریدم و Imei روی برچسب پشت مودم و جعبه مودم با اونی که بقول شما تو وب پنل نشون میده همشون مطابقت دارند فقط نکته ای که داره اون آقایی که بهم فروخت سیمکارت TDش رو نگهداشت و بهم نداد من بعدا این دو تا سیمکارت TD رو از خود سایت ایرانسل یکی بنام خودم و یکی بنام همسرم با ارایه کارت ملی خریدم و اتفاقا اینا رو به اپراتور ایرانسل قبل از اینکه آنلاک و دستکاری کنم توضیح دادم و گفتم این مودم رو به اصطلاح کناره خریدم ایشون میگفت برای ایرانسل مهم نیست چطوری خرید شده مهم اینه که مودم برچسب ایرانسل داره و شما هم مشتری ما هستی ما نمیخوایم مشتری رو از دست بدیم واسه همین میگه شما از سیم کارت FD استفاده کن یا مودم رو ببر نمایندگی ایرانسل بخش تعمیر سخت افزاری تحویل بده تا ایرادشو برطرف کنن! بعد این قضایا بود که برای رفع عیب خودم اقدام به آنلاک و مسایل بعدی کردم
    حالا از این موضوع گذشته در مورد راه دوم پیشنهادیتون نرم افزاری رو که فرمودین نصب کردم اسمش دقیقا change_IMEI_B525_2019-08-11.exe هست که بعد اجرا باید IP بدی و بعد ازت IMEI میگیره با هر سه IPصفر و 1 و 8 تست کردم تو مرحله دوم که IMEI بهش میدم خطای Device not found میده و IMEI رو تغییر نمیده
    سلام جناب جوادی بزرگوار »»» علتش اینه که شما نباید مودم رو به حالت بوت پین به کامپیوتر یا لپ تاپت وصلش کنی عملا این قضیه موقعی جلو میره که شما بایستی مودم رو روشن کرده باشیش و هیچگونه کاری دیگه روش انجام ندی و فقط وصل باشه به پورت usb به کامپیوترت !!

من مودم های دانگلی یا مودم های جیبی هواوی رو اینطوری مشخصات و سریال و IMEIشون رو تونستم عوض کنم البته درون برنامه DC Unlocker که خودش فضای cmd و powershell رو ایجاد میکنه و با دستور و کدهای AT^** این کارو میسر میکنه ولی بایستی مودم رو فقط روشن و با کابل usb به سیستم وصلش کنی همین احتمال میدم باید این مودم b612 یا همین TF-i60H1 رو هم به همین شکل متصلش کنی تا بتونی شماره سریالش رو عوض کنی شایدم بایستی با کابل LAN وصلش کنی و با این IP زدن ها بهش دستور بدی برای تغییر مشخصات و IMEI ش !!

ببخش دیگه من تابحال برای این مودم اینکارو نکردم گفتم یه وقتی دست بزنم بهش بدتر شماره سریال و مشخصاتش خراب بشه و بعدش نتونم کاریش کنم حیف میشه و مشکل ایجاد میشه روش ، برای همین گفتم تا وقتی درسته دستکاریش نکنم وگرنه جواب قطعی بهت میدادم ♥

Member ALiAS2 آواتار ها
    Post Thanks / Like
    من الان یه فایلی که از خود همین سایت گرفتم رو تست کردم متوجه شدم که این کارو بایستی با حالت test mode ویندوز انجام دادش تا دسترسی کامل به ADB داشته باشی !!
    برای دسترسی و ورود به حالت test mode windows یه سرچ بزنی توی نت متوجه میشی بایستی چیکار کنی تا ویندوزت به اون حالت وارد بشه !! از طرفی بایستی یه فایلی رو هم دانلود کنی و نصبش کنی که الان لینکش رو میفرستم که اونم نصبش کن بعدش برو توی حالت test mode windows ازونجا به بعد فایل مختص تغییر سریال i60 که بوده رو هم برات ارسال میکنم تا بتونی ازش کامل استفاده کنی و به هدفت برسی !!

ویرایش توسط ALiAS2 : 05-08-2023 در ساعت 05:49 PM دلیل: اضافه کردن لینک دانلود

Senior Member
    Post Thanks / Like
    بنظرتون الان راه حلش چیه
    شما یه راه داری برا تست الان روی همین فریمور ۱۹۵ باید imei مودم رو عوض کنید . اگر خونه مودم دیگه ای داری میتونی imei اون رو برداری و بزنی رو این مودم و تست کنی ببینی آنتن با سیم کارت*های tdd میاد یا نه . فقط هر دو مودم رو همزمان روشن نکن و رو شبکه نبر . فقط برا تست این کار رو بکن و ببین مشکلت حل میشه یا نه اگر حل شد باید یک imei پیدا کنی و برا همیشه رو مودم رایت کنی و بمونه و ازش استفاده کنی برا این کار هم گفتم میشه از imei دانگل های ارزون یا خراب 3g استفاده کرد یا گوشی های قدیمی و خراب که اصلا ازشون استفاده نخواهی کرد . الان دسترسی به سیستم ندارم و مسافرت هستم اگر نتونستی خودت imei مودم رو عوض کنی و آشنا نیستی به این کار هر وقت برگشتم در اولین فرصت آموزش رو داخل همین تاپیک میزارم تا کار رو انجام بدید .

14. Thanks ALiAS2 thanked for this post.
صفحه 94 از 104 نخستنخست ... 44849293949596 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع